Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 21:40

RoSa tento fakt vie zakorenit dobre. By som to po urezani nechala chvíľu zaschnúť, aby presdalo tiecť mlieko, potom dala do kvetináča tak ako hocijaký iny odrezok.

Jo a pozor, tá šťava vie byť nepríjemná, podľa citlivosti treba radšej robiť v rukaviciach 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 21:57

RoSazakořenit jsem dávala do vody takove ještě trochu zelené stonky s listy - ne úplně dřevnaté. Zakořenil mi bez problémů ve vodě, ale nikdy v květináči. 

Offline letolet
Avatar
742 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 22:14

stes tady možná najdeš na něco odpověď k fikusum

je tam o nich zvlášť jedno celé stories (snad se tomu tak říká)

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 04. srpna 2024 22:48

moora Začátkem srpna! Jo, všechno je dřív.

Kan Rané jsou už snězené a těch červených je v zásadě jen pár. Ono se to nezdá, ale jsou v jedné části. Přebrat se to musí tak jako tak, pokousané, nahnilé, malé pro kury, ... 

Offline stes
Avatar
9114 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 06:08

letolet děkuju 

Offline olte
Avatar
744 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 07:59
Reakce na moora:

brrr brambory v srpnu? Se skolou jsme jezdivali vybirat v rijnu... a pak ze to globalni oteplovani je vymysl...

​tak záleží na odrůdě, hodně ranné jsem kopala už v červnu, pozdní na uskladnění se sklízí až na podzim, s tím nemá globální oteplování nic společného

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 12:17

brrrTaky přebíráme, ale odrůdy máme přesně na řádek a oddělujeme už při sběru a příbedří na vychladnutí má každá odrůda svoje. Ale my toho u našich máme daleko víc, vy tak do deseti pytlů, ne?

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 16:17

Zahalky milujou macku

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 18:40

Kan Hele,nejsem hlavní brambor master, pouze vykonávam rozkazy. Když si to chce přebírat pak, ať si to dělá jak chce.

Je to tak pět, spíš šest metráků.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 19:33

Janulik03 continuity tak tady je ten muj čahoun... seřezat? kde?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 19:33

brrr Jasný. Já jen, že se nerada zbytečně dřu no. A ta myšlenka dědy, že u práce se musí přemejšlet mě asi už nepustí. Jinak erteple krásný a veliký. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 19:40

moora na statku už tři týdny kupujeme čerstvé rané, od září budou ty pozdní. Docela jsme zírali, jak brzy kvetly ty rané odrůdy. Pozdní jsou tam (500 + m.n.m.) ještě v zemi, teď teprv kvetou.

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 20:04

Kan Hele, otec se s těma bramborama mazlí. On si to rád přebere.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 20:35

Tak rany brambory chapu, ale tyhle vypadaj na uskladneni :)

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 20:37

RoSa tak ja by som to smikla dole nad niektorym z miest, kdd boli listy predtym, listnatu časť rozdelila a dala zakorenit. 

Ale neviem ako radikálne sa cítiš. 

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 21:46

moora Letos jde všechno rychle, je začátek srpna a stromy začínají žloutnout, šípky jsou už oranžové.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 22:12

RoSa a kde ho chceš rozvětvit? 

Já bych mu nějaký list nechala a pak se uvidi. Mně některé fíkusy (spíš teda drobnoliste) na holé větví už neobrazili. 

.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 05. srpna 2024 23:56

RoSa usmikla bych vrsek v casti, kde zacina drevnata cast. Zbytek zkus opatrne ohnout do oblouku. Na vrcholu toho iblouku by se mela probudit spici ocka a mas sanci na vic vetvi. Ten vrsek aakoreni ve vode. Ronici mleko zastavis papirovym kapesnikem - slozeny ctverecek pritiskni na pahyl a sundej az dalsi den.

Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 06. srpna 2024 09:46

Ja by som to šmikla v polovici tej zalistenej časti a vršok po zakorenení zasadila spolu s tým spodkom do jedného kvetináča.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 06. srpna 2024 11:16

a tu rozdvojku mám nechat dohromady v kuse, nebo z toho udělat dva řízky na zakořenění?