Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Jitka77
Avatar
1914 příspěvků moje polička 19. května 2024 22:14

Teď jsem viděla na FB hezký citát, nechce se mi stahovat fotku a beztak to bylo anglicky: "Jeden z nejzdravějších druhů hazardu se provádí s lopatkou v ruce a sáčkem semínek."

Offline Vilemina
Avatar
2360 příspěvků moje polička 20. května 2024 06:09

Mha rozhodně vykopat, než se ti to rozleze po celý zahradě,  vlastní zkušenost!

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 20. května 2024 08:55

Jitka77 Jo! 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. května 2024 09:51

Zjížďka asi 100 km na chalupu se vyplatila, včera se udělalo nádherné odpoledne. Je to furt dost punková zahrada, ale už něco kvete. Pardon, to tu trochu zaplevelim.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 20. května 2024 10:36

andulka01 Super, to kamenné koryto je moc pěkné, jezdím kolem jednoho statku a tam je těch koryt několik.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 20. května 2024 11:51

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 11:54

Potřebovala bych poradit, potřebujeme osázet jednu stěnu zahradní boudy, je to 10m délka a výška 2 metry, nějakou popínavkou, ta stěna není moc pekná, aby se ukazovala, takže když to bude na husto, tím lépe.

Zatím u toho máme chycené vrbové proutky a že po tom by se mohl táhnout břečtan, to jsme viděli tady u sousedu, ale nějak nejsme o tom přesvědčeni. Nejlépe stálezelené, ale může to být nějaký mix i, aby to bylo ruznorodé, když toho část chvíli kousek pokvete, tak ještě lépe. Já jsem uplně marná, poznám ruži od kopretiny a sambo prostě jen ovoce a zeleninu dělá, tomuhle vůbec vůbec nerozumíme. Slíbila jsem, že tady seženu plán osázení. Jak moc se to bude muset udržovat, je jedno, to muže baví. 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:38

Karja cokoladove vino , čiže akebie . Rychlo rastie, ma voňavé kvety a dá sa dobre regulovať. Stačí jeden koreň.

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:40

Karja břečťan si urychleně vyškrtni ze seznamu, ani nejhoršímu nepříteli bych ho neradila

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:41

Karja tak ako píše Pinot Noir . To nechceš 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:41

Karja taky hlasují pro akébii, případně zimolez. 

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:47

Pinot Noir ale je věčně zelenej!

Karja nebo přísavník trojlaločný, ten je obzvlášť na podzim krásnej

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:51

Janulik03 Pinot Noir A proč vám vadí, my jsme ho u rodičů měli a přišel mi v pohodě (asi se mu moc nedařilo:-D)

Děkuji! A ty tři výše zmíněné asi nejsou stálezelené co? Ono by to chtělo aspon něco at tam je i přes tu zimu...

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:53

RoSa já jsem teda zaujatá i proti těm přísavníkům, docela s ním bojujeme, zničil nám kus plotu, už bych si to do zahrady nedala. Zlikvidovala jsem ho, byla to příšerná práce, bohužel ho má sousedka, takže si s ním užívám nedobrovolně dál.

Offline Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 20. května 2024 12:56

Karja Tříprsťák je krásnej, mně se líbí i opadaný v zimě, ty cestičky.

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 13:06

Pinot Noir jj, my tady máme z části tu boudu z nějakých desek, to nebude škoda když se to zničí, druhá část je z docela pěkných prken, to by mi nevadilo přiznat, ale muž to nechce nechat vidět. Myslíte že můžu část toho břečtanu skombinovat s něčím tím hezkým opadaným? Jakože na pulku to a na pulku to? Nebo mi to ten břečtan nějak zahubí. Naši to měli a střihali to jendou ročně, ale myslím, že se tomu prostě nedařilo, bylo to v takové mezeře v blbé hlíně, slunko na to nesvítilo, podlě mě tam ani nepršelo, tak možná proto se to drželo tak zkrátka. 

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 13:07

Sweet Potato Dobře píšu si, podklad je teda hnědý, tak ty cestičky nebudou tak moc vidět;-)

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 13:18

Karja no my sme ho mali pri dome na takej konštrukcii. Nakoniec sme to musrli dať preč a bol to hrozný týždeň čo nam to trvalo. Tie prisavky boli neodstranitelne. Ešte niekde ho mame, sle tam kde sa dá dobre regulovať. Nízke múriky obrasta v pohode.

Prisavnik máme na domčeku. Tam je krásny, ale opadá. 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 13:20

Na rych murikoxh vyzerá dobre.

To čo by chcelo ísť dalej pokosim. 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 13:23

Kvitne posledny rododendron a zblaznili sa paprade.