Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 16:12

Karja určite áno, hlavne tie kry nebudú jednotnej výšky ani šírky, a ja teda lobujem aj za hortenzie , nie su tak vysoké, ale vy nepotrebujete to celkom skryť skôr zazelenat. Hlavne sa to sa sadiť postupne

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 16:18

Pinot Noir Jako na ten pás si toho živého plotu si jakžtakž věřím, to asi lze osázet na husto a tak, ale ty dva pásy těch ovocnáku, tam jako nějak ne, to budu muset nějak vymyslet....

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 16:24

Karja 

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 20. května 2024 16:25

Karja ono se to vyvrbí časem, je potřeba v té zahradě nějaký čas žít, pak člověk zjistí, co mu vyhovuje, co potřebuje, jak si to představuje...

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 16:26

Pinot Noir Karja a hlavne s tým stále pracuje, meni sa to

Offline Pinot Noir
Avatar
29760 příspěvků moje polička 20. května 2024 17:35

Janulik03 to právě Karja nechce

Offline Makara
Avatar
3612 příspěvků moje polička 20. května 2024 18:11

Karja mix břečťanu a přísavniku mám na zídce a jsem spokojena. Líbí se barevná proměna během roku u toho přísavníku a celoroční krytí břečťanem. Je pravda, že oba si žádají průběžné usměrňování.

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 18:42

Janulik03 Pinot Noir Já fakt nemám ráda práci na zahradě a jsem na to uplně levá:-D, ale líbí se mi to být v hezkém:-D. Samba to baví moc, tak můžu zadávat nějaké i okrasné ukoly;-)

Makara A jak prosím to máš osázeno, nějak na přeskáčku? 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 19:32

Karja prosím ťa, to ked ho baví, máš to vychytane. Prve tri roky tak er bez strihu, potom raz za cas prejde nožnicami. Ziadna namaha to nie je. Co sa ryka brečtanu, naozaj potrebuje regulovať. Ked sa oň staráš.tak to ide. U nas sme ho dolovali aj z okapov a strechy. Našťastie na šope, nie na dome. 

Videla som domy ním porastené, aj sa mi to páči, ale nedokazala by som to asi dostatočne korigovať. A ak go chces na zahradny domcek, staci ti od každého jeden koreň 

Offline slniecko admin
Avatar
19514 příspěvků moje polička 20. května 2024 19:35

Janulik03 ďakujem

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. května 2024 19:51

Karja

Já bych ti na popnutí doporučila opletku čínskou.

Budeš mít po starosti:)

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 20. května 2024 20:12

Karja

edit: SPOILER !!!

ježišmarjá tu opletku si nepořizuj, to je tisíckrát rozpínavější než břečťan, to je invazní rostlina, toho se nezbavíš! a v zimě je to hnusný

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. května 2024 20:16

RoSa

Musíš prozrazovat pointu? Napiš SPOILER na začátek! 

Karja

Promiň, to byl takový zelený a černý humor. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. května 2024 20:19

Karja to právě bude úplne super, ještě bych do toho namíchala něco jedlého a ptačího, jeřabiny, aronie...

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 20. května 2024 20:26

A dobrá zpráva, obrazili nám oba zmrzlé jedlé kaštany. Já se asi plodů nedočkám, ale fakt mě těší, že to žije, zakořenilo a je schopné to prežít pohromy.

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 20:27

Janulik03 No hele, abys viděla, že nekecám. Tohle je jeho zeleninová zahrádka. Dneska jsme s holkami vyplely kedlubny a mám vybráno tak na dva tydny:D Myslim, ze zastrih brectanu se v tomto ztrati:D I když na fotce to vypadá teda docela v pohodě velikost:D 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 20. května 2024 20:50

Karja nahodou, ma to dobré. A holky budú pomáhať, ty budeš len variť z toho. V tom pripade kludne aj brectan spolu s pavinicom.

Offline Makara
Avatar
3612 příspěvků moje polička 20. května 2024 20:52

Karja myslíš si, ze si ten "sofistikovaný" osazovací plán po 20 letech pamatuji?

Na 10 m jsem asi dala pár břečťanů a 2 přísavníky. 
Než vyrostou, tak tam můžeš ještě první 2-3 roky přihodit nějaké jednoleté popínavky - třeba povijnice.

Offline Karja
Avatar
44443 příspěvků moje polička 20. května 2024 21:05

Makara Je, fakt moc dekuju. 

Janulik03 Jo, holky to docela baví;-)

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 21. května 2024 03:27

Karja jeste je krasna popinava hortenzie, ale roste pomalu. V kvetu je krasna a rozhodne neni invazni.