Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 04. června 2024 15:55

milacka je to ona , ale teda cena neumerna, popis žiadny, nemám k tomu dôveru 

Offline Makara
Avatar
3612 příspěvků moje polička 05. června 2024 23:50


Trochu jsem dnes nakupovala

Na podzim mi zahradnik založil "profesionálně" trvalkové záhony. Bohužel jsem mu nechala volnou ruku. Tak se z toho snažím něco udělat. 

Online Pinot Noir
Avatar
29763 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:11

Makaraa copak zahradník spáchal? Nejsi spokojená?

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:14

Makara nepáči sa ti práca od záhradníka? Co také? Nechceš ukázať?

Inak dobrý nákup

Offline Makara
Avatar
3612 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:29

Pinot Noir Janulik03

ani trochu spokojena nejsem. Zaprve vůbec nezkypřil záhony, prostě udělal dulky o velikost květináče a kytku tam píchl. V zahradě jsme měli pomalu kubik vyzraleho kompostu, který tam mohl přijít. Chudinky se probojovavaji zhutnělou zeminou po trávníku. Ráno jsem ho pustila na zahradu a když jsem přišla z práce, tak  bylo zasazeno, ukotvena závlaha a zamulčovano.  Neudělal žádný smysluplný rozvrh kytek (ano, netvrdil, ze je architekt) a dal jich tam stěží  polovinu, co bylo na plochu potřeba, takže když některé nepřežily zimu, bylo to jak noty na buben. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:31

Konečne kvitnú ruže. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:32

A pod oknom spalne vonia pajazmin

 

Už siaha až k oknu

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:42

Makara hmmm to mi pripomina zahradnika u dcery.  Všade dal čiernu foliu, na nu kamene a do stredu travnik. K plotu bobkovisnu ako zivy plot a co si decka kupili rastliny tak niektoré tak zostrihal , že sa po zime nespamatali. Ale travnik je ukážkový. A nemá rád trávy, tak jej povedal ze tam nebudu dobré. Tak tiež opravujeme dosadzame. A najprv mi teda decka tvrdili, ze foliu je treba ved zahradnik sa musí vyznať, teraz ju pracne pomaly odstraňujú, lebo vidia čo sa pod ňou deje

Uz vtedy som im tu fóliu vravela aby nedavali, ale odborník, no. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:48

A konecne farby v záhrade 

Online Pinot Noir
Avatar
29763 příspěvků moje polička 06. června 2024 07:50

Janulik03 Makara achjo, někteří "odborníci" jsou teda odborníci fakt jen v uvozovkách

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 06. června 2024 08:10

Pinot Noir no jo, len škoda ze to stojí dosť peňazí.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 06. června 2024 09:41

Janulik03 krásne, milujem farebnú záhradu, tú svoju mením na babičkinu záhradu, postupne dávame preč tujky a pridávame trvalky.

Online Pinot Noir
Avatar
29763 příspěvků moje polička 06. června 2024 10:23

Janulik03 to je krásy a barev!

U nás se růže nějak nechtějí rozjet. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49185 příspěvků moje polička 06. června 2024 10:26

v Brne uz ruze pomalu konci:-O

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 06. června 2024 10:57

Pinot Noir no ony pôjdu, máte to trošku neskôr 

viktorka_od splavu ako končia? Tieto budu až do novembra

Offline EDITH4B
Avatar
2128 příspěvků moje polička 06. června 2024 11:06

viktorka_od splavu no asi jak kde, mně se teprve rozjíždí...

Offline RoSa
Avatar
10094 příspěvků moje polička 06. června 2024 11:58

viktorka_od splavu já měla růži ještě o adventu, dávala jsem sem fotku

a teda u nás na pětce růže jedou už tak minimálně měsíc, ty keřový i ty ušlechtilý dlouhý silný

Online Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 06. června 2024 12:12

Po jaké růží se mám dívat, když chci vysokou keřovou,  takovou, co stojí sama - vídám je často v předních zahrádkách, lehce se třeba naklání přes plot, ale vypadají jako samostojící.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49185 příspěvků moje polička 06. června 2024 12:33

Janulik03 

no kvetou uz asi mesic a povetsinou vypadaji takhle (foceno pred tydnem), jasne ze ty co kvetou furt budou pokracovat, ale ty uz vykvetle pomalu osychaji a opadavaji