Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 04. února 2024 19:54

Zuzuli rozmaryn to zvládá, mám severozápad, včera jsem ho zalivala. Osvědčily se mi taky  různě barevné dlužichy, bohyska, yzop, mateřídouška.

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 04. února 2024 19:57

Zuzuli

Když to pověsís na balkonové zábradlí, je to vlastně nejhorší místo, co se mrazu týče. Vymrznou často i věci, které by v zemi přežili. 

levandule mi na balkoně skomírá vždy a to tam ani nemrzne. Zkouším to jen kvůli muži, ale už bych se na to i vykašlala.  Rozmarýn, jak který, jsou i mrazuvzdorné variety, tymián je lepší. Naše bylinky - šalvěj, mateřídouška, pažitka, máta, jsou na tom líp. Někdy přezimuje vřes, ale další rok už není nikdy tak hezký. 

Co mi vydrží jsou azalky a zelené keře - buxus a pod. ale mám je na okně, které moc netěsní, takže ty mrazy jsou tam takové mírnější.  Z kvetoucích ta alpská sedmikráska. Je to fialová kytka, vypadá jak sedmikráska. 

Musíš taky vyzkoušet jak tam bude v létě, u nás je na jihozápadním balkoně příšerný pařák. To taky hodně věcí ovlivní. 

Ale celkově se ty truhlíky chovají tak, že 2-5 let to nějak jde s menšími obměnami a pak to vyhazim a jedu nanovo. 

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 04. února 2024 20:07

Mha Rádo se stalo. Tráva je šáchor, ano, jsem jim říkala, že to je nejlepší kytka, páč nejde přelít. :)

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 04. února 2024 20:15

Zuzuli v návaznosti na continuity bych dodala, že tyhle truhlíky na zimu sundávám a nechávám je na balkoně na zemi obalené bublinkovou fólií. Tyhle jely svou třetí sezónu a po včerejší obhlidce letos určitě pojedou další.

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 04. února 2024 21:04

letolet to je dobrý tip. Právě jsem přemýšlela, jak to děláš, že ti to nevymrzne. 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 05. února 2024 07:38

Vonku strašný ficak, do prace idem za par hodin, tak aspoň trochu radosti. Stačí zamotať pár vetvičiek pavinicu a mininarcisky.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 05. února 2024 07:41

Janulik03 Krásné, ta žlutá je tak krásně žlutá.

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 05. února 2024 07:41

Kan ano ja ich mam veľmi rada 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 05. února 2024 08:02

Janulik03 to je moc hezky. Ty narcisky jsou uvnitr v kvetinaci?

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 05. února 2024 08:21

moora nie v sáčku a posadené v hniezde z pavinicu a take drevené mikrohobliny ešte 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 05. února 2024 13:04

eM Jako že se o to nepochybně pokusí :)) 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 06. února 2024 09:30

Jaro jede.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. února 2024 09:38

letolet to jsou ale hezké truhlíky!

Janulik03 moc hezké přivolávání jara.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. února 2024 09:39

U nás růžové kočičky. 

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 06. února 2024 09:40

Pinot Noir Jé, ty jsou roztomilé! :-)

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 06. února 2024 10:30

Pinot Noir děkuji. Od té doby, co jsem přešla na trvalky, jsem moc spokojená. Mým cílem je teda v těchto truhlicich mít rostliny, co jdou hlavně do výšky,  kvůli odstineni místa ke kafi :). Takže jsem pořád ve fázi hledání a zkoušení a bavi mě to.

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 06. února 2024 10:55

Zuzuliještě břečťan mě napadl. Ten vydrží asi všechno a některé variety jsou barevně moc hezké. 

Online RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 06. února 2024 11:35

u nás už to taky leze...

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 06. února 2024 18:08

Pinot Noir minuly rok som podľahla tvojim fotkam a kúpila ružovú vŕbu. Aj dcére do záhrady. Moja je chudera polamana ma iba jeden vyhonok ale u dcery sa krásne rozbehla.

Fakt je to krásne v tomto nečase.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. února 2024 18:41

Janulik03tak ta je krásná!

Ale věřím, že se vzpamatuje i ta tvoje. Mám dvě, jedna byla taky taková chudinka, ani ty kočičky dva roky neměla ale letos už vypadá líp a myslím, že to bude už jen lepší.