Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. ledna 2024 19:45

Mha Bych řekla Aloe Variegata-Sokolí péro. :D

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2024 19:47

Kan

No ty vado, to je název:) 

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 18. ledna 2024 23:30

Mha podle me jsi si prinesla gasterii

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 19. ledna 2024 06:38
Reakce na RoSa:

berush takže ty cibule, co jsem nestihla dát do země v listopadu, můžu sázet kdykoliv v zimě? i teď?

​ano, čekala jsem až povolí mráz, půda byla tvrdá, teď po deštích je to OK. Řešlilo se to i na zahrářské diskusi na FB. Ty cibule potřebuji projit tím chladném, mrazem. 

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 19. ledna 2024 07:40

Mha je to gasterie

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 19. ledna 2024 10:14

Mha Gastéria.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2024 13:52

Biely kvet EDITH4B Ginger

To je ještě lepší název, něco s žaludkem.

Mám uplatňovat nějaké speciální postupy nebo můžu jen zalívat? 

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 19. ledna 2024 14:25

Mha Hlavně nezalívat! Teda jako jo, ale ne moc. Spíš ti to uhnije, než uschne.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 19. ledna 2024 17:10

Mha Ja polievam max jeden krát za dva týždne.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 19. ledna 2024 18:38

Mha je to sukulent, se suchem si poradi velmi dobre. Nesnasi trvale mokro. Ja bych tu kytku zalevala troskou vody jednou za cas, kdyz si vzpomenes ...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 19. ledna 2024 19:10

Ginger Biely kvet Sweet Potato

Děkuji moc.

Na té fotce vypadá nádherně.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 15:07

Jaro bude. Obě kytky už tu byly a je to odpis z obchodu.

Foto smazáno.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 15:08
Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 15:52

Kan Paráda.

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 15:54

Tyhle krásky se v létě venku flákaly a teď to dohánějí.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 20. ledna 2024 17:24

Sweet Potato Krásné! Ony vědí, kdy udělají radost. 

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 21. ledna 2024 07:54

Sweet Potato Jé, ty jsou krásné. Bougainvilleu chci taky, ale zatím jsem na ni nikde v obchodě nenarazila. Odkud je máš? Ta spodní je červená nebo oranžová?

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 21. ledna 2024 08:25

berush Lukon bulbs miluju. Ráda čtu ty popisky barev. Indiánsky červená, praporová červená, drážďansky červená..

Jiřiny jsou v podstatě nenáročné. Slunce, zálivka a pohnojit 1x za 14 dnů. Lze i v nádobách. Nedávat hluboko, chránit před slimáky. Jak začnou růst, zaštípnout. Když dle do květu, zaštípnout malá vedlejší poupata.

Letos chci na Lukonech po nějaké době nakoupit lilie, ty hodně vysoké a dát je do květináčů podél cestičky podél domu ke zdi. Líbí se mi žluté a jahodově červené.

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 21. ledna 2024 10:41

Ronna Červená. Jsou z Líbeznice.

A taky jsem tým Lukon bulbs.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 22. ledna 2024 09:49
Reakce na Kan:

​ten je krásný! To je klasicky netresk? A může se pěstovat i v interiéru?