Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Lenka22
Avatar
2623 příspěvků moje polička 18. srpna 2024 09:41

Pinot Noir aha, nevím, jestli je to chyba, stříhám.je každej rok, ony nejsou teď už hezké ani ty listy. Ale jak se postupně rozrustají, letos to prázdné místo už je velké a nevzhledné, tak bych to chtěla něčím ještě překrýt.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 19. srpna 2024 17:27

Trochu mi přerostla zahrádka, zatímco jsem byla pryc.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 19. srpna 2024 20:40

tv jak natahují ručičky a volají

Ustřihnout je, žádný soucit

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 19. srpna 2024 20:46

Mha neboj, otrhala jsem to.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. srpna 2024 13:03

tv

Rajčata jsem musela prostříhat a vylámat letos už dvakrát

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 20. srpna 2024 13:09

Mha něco málo vylamuju z rajčat v podstatě denně, to přece není rostlina, která roste bez péče.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. srpna 2024 13:17

Pinot Noir

Já mám bezudrzbovy ty divoký a taky Cuor Di bue, to roste jeden stonek a na něm rajčata.

Taky stupicka rajčata celkem nechám být, občas vylomim. 

Ale dostala jsem sazenice minirajcat různých barev a myslím, že jsou určena pro hydroponii nebo skleníky, protože té zelené hmoty vždycky otrham asi polovinu, sestrihnu do výšky a ono to zas doroste. Narostou i 4 metry a obráží kdekoli na rostlině. Už je nechci ani vidět.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 21. srpna 2024 12:06
Reakce na Mha:

tv

Rajčata jsem musela prostříhat a vylámat letos už dvakrát

​Mám tyckove a vylamuji průběžně. Akorát teď se spustily, když jsem byla pryč.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2024 13:26

tv

Ono je to spíš do přiznání, ale hrozně nerada sahám na rajčata. Když jdu vylamovat, vezmu si dlouhé nohavice, dlouhý rukáv a rukavice

V dalším životě budu vylamovat rajčata průběžně. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49189 příspěvků moje polička 21. srpna 2024 15:23

Mha mne takhle vadi okurky

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. srpna 2024 17:39

viktorka_od splavu

Ty taky koušou.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 21. srpna 2024 18:24

Mha Mně to nikdy nevadilo, miluji vůni tajčatové natě. A letos asi alergie, buuuu, otrhám pár rajčat, něco vyštípnu a ruce pálípálípálí.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. srpna 2024 13:18

Sweet Potato

Možná I to horko působí, že máš zpocené ruce a rajče pak působí víc

Taky jsem to nemivala... 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 24. srpna 2024 09:37

Jak to máte letos s ibišky? Ty moje letos nějak zaspaly. Mám tři, z toho jeden sloupovitý loni koupený nemá květy ani poupata, další dva mají asi dva týdny pěkná velká poupata a nemají k tomu se otevřít . Včera teprve první se vyklubal. Přijde mi to dost pozdě. Teplo i slunce je přece letos dost. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 24. srpna 2024 10:32

vanilka mně tento druh letos taky skoro nekvete, celkově začaly všechny kvést pozdě (ty moje, v okolí kvetou už dávno). Podle mě je to tím jarním mrazem, někoho to lízlo víc, někoho míň. Ty moje byly na jaře úplně hnědé. Víc kvetou tyto plnokvěté:

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 24. srpna 2024 11:23

Pinot Noir Nevím, čím to je. Nepřipadaly mi, že by je mráz nějak zasáhl. Jinde po městě jsem viděla keře v plném květu už před měsícem, ale je fakt, že v naší ulici má paní dva stejné jako já a taky zatím poupata. Přitom slunné místo, pere na ně celý den. 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 24. srpna 2024 11:29

vanilka

když jsem ještě pěstovala pokojové ibišky, tak mi bylo řečeno, že jejich poupě se vyvíjí cca měsíc (a pak kvetou jeden den). Měla jsem kvůli tomu plnokvěté. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. srpna 2024 14:19

vanilka

Já mám jedlý ibišek, kvete a plodí už měsíc. V tom hroznem horku byl moc spokojený.

Nemáš tam něco, co by okousavalo kořínky? 

Offline vanilka
Avatar
2160 příspěvků moje polička 24. srpna 2024 15:17

Mha to netuším ...

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 24. srpna 2024 15:29

vanilka mne tak zacaly letos pozdeji. Myslim, ze je to fakt ten jarni mraz. Nejdriv musely nasadit druhou varku listu