Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 14:54

Prosím o radu i tady...nějak se mi to vsechno vymyká z rukou....mám 4 fikusy lyrata. A 3 malý,co jsou vedle sebe,rok krásný,najednou mají stejnou vadu,a to že nové listy mají toto...myslela jsem,že jsem přelila, ale to by asi padaly i ty spodní...velkej metrovej je jinde a je ok. Nějaká cholera?  Před týdnem čerstvé presazene. Mam je rada i proto,že jsem si je vypestovala od listu . A nejsem schopna vyhodit kytku.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:02

stes Nepřelila si? Mám tento fikus taky a spodní padají, když nezaleji vůbec. Oni celkově fikusy jsou strašný hysterky, cokoliv jinak, nesou špatně, průvan, zálivku, škaredý pohled.:D Jednou jsem omylem drbla vysavačem  do květináče a další list měl pupínky.

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:17

Kan no jestli jsem na ně hodila ten oteklej rudej pohled,tak můžu bejt ráda,že neopadaly rovnou celý. No nechám je teda trochu víc nasucho a uvidím. Mně nikdy zadnej fikus nešel.. citlivky jak píšeš a tyhle jediný naopak vydržely všechno a hlavně nechutnaji kocourovi...

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:23

stes nebyly na sluníčku?

Ještě zkontroluj odspoda listy. A začaly to dělat až po přesazení nebo už předtím? Kořeny počítám byly v pořádku. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:28

stes A jak si prosím kořenila ten list? Pohrávám si s myšlenkou ufiknout vršek, aby se pěkně rozvětvil a nebyl to jen klacek s listím.

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:34

Kan ufikla, ale musí být kus knimků s očkem. Jinak jsem chtěla rovněž rozvetvení, ale zase roste rovně.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:36

stes Á to mi neříkej, se k tomu upínám. :D chci k sedačce strom s korunou. 

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:37

continuity nebyly a už před presazenim, kořeny jsem prostrihala a osprchovala. Já jim věřím, při nejhorším je setnu a třeba obrazi.

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 15:46

Kan taky jsem chtěla.. 3x a mám topol

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 16:03

stes No ale ten je krásnej!

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 16:21

Kan díky. 160 cm. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 16:25

stes krásny fikus.

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 16:49

Janulik03 dík, moje nejmilejsi

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 20:28

když už jste nakously ty fíkusy: mám fíkus elastica, vyhnal nahoru a shodil listy, nedavno nahoře rozdvojil, je jak stromeček na kmínku... dalo by se ho přinutit, aby něco na tom kmeni dole vyrazilo? napadlo mě naříznout na pár místech vysouvacím nožíkem, to jsem teda aktivně udělala, ale řez se okamžitě zaplní tim mlíkem, takže asi nic...? nebo ho uříznout? kde? má přes metr, víc než půlka je kmen

jo a ten lyrata-sloní ucho jsem zkoušela minimálně 10x, dycky mi chcípnul

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 20:40

RoSa mala som ho po strop, aj mal nejake bočné výhonky, ale nikdy nevyzeral tak pekne ako by som chcela, skončil na školskej chodbe.

On sa myslim rozkonari len ked mu ustrihnes vrsok. 

Mam len staru fotku.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 20:58

brrr brambory v srpnu? Se skolou jsme jezdivali vybirat v rijnu... a pak ze to globalni oteplovani je vymysl...

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 21:25

RoSa a jseš schopna ho uříznout tak, aby mu zbyly nějaké listy?

On znovu obráží, jen si nejsem jistá, jestli i pokud zůstane holý kmen.  

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 21:26

moora u nás se kopali brambory zásadně přes prázdniny. 

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 21:29

Janulik03 continuity zejtra za světla ho vyfotim a uvidíte - ale teda teče hroznýho mlíka, jak se to zastaví pak? a to ustřižený do vody zakořenit?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 21:35

continuity Tak máme asi 100 odrůd. Velmi ranné, ranné, poloranné, pozdní. Spíš nechápu to smíchání, zbytečná práce potom při přebírání.