Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 09. srpna 2024 17:14

Kan to hrozno sa vydarilo, u nás máloktoré dozrelo, toto je spoľahlivé 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 10. srpna 2024 10:37

Lednice je ráj pro kytičkáře. Přidám pár fotek, i když to určitě všichni znáte. Palmový skleník je boží místo pro všechny, kdo jedou v pokojovkách. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 10. srpna 2024 10:42

Školní zahrada Zahradnické fakulty je nádherné místo, kytky zhruba jako v mé zahradě, ale ve velikých množstvích. Krásné.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 10. srpna 2024 10:54

A Labyrint zahrad, vzdělávací centrum Zahradnické fakulty tvořené soustavou tématických zahrad - třeba užitková zahrada, kuchyňská, vodní, růžová... Taky paráda!

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 10. srpna 2024 11:39

Pinot Noir nádhera 

Offline dorota
Avatar
1226 příspěvků moje polička 10. srpna 2024 12:09

Pinot Noir Krásne. 

Offline Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 10. srpna 2024 12:35

berush kouzelná kytice!

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 10. srpna 2024 20:02

Někomu se zalíbilo letnění...

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 08:02

Pinot Noir 

K tomu Labyrintu zahrad, vzdělávacímu centru Zahradnické fakulty, doporučuji se tam na miste domluvit s nekterym ze studentů, ať vám k tomu udělá neofiko prohlídku. Takto jsem to absolvovala s různými známými dvakrát a moc doporucuji, mělo to ještě takový jiný šmrnc 

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 09:45

bublifuk Hezký. Mně rozkvetl ven vystrčený mrňavý vánoční kaktus.

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 09:49

Můžu takhle v létě ostřihat hortenzii? Úporný slunce a pak úporný déšť ten keř dost znevzhlednil...

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 13:18

Tohle byla obsypaná skoro zralá arónie. Ještě včera. Hele já s přírodou celkem ráda rozdělím, ale tady zbyly dvě kuličky (ty flekaté). Myslíme si, že to ti špačci vyčíhali, když pro mě M. jel na nádraží, jinak tu furt někdo byl.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 13:24

andulka01 taky máme takovou úrodu . Ale mně to nevadí, musela bych se crcat se sirupem. Jinak to je vždycky záležitost okamžiku, oni mají na tu nejlepší zralost radar, nebo co.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 13:27

Pinot Noir no já zrovna ty marmošky a sirupy dělám ráda, no. A aronii jsem dlouho neměla Teď tu budou dozrávar ostružiny, jestli mi to taky sežerou...

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 13:42

andulka01 na ty se podle mě tak nevrhají, to zase vosy. Ale arónie a borůvky, tam by musel stát člověk s klackem. 

Offline eM
Avatar
1740 příspěvků moje polička 11. srpna 2024 15:11

andulka01 Přesně takhle jsme dopadli loni. Letos má aronie na sobě síť :)

Offline Muslik
Avatar
562 příspěvků moje polička 12. srpna 2024 15:32

andulka01 škoda te aronie, nám se letos stalo totéž, za roky pěstování poprvé, asi holt jak na jaře leccos pomrzlo tak ptáci nemají co jíst.

Miluji džemy z aronie, ala brusinky s rumem a skořicí, naštěstí za předchozí roky ještě mám něco doma nasysleno, úplně slintam jen na tu úžasne sviravou chuť kombinovanou s rumem a skořicí pomyslím;)

Offline Zuzuli
Avatar
3737 příspěvků moje polička 12. srpna 2024 20:03

Mam ted po sklizni cherry rajcatek tri prazdne samozavlazovaky na balkone. Rada bych tam dala neco kvetouciho, co vydrzi i pres podzim. Napadly me vresy a chryzantemy. Mate jeste nejaky tip? Je to balkon na zapadni fasade, od jedne do sesti tam sviti plne slunce.

Offline Esteres
Avatar
7 příspěvků moje polička 12. srpna 2024 20:17
Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 12. srpna 2024 20:59

Zuzuli Nevím, jestli na chryzantémy není brzo?

Astry - vytrvalé. 
Doplnila bych to dlužichami a mulenbekií.