Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline chia
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2024 09:45

Lahšie to zakorení, keď z toho urobíš dva řízky.

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:01

Rozkvetly mi na zahrade takovehle zlute kytky. Nevi nekdo, co to je? 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:08

Friga Solidágo, zlatobýl, bylina v sušené formě, klouby, přechod, obranyschopnost. Ale opatrně a s přestávkou.

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:09

Kan diky! 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:10

Friga Kan

A není to taky velký alergen? 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:10

Friga I do vázy můžeš!

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:12

Mha Já s tím pracuji, teda hlavně do kytic v sezoně a nic na sobě nepozoruji. :D Možná tak pyl na stole z kytky, ale to snad má každá, ne?

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:21

Kan

Víš co, možná si to s něčím pletu. Vzhledově to bylo podobný tomu, co jsme kvůli alergenům likvidovali u dětského hřiště. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 13:29

Frigazlatobýl je hodně rozpínavý, umí obsadit celé louky, a zahrady samozřejmě taky. Tak radím nenechat ho vymknout kontrole. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 14:01

MhaJo takhe, dětičky. No já vím jen o tom, že hygiena si hlídá a důsledně kontroluje výsadbu kolem škol a školek, takže nic jedovatého v okruhu 2km (ironie) od těchto ústavů, nedejbože přímo na pozemku být nesmí, jarní cibuloviny všechny, konvalinky, zimolez, tis, ptačí zob atd, atd. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 14:16

Friga

Ještě doplním předřečnice, že je to celík/zlatobýl kanadský, nepůvodní, invazivní rostlina, na rozdíl od toho zlatobýlu, co běžně foste v našich lesích.

Takže pokud máš zahradu někde, kde by mohl expandovat do přírody, drž ho pod krkem.

Offline berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 14:26

Friga zlatobýl miluju, je úžasný na pankejtovky (tj. pugét z toho, co naškubu v příkopu)

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 14:45

berush to je nádherná kytica. Škoda ze to dlho nevydrží a ten peľ 

Offline berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 15:00

Janulik03 tu ve váze mám čtvrtý den, ten napadaný binec na stole není pyl, ale lístky z takových jakoby droboučkých kopretinek. No uznávám, kvůli fotce jsme to mohla uklidit, ale za chvíli by to tam bylo zas :-) zas už vím, co tam příště nedávat.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 15:02

berush krásná kytice

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 15:03

Diky vsem! Budu ho hlidat, aby se nerozpinal moc. Nepripada mi, ze by se od lonska nejak rozrostl, ale taky jsem si nemusela vsimnout. Nejvic se mi tu rozlejzaji konvalinky, ty bez milosti likviduju az na jeden kout. 

Offline Friga
Avatar
2081 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 15:03

berush krasna kytice! 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 07. srpna 2024 15:18

berush nie nešlo mi o to na stole, len že akonahle dám zlatobyl do kytice, mam do rana na stole peľ a vadi mi to. 

Taku kyticu ako máš by som ani nevedela uviazať 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 09. srpna 2024 16:20

Take male čriepky zo záhrady.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 09. srpna 2024 16:31

Janulik03 Krása! Ty bobule a Olověnec!