Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 06. února 2024 18:45

No ale ted potrebuju ruzovou vrbu

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 06. února 2024 19:07

moora potrebuješ

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. února 2024 19:10

moora ty ji ještě nemáš?

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 06. února 2024 19:16
Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 06. února 2024 19:20

Růžová vrba akorát u mě by se jí nelíbilo, v Praze hluboký les, na chalupě mrazíky do května. Je krásná, tak akorát na hranici kýče, ale na jaře je to ok.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 06. února 2024 19:37

andulka01 mrazíky vůbec nevadí, ona kvete leden - březen, mrazuvzdorná do -30°

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 06. února 2024 20:21

Já se včera tak zahradně a jarně naladila, šla na zahradu, že si prohlédnu, co kam přijde a místo krokusů tam byl cizí pes a cizí paní, které se nelíbilo, že mě se to nelíbí, a že ona tam chodí se psem už celou zimu a nikdo ji nic neřekl ....

Takže i tak to může vypadat u komunitních zahrad. Štve mě tenhle přístup lidi, co mají na všechno právo. 

Děkuji za odložení. 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 06. února 2024 21:17

Mha asi mela za zimu pocit zauzivaneho prava

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2024 07:42

Mha co přesně znemená komunitní zahrada? 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2024 12:32

bublifuk

Já to užívám z nedostatku jiného názvu. Je tu takový vnitroblok, kde je malý sad a zahrádky a chodí sem lidé z přilehlých domu. Vstup je skrz domy a různé branky, takže máme takový pocit, že je to trochu naše (není), ale všichni se známe a nářadí máme společné, kompost a dešťovku taky. 

Tahle paní tam nebydlí, ale získala dojem, že když to není zamčené, tak to může využít jako cvičák a WC v jednom.

Candance

Asi jo, zima byla dlouhá... Já tam byla naposled v listopadu nebo prosinci. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 07. února 2024 12:45

Mha Baba blbá, ale jinak určitě báječné místo.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 07. února 2024 13:25

bublifuk u nás je taky komunitní zahrada - v místním ekocentru je pole plné vyvýšených záhonů, buď venku, nebo v obřím foliáku, můžeš si záhon/y pronajmout a pěstovat si tam. Voda, nářadí i zdroj zeminy jsou společné. Mají tam i komunitní slepice, můžeš si předplatit určitou frekvenci sběru vajec, třeba 1x týdně, jednou za 14 dní... Oplátkou za to v určený den u slepic poklidíš. Ekocentrum je volně přístupné, jsou tam různé naučné stezky, aktivity, zookoutek, takže tam chodí i lidi "zvenčí". Komunitní zahrada není oplocená, ale všude jsou cedule s označením, pravidly pro zahradničení atd. a přesto mají někteří dojem, že je v pořádku cokoliv z těch záhonů utrhnout a sežrat, nechat je obechcávat psy, lézt do toho skleníku a tak. Někteří lidi jsou hrozní tupci. 

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 07. února 2024 15:37

Když jsme u těch truhlíků, mám každoročně truhlíky na  oknech (žádný balkon), okna na jih, jihozápad, kde to odpoledne prazi, takze porad zalejvam. Každoročně na jaře osazuji velkým množstvím petrklicu a fialek, to funguje nez nastanou vedra, a jakmile odejdou, tak následuje kombinace muškátu a lobelek. Hrozně se s tím vždy piplam a přijde mi smutný pohled, ze v celé naší zizkovske ulici jsou jediná moje okna plná kytek. 

Nicméně ráda bych to letos trochu ozvláštnila, nemáte nějaké tipy, jaké rostliny (nic moc masivního, aby to truhliky unesly) bych do těch truhlíků ještě (ci namisto toho tradicniho) mohla dát? Jde mi hlavně o to přežití na slunci a potřebuji květy...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2024 18:56

Pinot Noir

Nám asi chybí ty cedule, ale domlouváme se, že tomu dáme nějaká pravidla, zatím jsme pořád sazeli na ta nepsaná. 

Slepice tiše závidím! 

Sweet Potato

Je to báječné místo. Teď můj známý přišel s tím, že tam původně byl hromadný hrob padlých švédských vojáků. Myslím, že tady chce mít taky záhon a zrovna nejsou volný parcely. 

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 07. února 2024 19:14

U nás se zakládají živé ploty. Už patnáct let, furt to někdo poslape, psí poch... A místní skupina plná příspěvků proč to psi musí dělat.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2024 20:12

Mha věřím, že si to paní nechá vysvětlit..

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 07. února 2024 20:15

Pinot Noir jo, takhle znám komunitní zahrady. Všechno je to o lidech...

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 08. února 2024 19:04

Muslik v knížce Další kvitka v bytě doporučují na jižní balkon např. jiriny, zvonky, třapatky, levanduli, šalvěj hajní, mateřídoušku, ozdobné trávy, rozchodníky

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 09. února 2024 11:30

Nám už pomalu začíná jaro!

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 09. února 2024 11:45

Garfie ach