Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 09. února 2024 12:06

Garfie no teda! To bych snad popsala, že i rychle.

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 09. února 2024 12:07

continuity To je náhodou vtipný, vyfotila jsem ty švestky u nás v parku a říkám si, ty jo, to je nějak brzo, jak to bylo loni? Hledala jsem v telefonu a fotila jsem je na den přesně před rokem!

Offline continuity
Avatar
42660 příspěvků moje polička 09. února 2024 12:08

Garfiedřív než tady je to každopádně. 

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 09. února 2024 12:10

Jdu si pro rady, prosím. 

Záhon 5 x 2,5 m na chalupě se podařilo loni vykopat z pýru, třikrát převrátit a obohatit spoustou kompostu, takže si myslím, že je připravený na výsadbu trvalek. Podmínky jsou trochu drsnější: 500 m.n.m., vítr, spíše na slunci, kyselejší a spíše jílovitá půda, zalévání jednou týdně. Ráda bych jej osadila pestřeji kvetoucími trvalkami středního vzrůstu, které doplním malými letničkami nebo cibulovinami. Zadní řada vyšší, postupně k nízkým. Ráda bych takovou nenáročnou, babičkovskou směs, hustěji u sebe, aby to trochu drželo vláhu.

Zatím mám vybrané třapatky, kopretiny, levandule, zvonky, řebříčky a floxy. U plotu se budu snažit (zase, loni ani jedna nevyrostla) o topolovky s tím, že je nechám pak vysemenit.

Na další část zahrady bych ráda něco hmyzového, existuje nějaká nízká verze motýlího keře?

Dostala jsem voucher za 3000 do zahradnictví Spomyšl, tak primárně chci nakupovat tam, ale beru jekékoli tipy. Spomyšl se čím dál víc profiluje do ovocnářství, takže nemají asi extra výběr trvalek, kus utratím i v růžích a malinách. MOC DĚKUJI!

Offline Garfie
Avatar
28425 příspěvků moje polička 09. února 2024 12:11

continuity Tak to určitě! Tady není ve srovnání s námi žádná zima! Teď jak byla kvůli "sněhu" zavřená škola, druhý den mi kamarádka Thajka říkala, že na mě celý den vzpomínala, že jsem se asi musela smát....

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 09. února 2024 15:46

Toto ma dnes potešilo. Okrasný cesnak sa vylúpol z hliny. Jar je vo vzduchu

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 09. února 2024 17:24

andulka01 máme podmínky ještě o fous drsnější, výška 777, zalivani když se zadaří jednou za 2 až 3 týdny a krtek přeborník. Daří se tam trapatkam, měsíčnici, mochyni židovské, kopretinam, čechravě, hortenzii, bohyskam, orlíčkům, liliím. Tohle všechno spolehlivě žije a mnozí samo. A pak tady tomuhle, co nevím co je, ale je to nezmar 

Offline Sweet Potato
Avatar
40110 příspěvků moje polička 09. února 2024 17:40

letolet To je kohoutek věncový. Je i bíký, ale tenhle růžový je nej.

andulka01 Ten ti můžu dodat v jakémkoli množství.

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 09. února 2024 18:34

Sweet Potato jé, děkuji. Mně se právě líbí v kombinaci s těmi stribritymi listy a stonky. O bílém jsem ani nevěděla. 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 09. února 2024 18:49

Sweet Potato letolet k tomu kohutiku dodám, že je to jedna z mála rastlín, ktorá sa u mňa neuchytila, napriek snahe.

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:00

Sweet Potato a neni to ta kytka, co ji našli zamrzlou v sibiřskym ledu, z doby mamutí?

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:01

Janulik03 no vidíš, a u nás už je z něho plevel, ktereho se už asi nezbavime. V neděli jsem se dívala, že už má nasazeno v kamenném chodníku, vytlacuje pampelišky :).

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. února 2024 19:09

milacka

Já mám okrasný česnek ještě v šuplíku, můžu ho dát do země teď nebo až na podzim?

Ještě jsem nepěstovala, tak nevím.

andulka01

Cosmos Bipinnatus je můj tip. 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:10

letolet nádherný plevel. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:13

Mhasadila som ich minulý rok, keď odkvitli, zrezala som ich a nechala v zemi. Oteplilo sa a hneď vykukli

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:16

Mha myslím, že se česnek sází na podzim jako ostatní cibuloviny. Nechat ho do podzimu bych se bála, že nějak vyschne. Zasadila bych ho teď, když to zvládne, jen vykvete později. A nezapomeň nás informovat o experimentu, ať víme.

Edit: nebo ty máš semínka? Já mluvím o cibulích.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:16

Garfie to je paráda!

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. února 2024 19:21

Pinot Noir

Jsem přesvědčena že v tom igelitovém sáčku s hlínou jsou i malé cibulky. 

Byl to takový narychlo darovaný kůň, tak jsem nehleděla. 

Půjdu najít lopatku a zítra to nasypu do jamky, eventuálně hrobečku. 

Fotodokumentaci dodám. 

Jak to vlastně kvete? Bílé? Růžově? 

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 09. února 2024 19:24

Mha 

Můžou mít zmíněné barvy, fialovou, já mám česneky i žluté. A může to mít od 20 cm do 120 cm, ale od těch velkých bys ty cibulky nepřehlídla. 

Poslyšte, jsou to vůbec česneky?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 09. února 2024 19:32

Pinot Noir

Jejda, možná nee.

Zatím jsou to takový bílý mini kousky velký jako poslední část malíčku. A smrdí.