Kytičky aneb zelené prsty...

01. února 2015 13:31
Offline Samantha
Avatar
3293 příspěvků moje polička 30. srpna 2024 09:14

Zuzuli Dík, počkám mu tedy ...  

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 30. srpna 2024 10:50

Zuzulijá mám teď čerstvě týden čtyři vřesy z hornbachu, různé šarže a všechny byly v nějaké zemině - moc jsem to nezkoumala a vyndavat ze země je už nebudu,ale nějaký mix s rašelinou asi. 

Jinak jak si se ptala na něco na podzim, tak ještě se nabízejí macešky - to je dvouletka, takže ti pokvete ještě na jaře. U mě celkem vděčně kvetou. Ne vždy všechny, ale co přezimuje, je pak fajn. 

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 30. srpna 2024 13:08
Reakce na Pinot Noir:

Mha něco málo vylamuju z rajčat v podstatě denně, to přece není rostlina, která roste bez péče.

​prosím tě, vysvětli to u nás doma:D

Jsme na dovolené a nabídla jsem jedné kamarádce, zda si nechce otrhat rajčata. Nikdy u nás nebyla, tak jsem ji poslala adresu, fotku zahrady..přišlo mi video, jestli si jako děláme prdel nebo co...a pak dovětek ,,ale to nemůžete jezdit na dovolenou s takovou zahrádkou,,. Další video obsahovalo 4 plne hrnce na sporáku a bedynku kečupu. Je mi ji strašně líto, určitě ji to bylo líto tam toho tolik nechat napospas a pridelala si šest hodin práce ani nemrkla:D. 

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 30. srpna 2024 13:47

Karja tak ale ty sis kečup neobjednala.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 31. srpna 2024 18:51

Najdi 5 rozdílů - 10/2023 a 8/2024.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 31. srpna 2024 18:56

Tak jsem udělala inventuru a napočítala jsem na dvou trvalkových záhonech 48 druhů rostlin (bez cibulovin), kolem 250 kusů.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 31. srpna 2024 18:59

Pardon za velikost fotek. Budu muset do IT školy.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 31. srpna 2024 19:45

Makara to je paráda!

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 31. srpna 2024 22:57

Makara to je krása a ohromný rozdil

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 01. zaří 2024 08:56
Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 01. zaří 2024 09:31

Makara tyjo! Krásný to máš

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 01. zaří 2024 11:12

Samantha potvrzuji, co psala Zuzuli. Zamio mi zakorenil z listu po mnoha mesicich ve vaze. Celou tu dobu dekoroval, tak se nikdo nezlobil, ze to trva.

Offline Ginger
Avatar
1216 příspěvků moje polička 01. zaří 2024 11:14

Makara nadhera.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 01. zaří 2024 16:05

Děkuji všem. V hlavě mám plán na příští rok - pokácet jabloň, která slouží hlavně k tomu, abychom pod ní 2 měsíce sbírali nahnilá nezralá jablka, do stávající "louky" přijdou nejdříve keře a pak tam začnu přesouvat nadbytečné trvalky z těch dvou stávajících záhonů. 

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 02. zaří 2024 14:16

Makara to je krásný :-)

A rovnou se zeptám: co doporučíte jako nenáročnou popínavou rostlinu na místo, kam svítí slunce jen tak 2 hodiny denně? Muž nechce břečťan (a já vlastně taky ne), líbily by se mi nějaké jemné růže... 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 02. zaří 2024 14:27

V Lidlu maj tuto duo růží asi za 130,-  krásně voní. Mám s tímto mini druhem dobre zkušenosti, pokud to ovšem neožere mšice. My míváme v květinách jinou značku a nevoní vůbec, ale zase je u nás výběr barev i ty mixy občas jsou, ale za víc. Tak jestli si chcete udělat radost, ale pozor, Lidl to má označené jako pokojová růže, což je blbost.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 02. zaří 2024 14:29

A mají už i cibuloviny jarní, balíček asi za 50,-  kdyby chtěl někdo přilepšit krtici či hrabošům.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 02. zaří 2024 14:46

Kan nesmím, nesmím!

Loni jsem koupila a zasadila 2 XXL pytle tulipánů a narcisů do záhonu pro rajčata. V květnu jsem je asi předčasně vytahovala, abych tam ta rajčata mohla zasadit. Tak jsem zvědavá, jeslti se mi je:

- podařilo správně "zaletnit" /zrovna o víkendu jsem je čistila od zaschlé hlíny a vypadaly zdravě/

- podaří vymyslet kam s nimi a včas zasadit

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 02. zaří 2024 15:55

Kan u nás zrovna ty hraboši letos jsou počítám, že letošní cibuloviny jsou už sežrané komplet (achjo, takový krásný tulipány tam byly), nové do země budu dávat nejdříve na konci října, jinak bych je jen předhodila nenechavcům.

Offline berush
Avatar
461 příspěvků moje polička 02. zaří 2024 20:06

Spoustu cibulek jsem vytahala když jsem v červnu rušila 2 záhony, mám 2 přepravky mixu cibulek, na zakládání nových záhonů to vidím nejdřív v ŕijnu, tady na jihu je pořád vedro přes 30 stupňů a naposled pršelo ani nevím kdy. A déšť v nedohlednu. Dagmara slibuje, ale skutek utek.