Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 02. října 2015 11:57
Reakce na blackviolet:

Jo, Café Chantant by byla krásná gurmánka, ale mně se tam v tom dojezdu místo jemné kůže s tabákem a lehkými závany chypre vkrádal nepříjemný umělý tón, jinak by se mi bývala líbila.

Za to Ambre Cashmere Intense budu muset velmi nutně zkusit.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. října 2015 20:35

Suma Oriental Une Nuit Bali

Rum.

Rum a mandle.

A dřeva...

...různá, kvalitní.

A pačuli.

A mužské akcenty a trochu vintage odéru...

A guajakový průtah chřípím.

A nakonec, po celkem značné době měkko, mazlivo, gurmánské hlazení a chumlání do hřejivých plédů...

Slast.

 Jak vytáhnout ze dna moře letitou láhev extra kvalitního rumu, jehož tekutina díky věkům zhoustla, ztmavla, lepí a chytá se po stěnách láhve jak tonoucí břehů a stahuje ke dnu...

...ano, takhle klidně může vonět noc na Bali...

Je to mix 

I díl Alessandro Mazollari + II díly Intoxicated by Kilian.

Velmi zajímavá, přitažlivá vůně.

V té by se mi líbilo...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. října 2015 20:53

Ombre Fumée Evody

Cypřišové silice ohlazené necitrusovou pomerančovou šťávou.

Prach...

...jak odér zfoukávaného letitého prachu z knih, starého nábytku, z navlhlých těžkých závěsů.

A kouř...

...ten, kdo onen prach svým dechem odstraňuje, přitom kouří -

zvolna, lehce melancholicky a současně požitkářsky...

Po chvíli začíná vůně sládnout - 

jemně, ambrově s medovým nádechem, a jakoby se, ta vůně, blýskala ve slabém podzimním slunci...

...pár zkomírajících paprsků skrze stříbrné proužky z cigaret či doutníků a

posledních pár hltů nasládlé velmi jemně bylinné pálenky či likéru.

A za nějaký, poměrně dlouhý čas se ze vší té nostalgie vyloupne

kosatec.

Křehký, vláčně suchý a současně ale čerstvý, jemný...,

velmi pěkný.

...zkuste z Apres Londée ubrat vodu, sílu deště a z Infusion d´Iris Absolue krémovou hutnost a 

to je ono...

Je to pánská snivá vůně do zšeřelé místnosti s těžkými koženými křesly, dávnými vzpomínkami a soukromými představami...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. října 2015 21:12

T. Habanero Rania Parfums

...v podstatě s andry a Vendulkou souhlasím...

Jadab SoOud

...píší - oud.

Ten tam nemám jako takový, snad jen lehoulinký základ, takový rozpuštěný a vyhlazený do běla,

pak prý - kandované ovoce.

Možná, snad jen velmi jemné, hedvábné, žádná sytost či přeslazenost, hutnost, ne...

Nakonec - dřeva.

Ta dřeva jsou měkká, jakoby neměla kostru, anebo ano, ale musela by umět svá těla ovládat, jako to umí baletky...

A s tím oudem tvoří ony základy, na kterých je vystavěna

opravdu bílá hladká květinově naovocnělá vůně,

máčená v nesladkém mléce a přítomným vzduchem postupně prosychající...

...zvláštní.

Bílá oudová vůně.

Hedvábná.

Suchá a současně vláčná.

Zvláštní,

ale ne nepříjemná, a

snad i trochu tajemná...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. října 2015 21:21

Fleur des Fleurs Une Nuit á Bali

...taková sofistikovanější Juicy Couture Couture Couture bez švestky...

Tohle by mohl být romantika na Bali.

...ve stínu, s mléčně ovocným koktejlem říznutým kapkou bílého rumu, intimita a 

snění...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 02. října 2015 21:41

Anima Dulcis Arquiste

Zlaté kakao.

Zlatá vanilka.

Jasná zář se špetičkou skořice.

Tohle není tmavé sladké kakao s pěnou, horké a husté smetanou.

Tohle je kakao průhledné,

zlaté sluncem, až oči přecházejí.!,

a díky tomu světelnému zlatu je Anima Dulcis hutně lehounká a plná, zlatě vanilkově nasládlá.

Zlatě se třpytící kakao...

