Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 26. května 2024 10:41

Včera se přes nás přehnaly kroupy. Takže saláty rozšlehaný (a to už byly skoro ke sklizni), rajčata olámaný, papriky a lilky mají úplně rozmydlený listy S těmi lilky jsme úplně stejně dopadli i minule, a než jim dorostly listy a začaly kvést, trvalo to tak dlouho, že pak plody nestihly dorůst. No, jsem na to zvědavá, co bude letos s úrodou. 

Offline Janulik03
Avatar
20154 příspěvků moje polička 26. května 2024 11:57

Pinot Noir aaaaach

Online Sweet Potato
Avatar
40130 příspěvků moje polička 26. května 2024 13:11

@MyrtilaAch jo

Offline Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 26. května 2024 13:22

Lamicka jak máš prosím tě tu předzahrádku cca velkou a jak orientovanou?

Já řeším předzahrádku na jihovychod cca 2x5 metrů, nemůžu se dlouhodobě rozhodnout, jak ji pojmout. Nějaká okrasná "loučka", pokud s tím neni moc práce, by se mi líbila.

Offline notna
Avatar
9379 příspěvků moje polička 26. května 2024 14:58

Adina Ty hosty jsou úžasné!

Pinot Noir Krasne! Jako vždy

Offline continuity
Avatar
42703 příspěvků moje polička 26. května 2024 15:29

Pinot Noir teda nadhera

Offline Catherinne
Avatar
10783 příspěvků moje polička 26. května 2024 15:36

A vy myslíte, že ty kočky (pod pojmem sídlištní) jsou  bytové? A někdo je pouští ven? To si teda fakt nedovedu představit. 

Ano, mít kočku u baráku, která je chvíli venku, chvíli doma, to tady má spousta lidí, ne? Ale to beru jako kočky u domu. 

A chápu ten vztek s exkrementy!

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 26. května 2024 16:53

Myrtila , snad se vse brzy vzpamatuje! Ted jsem prijela durch z kola, lokalni bourka, obhledla jsem zahony..

Pinot Noir notna diky

Online Pinot Noir
Avatar
29761 příspěvků moje polička 26. května 2024 17:40

Catherinne některé ano, vidím je, jak čekají u vchodu do bytovky, než je někdo přijde vpustit dovnitř, dá se říct, že v každém vchodu aspoň jedna taková kočka je. A v okolí vím o pěti žebříčcích vedoucích ze země do okna v přízemních bytech, a to zdaleka nemám prochozená ta sídliště ze všech stran. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. května 2024 17:49


Offline Catherinne
Avatar
10783 příspěvků moje polička 26. května 2024 17:57

Pinot Noir ty jo, tak to bych umřela strachy, asi máme doma velké mazánky

A do 4 patra by nevyšplhaly! 

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 26. května 2024 18:10

Adina A přežily to? 
U nás to byla strašná čina, to nejhorší trvalo 5 minut, ale zbyly po tom závěje krup. Celkem tu včera prošly asi 4 bouřky. S kroupama na terase si hrál syn ještě za několik hodin, co jich tam bylo, nabíral si je do kyblíku a byl nadšený, že sněžilo oni během té bouřky byli s mužem zrovna pár km pryč na nákupu, a úplně je to minulo. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 26. května 2024 18:15

Catherinne ty u nas maj zebriky z prizemi z oken/balkonu

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 26. května 2024 18:25

Pinot Noir a už si někdy měla na zahradě ježka? Tak posranou terasu/záhony/chodníček jsem nikdy neviděla. Musela jsem přestat přikrmovat kočky venku, on se rozhodl přemístit a cestou od nás pryč ho přejelo auto. Si to ještě furt vyčítám.

Předchozí kočky chodily hodně ven, ale na záchod chodily zásadně na podestýlku doma. Současné kočky využívaj les, sousedí si zatím vůbec nestěžovali (ptala jsem se) ale když je musím zalígrovat doma, poctivě chodí na podestýlku. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 26. května 2024 18:28

Adinaprosypala jsem všechno před měsícem a zatím dobrý, od té doby nic. Ale radši koupím další dávku. Tentokrát nemám Ferramol, něco trošku levnějšího, granule jsou kuličkaté. A mám zatím dojem, že je to o dost lepší než ten Ferramol.

Offline Adina
Avatar
215 příspěvků moje polička 26. května 2024 19:01

Myrtila kroupy dikybohu nebyly, sic jsou rostliny polehane, ale budou ok, snad i tvoje zahrada se brzy vzpamatuje

andulka01 doufam, ze davka Ferramolu zafunguje jako u tebe, znovu jsem je dnes prikrmila, uz jim nechci darovat dalsi rostliny...od pondeli jich zlikvidovali mraky

Online Pinot Noir
Avatar
29761 příspěvků moje polička 26. května 2024 19:32

andulka01 ježka na zahradě máme, ale ten do vyvýšených záhonů fakt srát neleze.

Online viktorka_od splavu
Avatar
49185 příspěvků moje polička 26. května 2024 20:09

Catherinne ja mela kocoura v prizemi, chodil normalne balkonem ven i zpet (bez zebricku:-) sousedi z 3. patra nechteli kocku poustet ale vzdycky se nejak dostala - umela si otevrit dvere i preskocit z balkonu do okna na chodbe. mne je tech mych kocuru jen doma hrozne lito, kdyby to slo tak bych jim chodit ven moc prala.

Offline černá káva
Avatar
2114 příspěvků moje polička 27. května 2024 09:13

Ad kočky. Kočka opravdu nikdy nechodí s.át na domácí zahrádku. A pokud má možnost si vybrat, tak preferuje zahrádky obdělávané. Aby mohla ty ...zahrabat. ( pak je ovšem příjemné na to narazit při okopávání a tak.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 27. května 2024 09:14

černá káva na domaci asi ne, ale na cizi s radosti