Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 22. ledna 2024 12:32

letolet Díky. Echeverie elegants,  přes léto venku a na zimu studené schodiště, hnojivo na kaktusy, sukulenty. Jako úplně pokojovou květinu to vyzkoušené nemám.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 22. ledna 2024 13:02

Kan děkuji. Fakt moc pěkný. 

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 22. ledna 2024 17:29

Já mám doma a vypadá dobře, akorát vůbec neroste.

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 06:20

My už tady pokukujeme po jaru....:-)

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 06:21

A ještě se pochlubím dnešní hodinou ikebany, moje dvě práce

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 06:22

Já jsem začátečník, ale (společný) pokročilý kurz předvedl tohle

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 08:52

Garfie no u vás to přijde ráz na ráz. Musíme být ve střehu. 

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 08:58

continuity Letos mi to ale přijde extrémní, mám pocit, že žádná zima ani nebyla. Ještě jsem ani nevytáhla zimní pyžamo! 

Offline Zuzuli
Avatar
3710 příspěvků moje polička 23. ledna 2024 13:46

Mha k tomu "moc nezalevat". Prelevani neni uplne o mnozstvi vody, ale o cetnosti. Mezi zalivkou je treba, aby zemina proschla, a pak se muze poradne zalit, naopak zalevani troskou vody casteji vede nekdy k tomu uhnivani korenu, protoze se drzi vlhkost mezi koreny. Proste je lepsi cas od casu udelat sukulentu "obdobi destu", aby se poradne saturoval vodou a pak ho zase na cas nechat byt. Takze kdyz mu zacnou meknout listy, pak postavit klidne na par hodin do misky s vodou. Pak okapat, nenechavat ve vode stat dlouhodobe, a zase si ho nejaky cas nevsimat. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 08:36

Od pondělí mají v Lidlu sukulenty za dobrou cenu, v květinářství to prodáváme za víc.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 09:55

Kan no a myslíš,  že vydrží i teď doma v teple, když u toho píšou pokojové? Výše jsi psala, že přes zimu uchovat na chladnejsim místě. Nebo je to jiný druh?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 10:00

letolet V pokojové teplotě zkušenost nemám, označení pokojové, platí i pro studenější schodiště. Ale to je i pro většinu sukulentů a kaktusů.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 10:05

Kan díky. Mě by to jako beznymu spotřebiteli v obchodě nedošlo a bylo by z toho jen další marne kvitko.

Online SunEclipse
Avatar
3464 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 10:30

jejda, no vidíte, to mi připomnělo, konec ledna, pomalu čas stěhovat kaktusy ze sklepa

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 11:23

letolet Vůbec se toho neboj a zkoušej a za tu cenu to jde, protože to jde pořád nahoru.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. ledna 2024 12:58

Zuzuli

Děkuji, já tě přehlédla

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 27. ledna 2024 13:01

letolet pokud do tvých kytek půjdes, koupila bych to nejlíp hned v pondělí. Mě se zdá, že nejhorší je to, že ty kytky na prodejně už nemají žádnou péči, kolikrát stojí jna nevhodném místě a pak to doma už vzdají, ačkoliv ty podmínky zas tak strašné nemají. 

Offline chimaera blogger
Avatar
90 příspěvků moje polička 01. února 2024 18:45

Mně je vám vždycky tak líto těch rostlin v obchodech typu Billa (a pod.), že buď na zálivku kašlou skoro úplně, nebo jen tak chlístnou trochu vody okolo plastového obalu, v případě faleňáků rovnou a jenom do srdíčka, a jinak se nehodlají starat.. Po letech jsem si koupila malý phal kvůli zajímavé barvě v Tescu a do týdne mu opadaly všechny listy, nejspíš jim nachladl někde po cestě:(

Ale šla jsem sem kvůli něčemu trošku jinému, a teď to asi vyzní poněkud pikantně - tohle triko prostě musím mít do práce, i když bych užila o něco menší velikost, mají jen XL a větší:) 

Koukám, že to nejde zvětšit - pod hlavním nápisem je "vždycky zapomenu zalévat"

Offline chimaera blogger
Avatar
90 příspěvků moje polička 01. února 2024 18:50

letolet Echeveria by mohla být dobrá rostlina pro slunný balkon - přes léto skoro nic nepotřebuje, škůdci ani choroby ji netrápí, a v zimě vydrží na chladném světlém místě úplně bez zálivky, v podstatě stačí si na ni vzpomenout na jaře.

Offline chimaera blogger
Avatar
90 příspěvků moje polička 01. února 2024 18:56

Garfie Že Ty nejsi zdejší? Hrozně mě mate ten Catharanthus..