...něco jak mořská hladina blyštící se v poledním slunci...

Jenže po čase začíná přece jen tmavnout..

...jakoby vosk a slamněnky, takové to křehké horko nad plamenem...

Zvláštní, lehce nostalgické tóny...

Ta vůně na kůži trochu pálí, přesně jak hořící svíčka blízko těla...

Nakonec delikátní závany hřebíčku a chilli...

...Anima Dulcis je starodávný životabudič.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. října 2015 04:19

...ó né, tak tentokrát s Vendulkou nesouhlasím...:

Santa Subita Technique Indiscrete

...tohle JE kostel.

Takový modernější.

Ve smyslu, že zde není letitá zatuchlost,

vlhkost úporně se šplhající po zdech vzhůru,

tíha a ohromný chlad, který prostupuje celým tělem a i duší...

Ale evidentní kostelno cítím -

kadidlo - ten typický kostelní odér, který si snad nikdo nemůže s ničím splést, nasládlý kouř, duchovno...,

dřevěné lavice, a i jiný interiér z těžkého dřeva - lakovaný, ještě není tisíci věřícími ohlazen do něho samého...,

a nebo ano, ale znovu opraven,

vintage - přece jen jí zde trochu je, oné originální starodávnosti...,

oltář, kterého se nikdo nedotýká...,

možná pouze očima, prosbami...,

mramor a kameny,

vychladlé svíce,

studené čerstvě řezané květiny, které tady snad ani nestárnou...,

světla tolik, aby nerušilo...,

sem tam teplo lidských těl,

a motlitby.

...ty lehčí a i ty těžké hříchy vznášející se prostorem,

jenž nutí příchozího zpomalit,

sehnout hlavu a přijmout tolik pokory, kolik on sám zvládne...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. října 2015 04:51

Omnipresence Technique Indiscrete

Hruška, ananas, červené jablko.

Přesně takhle ti tři za sebou jdou...

Slaďounká hruška - trošinku moučná, nacucaná vodou, a protože nějakou dobu už je kompotovaná, tak dužnina se téměř rozsýpá a slupka kožnatí.

Anananas - jeho žlutě sladká svíravost hruškovou vůní jen nenápadně prostupuje.

Červené jablko - pevné, šťavnaté, ovocná masa plná šťávy a čerstvé křupavosti, jemně dobarvuje/dotahuje  obraz/vůni v  počáteční fázi.

Konvalinka - tahle mrcha jedovatá ve vůních často dodává jistý tón tělovosti, čistoty těla,

 vzduchu kolem 

 v bílo zelených a nude odstínech,

 zrovna tak i zde...

Cedr - zelenkavý, béžový a také bílý, ohoblovaný do hladka a  jemnosti.

Mýdlovost - spíše už jen její pozůstatky z čerstvě vypraných, nyní však zahřátých lůžkovin... 

Tohle je bílozelená vůně hebkého, měkkého konvalinkového cedru se stopami minimálně sladké hrušky,

a je tam čerstvý vzduch ale i teplo...

(...nenávidím konvalinky. Protože tady jsou ty samé jako ve vůni White Suede...)

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. října 2015 05:18

Eau de Bruxelles Technique Indiscrete

...pár vteřin nádherného křehkého bergamotu.

Prý kalabrijský.

Tak to si musím pamatovat, protože je překrásný.

A k tomu trocha, silným sluncem nasládlého, citronu. 

Najednou však, zničehonic,

krásný tón.!

Napřed mléčně, po chvíli až hustá, ale nadýchaná, smetanově vanilková

jemně nasládlá, hlaďoučká broskev...

...odér spojovaný spíše s dětmi, jejich nevinností a sladkou naivitou.

Po chvíli onou téměř nebeskou manou začínají prostupovat kožené tóny,

spíše jen molekuly kožených tónů,

které se do bílé našlehané hmoty vláčně boří, nechávají se slastně zajmout...

Díky nim dostává vůně dospělejší ráz...

Šlehačkově kožená vůně.

Luxusní.

K sežrání.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. října 2015 05:40

Delivre Moi Technique Indiscrete

...zpočátku svěže působící příjemná medicína,

ve které,

ale musíte rychle,

můžete krásně číst -

anýz, eukalyptus a mandle a medový cypřiš a otočník a

začíná to měknout, teplat

a čerstvost se ztrácí...

