Karja určite áno, hlavne tie kry nebudú jednotnej výšky ani šírky, a ja teda lobujem aj za hortenzie , nie su tak vysoké, ale vy nepotrebujete to celkom skryť skôr zazelenat. Hlavne sa to sa sadiť postupne
Kytičky aneb zelené prsty...
Pinot Noir Jako na ten pás si toho živého plotu si jakžtakž věřím, to asi lze osázet na husto a tak, ale ty dva pásy těch ovocnáku, tam jako nějak ne, to budu muset nějak vymyslet....
Karja ono se to vyvrbí časem, je potřeba v té zahradě nějaký čas žít, pak člověk zjistí, co mu vyhovuje, co potřebuje, jak si to představuje...
Pinot Noir Karja a hlavne s tým stále pracuje, meni sa to ![]()
Karja mix břečťanu a přísavniku mám na zídce a jsem spokojena. Líbí se barevná proměna během roku u toho přísavníku a celoroční krytí břečťanem. Je pravda, že oba si žádají průběžné usměrňování.
Janulik03 Pinot Noir Já fakt nemám ráda práci na zahradě a jsem na to uplně levá:-D, ale líbí se mi to být v hezkém:-D. Samba to baví moc, tak můžu zadávat nějaké i okrasné ukoly;-)
Makara A jak prosím to máš osázeno, nějak na přeskáčku?
Karja prosím ťa, to ked ho baví, máš to vychytane. Prve tri roky tak er bez strihu, potom raz za cas prejde nožnicami. Ziadna namaha to nie je. Co sa ryka brečtanu, naozaj potrebuje regulovať. Ked sa oň staráš.tak to ide. U nas sme ho dolovali aj z okapov a strechy. Našťastie na šope, nie na dome.
Videla som domy ním porastené, aj sa mi to páči, ale nedokazala by som to asi dostatočne korigovať. A ak go chces na zahradny domcek, staci ti od každého jeden koreň
Janulik03 ďakujem
edit: SPOILER !!!
ježišmarjá tu opletku si nepořizuj, to je tisíckrát rozpínavější než břečťan, to je invazní rostlina, toho se nezbavíš! a v zimě je to hnusný
Karja to právě bude úplne super, ještě bych do toho namíchala něco jedlého a ptačího, jeřabiny, aronie...
A dobrá zpráva, obrazili nám oba zmrzlé jedlé kaštany. Já se asi plodů nedočkám, ale fakt mě těší, že to žije, zakořenilo a je schopné to prežít pohromy.
Janulik03 No hele, abys viděla, že nekecám. Tohle je jeho zeleninová zahrádka. Dneska jsme s holkami vyplely kedlubny a mám vybráno tak na dva tydny:D Myslim, ze zastrih brectanu se v tomto ztrati:D I když na fotce to vypadá teda docela v pohodě velikost:D 
Karja nahodou, ma to dobré. A holky budú pomáhať, ty budeš len variť z toho. V tom pripade kludne aj brectan spolu s pavinicom. ![]()
Karja myslíš si, ze si ten "sofistikovaný" osazovací plán po 20 letech pamatuji
?
Na 10 m jsem asi dala pár břečťanů a 2 přísavníky.
Než vyrostou, tak tam můžeš ještě první 2-3 roky přihodit nějaké jednoleté popínavky - třeba povijnice.
Karja jeste je krasna popinava hortenzie, ale roste pomalu. V kvetu je krasna a rozhodne neni invazni.
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my


