Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 09. února 2024 20:09

Mha tak těch malejch bílejch smradlavejch jsem na podzim vysadila asi stopade. Žlutý, fialový a bílý. A ano, je to Allium, takže s česnekem to něco společnýho má.

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 09. února 2024 20:17

letolet děkuji, to vypadá skvěle. 

Sweet Potato ano, sem s tím, mám tam ještě uzoučký a chudý záhonky u plotu s lichřeřišnicí, ostropestřci a chrpami, tohle by tam udělalo parádu, pokud tomu nevadí kyselejší půda. Když plevel kvete, není pro mě plevelem

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 10. února 2024 11:57

Z čeho máte chodníčky v zahradách? Máme u domu úplně miniaturní a nechci zámkovku a kamen se mi tam úplně nehodí. Máte zkušenost i s jinými materiály? 
budu ráda za vaše zkušenosti

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 10. února 2024 12:02

Zu v záhonech mám tyhle šlapáky, jen tak položené a přemisťuju je, jak se záhon vyvíjí. Ve velkém záhonu ty kulaté, v menších ty čtverečky.

Velký chodník od branky ke vchodu ze zámkovky a je to pěkně hnusný.

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 10. února 2024 19:50

Ten kohoutek věncový vypadá skvěle v kombinaci se žlutým řebříčkem.

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 10. února 2024 19:51

Pinot Noir Nerozpadá se to po těch mrazech? Jak dlouho ji máš? Ty čtverce bych právě chtěla taky.

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 10. února 2024 19:54

Ten Spomyšl určitě teprve naskladní.

Jinak koukám na ty ceny. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 10. února 2024 20:17

Ronna vůbec, několikátou zimu a nic se s nimi neděje.

Offline andulka01
Avatar
12781 příspěvků moje polička 10. února 2024 20:45

Ronna žlutý řebříček jsem sadila vloni, ještě nekvetl, tak letos doufam

A ceny u Spomyšle ti přijdou moc? No v porovnání s Brozanama a Winterovou mi to přijde ok. U Spomyšle zatím co dodali, tak ok.

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 10. února 2024 20:55

Pinot Noir já si ty tvoje nášlapy pamatuju, ty jsou výborný! A se zámkovkou to mám právě stejně, já asi vyrazím do obi hledat nějakou zahradní dlažbu, z který by šel udělat chodník

Offline kocoureksuggy
Avatar
1376 příspěvků moje polička 10. února 2024 21:00

Pinot Noir Ronna Zu 

Mám ty čtvercový od doby, kdy to sem dala Pinot Noir poprvé a drží dobře, mám je jako šlapáky ve skalce. Byl to super tip!

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 10. února 2024 21:10

kocoureksuggy když já potřebuju vyloženě chodníček, od dveří k brance, mezi pruhy trávníku. Docela se mi líbí betonové chodníčky z takových forem, ale mám dojem, že beton se hrozně rychle vydrolí (máme nedodělanou terasu, takže jen beton a po roce se to kompletně drolí)

Offline kocoureksuggy
Avatar
1376 příspěvků moje polička 10. února 2024 21:15

Zu 

Naše betonování má také úplně jiné výsledky, než bychom si přáli. Chodníček z těch kupovaných bych klidně riskla.

Offline RoSa
Avatar
10089 příspěvků moje polička 10. února 2024 21:44

Zu a co staré cihly s patinou, z bouračky?

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 10. února 2024 21:54

RoSa ty se nám nehodí, máme sice sto let starý dům, ale zrekonstruovaný do strohý podoby.

Na Pinterestu jsem si vyhlédla toto, ale nevěřím teď tomu betonu :)

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 10. února 2024 22:06

Zu tam asi záleží na kvalitě betonu. Ale ty naše šlapáky jsou taky betonové a výdrž mají. 

A co něco takového?

Mám tady z těch (nebo podobných) betonových "fošen" plošinku pro bio popelnici a líbí se mi to, vypadá to dobře. Chodník z toho zasazený jen tak cikcak do trávy by se mi líbil. 

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 10. února 2024 22:11

Pinot Noir asi jo, mám na terčích takovouhle dlažbu na balkonu a mužovi by se to líbilo. A to cikcak zasazení se zase líbí hodně mně, snad to pak půjde sekat sekačkou

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 10. února 2024 22:14

Máme v trávě nařezanou mrazuvzdornou dlažbu jako nášlapy.Stejnou jako na terase.

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 10. února 2024 22:15

EDITH4B jo, mně se to líbí nejvíc. 

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 10. února 2024 23:21

Pinot Noir nám taky