Delivre Moi hladí,

prostupuje jí teplý pyl a jasmínové křehké pižmo.

Konzistence vůně je opravdu jak nějaká medicína - hustší, pomaleji tekoucí.

Jako kdyby spolu zápasily medové a mediciální tóny,

jejichž vítězstvím je libě vonící hutná hladká tekutina bez ostrosti cukru a bez nepříjemného lékárenského odéru.

Vůně staré, sluncem prozářené, lékárny někde na venkově...

...kvetoucí stromy, jež svou vůni pouštějí do zšeřelého krámku se zdravím,

tmavé nádobky se zabrušovanými hrdly,

neustále neklidné váhy, porcelánové misky, měděné hmoždíře, sušené snítky bylin, likéry, slunce a prach ulpívající na letitém nábytku, jenž opečovávany vydržel až dodnes...

Nostalgická, snivá, romantická...

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. října 2015 06:13

Eau d´Anvers Technique Indiscrete

Jablečný med 

nebo

medová jablka.?

A myrha a pačuli...

Počátek nekomplikovaný, jasný a jemně sladký.

A rychlý.

Ve chvíli táhlou zlatavou naovocnělou tekutinou začíná prostupovat orient...

...jakoby loď s nákladem narazila na útesy,

a tím nečekaným prudkým úderem se všechen náklad -

koření, pačuli, tabákové listy, myrha - ze svých schránek vysypaly, vylily a

ve, do podpalubí vnikající, vodě, se promíchaly dohromady...

Veškerá případná silná a výrazná aromata najednou zjemněla,

rozmnělnila se s ostatními v kompaktní hmotu...

Nad tím vším se vznáší vůně kytice růží.

 ...růží dříve čerstvých sytě nachových, nyní už jemně zasychajících, ale

stále krásných,

obklopených hedvábnými mýdlovými bublinami.

Nakonec zůstane mýdlo s poutpouri z růží v myrhovém obláčku.

Eau d´Ansver mi něco připomíná.?,

už jsem to musela někde cítit...

Jemná nostalgie...

Offline andry spravce
Avatar
2955 příspěvků moje polička 03. října 2015 09:14

Hayari

Obecně můžu říct, že intenzita a výdrž pěkné, ale s vývojem už je to horší - nic moc se s vůní neděje od večera do rána. A vzhledem k tomu, že se podobně vyjádřila i Wendulka, nemyslím si, že by byl problém u mě. Co do kvality surovin ale nemám námitek, i přes ne zrovna oslňující originalitu je znát nějaká snaha. Zkoušené vůně jsou ze série tří vůní s tematikou růže.

- FeHom:

Začíná kořenitou ambrou a suchým, přesto trochu rašelinovitým pačuli. Místy se mihne náznak kůže, ale je to spíš jen zdání. Ambra se mísí s benzoinem a jsou syté, hřejivé, balzamicky sladké. Připomíná mi to Rose Calligraphy od Aramis s tím rozdílem, že tam ta růže aspoň na začátku opravdu zřetelně je, tady ani ne. Po rozvonění je to balzamická ambra s hebkou krémovou vanilkou a popraškem loupaných mandlí z Cary rozdrcených na prach.

- Rose Chic:

Zářivá růže osvěžená hořkou kůrou z citrusů. Není to příliš svěží, to určitě ne. Citrusy připomínají něco mezi (reformulovanou) Lux od Mony di Orio a Jour d'Hermes. Pačulovitá dřevitost v pozadí jemně drhne, jako kdybyste klacíkem chtěli v té citrusové kůře kreslit obrázky, pomalu se zarývá do měkkého povrchu, vytváří v něm rýhu a o to intenzivněji je cítit její aroma. Ale to časem všechno zjemní a uhladí se a zůstane z toho na kůži růžový keř, šípkové růže a vanilkový samet z Rose Velours (VCA).

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 03. října 2015 13:58
Reakce na Miru:

Jo, na Suma Oriental už dlouho myslím, že si ji opatřím. Ta se hodně povedla.

Fakt máš v Santa Subita kostel? Já vůbec.

A jinak si značím Anima Dulcis, nalákala jsi mě

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 03. října 2015 14:48

ad 

Noir Extreme Tom Ford

 - jedna z vůní, která také reaguje na měsíční cyklus...

