Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 15. února 2024 21:30

Nalepilo se na me cestou z prace

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 15. února 2024 21:31

moorapotvory lepkavý!

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 15. února 2024 21:32

moora Krásný! A muzou ven hned nebo se čeká až skončí zima (i když teda žádná není, vím...)?

Offline berush
Avatar
460 příspěvků moje polička 15. února 2024 21:34

@moora: Škoda, že zítra nejdu do práce a tím ztrácím naději, že se mi cestou z práce stane taky něco takového ... jsou nádherné

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 15. února 2024 21:35

letolet U nás voněla. Mám květináč na chodbě za dveřma a cítit byla po celém domě. Naštěstí ohlasy od sousedů byly kladné. :)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 15. února 2024 22:10

eM necham je zatim doma a soupnu ven az na jare. Prece jen mame pulku unora, jeste muze fest mrznout

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 16. února 2024 04:55

moora haha, lepia sa, potvory

Online Garfie
Avatar
28426 příspěvků moje polička 16. února 2024 05:52

moora To je hned! Jsou krásný! 

Mimochodem, možná si pamatujete, jak jsem si stěžovala na muškáty, že mi nekvetou? Tak tahle vypadají teď, v únoru!!!! V létě tam byl tak jeden květ....(máte ho i s pánem parkujícím v podzemním parkovišti) 

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2024 07:01
Reakce na moora:

Nalepilo se na me cestou z prace

​Mě zrovna tyhle přezimovaly od loňska v hlíně a začínají kvést. Vedle talovínů, takže jsou asi fakt odolné.

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 16. února 2024 09:37
Reakce na Muslik:

Když jsme u těch truhlíků, mám každoročně truhlíky na  oknech (žádný balkon), okna na jih, jihozápad, kde to odpoledne prazi, takze porad zalejvam. Každoročně na jaře osazuji velkým množstvím petrklicu a fialek, to funguje nez nastanou vedra, a jakmile odejdou, tak následuje kombinace muškátu a lobelek. Hrozně se s tím vždy piplam a přijde mi smutný pohled, ze v celé naší zizkovske ulici jsou jediná moje okna plná kytek. 

Nicméně ráda bych to letos trochu ozvláštnila, nemáte nějaké tipy, jaké rostliny (nic moc masivního, aby to truhliky unesly) bych do těch truhlíků ještě (ci namisto toho tradicniho) mohla dát? Jde mi hlavně o to přežití na slunci a potřebuji květy...

​Co třeba afrikány? Levanduli? Hvozdíky (takový ty minikarafiáty, navíc nádherně voněj)?

Tyhle mi vždycky na balkóně, kam praží sluníčko celej den, vydržely a rostly... lobelku jsem tam dávala každoročně, ta je taky super.

Jinak souhlasím, ulice bez kvetoucích oken je smutná. U nás jsou balkóny osázený tak ze třetiny, to ještě jde (kromě těch co maj v plastovejch kýblech rajčata, to je strašný moc!), ale druhá, severní strana je úplně holá. Kromě mých dvou oken z ložnic Tam zas sháním kytky co sluníčko nerady...

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 16. února 2024 09:38

Archivářka to rada slysim!

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 16. února 2024 09:42

barbucha no jo vlastně afrikany, děkuji za připomenutí,  ty jsem tam v minulosti měla ve velkém a bylo super, jak se furt vysemenovaly, tak se průběžně obnovovali celou sezónu! To letos opět vyzkouším! Hvozdik pravda, to bych taky mohla. Levanduli jsem zkoušela a neosvedcilo se mi to, já to totiž opravdu hodně kvůli prazicimu slunci prolevam (a úspěšně kropim chodník pode mnou, tudíž to dělám zpravidla za tmy) a ty neustále "vlhké nohy" levanduli nesvědčí. Ale te já si užívám na zahradě na chatě opravdu ve velkém, tak mi ani nechybí, že nemám doma. Dekuji!

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 16. února 2024 09:53

Muslik 

Není zač Ať ti to kvete!

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 16. února 2024 10:55

Muslik A co mini slaměnka? Prodává se jak semeno, tak rostlina.

Offline Archivářka
Avatar
příspěvků moje polička 16. února 2024 15:46
Reakce na moora:

Archivářka to rada slysim!

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 17. února 2024 23:10

Volám SOS!

Při stěhování nedostala oliva pravidelnou zálivku. Hrozně rychle oschla a ač jí pravidelně zavlažuju, vypadá jen hůř a navíc se objevily mušky (můžou to být ty smutnice?)

může to ještě "dát"?

Co dělat, pomůže, když koupím zeminu, oberu tu starou a přesadím? Ty ostatní kytky asi budu muset taky, když se objevily mušky, že?

mám pořídit ještě něco proti nim?

Ještě se mi to nestalo, ta oliva mě hrozně mrzí, piplám jí už pár let

Offline brrr
Avatar
12301 příspěvků moje polička 17. února 2024 23:13

Zu Já mám teď proti smutnicím lepící pásky. Musím je vyměnit, ať zjistím, jestli už jsou ty potvory pryč.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 18. února 2024 03:26

Zu Jestli toho máš hodně a na více květinách, tak snad jedině hlístice na smutnice. Stojí asi 160,- 

Offline Ronna
Avatar
1088 příspěvků moje polička 21. února 2024 21:45

Zu Taky bych ji ostříhala. Střihni větvičku, ať se podíváš na řezu, zda je ještě živá. Pokud jsou některé už suché, odstranila bych je. A koupila bych weiki.

Offline Zu
Avatar
2767 příspěvků moje polička 22. února 2024 16:10

Ronna Kan tak nakonec jsem přesadila všechny, zkoumala jsem to důkladně a nic tam nebylo, po přesazení se mi na pásku nalepila 1 muška. Tak já mám asi myšky, nebo nevim.

Ale oliva měla hodně mokrý kořeny, tak teď netušim, jak zalejvat. Jdu zkusit teda šmiknout. Chudák malá