...nyní na mně voní dost podobně Tobacco  Vanille.!

(asi vždy voní tak, jak člověk zrovna potřebuje...)

Online jerry
Avatar
11140 příspěvků moje polička 03. října 2015 14:58

Quercus (Penhaligon's) -  zpočátku pižmově nasládlé zelené citrusy, zasypané citrusovými větvičkami i s listím a hromadou sametově zelených čajových lístků s několika bílýmu květy. Po rozvonění navíc suché drhnoucí byliny. Není to ale ryzí citrusovka - převládají zelené listy a dřevité tóny, posléze byliny. Vůně je velmi osvěžující, nesladká - typově (a do značné míry i voňavě) je hlavně zpočátku velice blízká Absolument Absinthe, po rozvonění zase pro změnu Sea Energy. Skoro mi to připadá, že se tvůrci AA a SE nechali inspirovat......

White Musk (Montale Paris) -  vůně jemného mýdélka a lehce fialkového tělového pudru - zatím nejčistější vůně čistoty, jakou jsem zkoušela. Při zkoušení v chladnu navíc lehce větrové pižmo, které budí dojem, jako by k dosažení efektu čistoty bylo nutné si navrch vykloktat Alpou.

Offline Miru
Avatar
16638 příspěvků moje polička 04. října 2015 04:44

Znáte, zkoušel jste už někdo

Omnia Profumo Platino

Omnia Profumo Bronze

.?

Ta jejich složení jsou skvostná.!

Offline blackviolet
Avatar
3467 příspěvků moje polička 05. října 2015 20:54

Nobile 1942 - Chypre 1942

Když se k pomerančovému květu na začátku přidá pačuli, zdá se, že se vůně bude vyvíjet směrem k chypre. Jenže - ona si to rozmyslí a namíří si to rovnou ke květinovce, zalaškuje si trochu s jasmínem a tuberózou a obejme růži. Pak zůstane nerozhodně stát. Jak bude vypadat její další cesta? Má přece velkou zodpovědnost, má být vůní, která je poctou ikoně italského filmu Anně Magnani. A ta si zaslouží vůni s charakterem, sebevědomou, emocionální, ale přesto křehkou. Tak ji doprovodíme tonkou a vanilkou se santalovým dřevem a obláčkem ambry, která pohladí.  Ano, to bude ona, temperamentní žena s citlivou duší.

Offline wendulka admin
Avatar
16642 příspěvků moje polička 05. října 2015 23:13

Technique Indiscrete: Plaisir d´Amour

U téhle vůně se Libertin Louison údajně nechal inspirovat filmem "Kráska dne" s Catherine Deneuve. Osobně mi spíš připadá jako moderní variace na Diorissimo s chyprovým základem z Mitsouka (tím jediným by to odpovídalo) jen s tím rozdílem, že citrusovou hlavu má díky kumkvatu a pomerančovému květu znatelně lehčí.

Teprve konvalinka se zeleným jasmínem a poctivý chyprový základ s mechem, pačuli a lehce doutnajícím vetiverem a živočišnými tóny ji posunou směrem k Diorovi a Guerlainu. Dobře, možná nepůsobí úplně nejoriginálněji, ale pokud máte třeba jako já v Mitsouko problém s tou zelenou broskví, tohle se mi zdá rozhodně lepší než to, co s Diorissimem provedla reformulace. Evokuje vůni podzimu a spadaného listí a fakt to není sladké a dobře drží.

Offline slniecko admin
Avatar
19514 příspěvků moje polička 05. října 2015 23:55
Reakce na wendulka:

Ty máš v Mitsouko tú broskyňu len tak mýrnix-dýrnix kedy chceš a ešte si na to sťažuješ? Nie je spravodlivosť na tomto svete ...

Offline domenica blogger
Avatar
8034 příspěvků moje polička 06. října 2015 00:26
Reakce na wendulka:

Pokud Libertin Louison hlásí, že se nechal inspirovat filmem "Belle de Jour" s Catherine Deneuve, tak bych hledala odkaz právě a v první řadě na Mitsouko, viz slavná a srdcervoucí (pro každého milovníka parfémů) scéna z koupelny. Ne na parfém Chamade, který byl uveden o dva roky později po uvedení filmu. Takže příbuznost s Mitsouko dává smysl.