design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 12. zaří 2025 12:23

999 

A těch, kdo budou bydlet/pracovat přímo v tom! Výhledy na tunu rezavýho šrotu budou jistě k nezaplacení

Osobně bych z toho měla lehký deprese teda.

Offline 999
Avatar
19690 příspěvků moje polička 12. zaří 2025 12:46

barbucha Těch, co budou bydlet v tom, mi líto není :-). Ti si to dobrovolně koupí :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
35599 příspěvků moje polička 12. zaří 2025 13:11

999 

To nebude ubytovna pro houmlesáky? By mohli jako drobný přilepšení rovnou nosit ten šrot do sběru

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. zaří 2025 13:40

999 když to nejde zakázat, tak to musíš schválit no. I když prý se kvůli té budově měnil územní plán, ale odhaduje, že spíš kvůli výšce.

Já už vlastně zapomněla, to nemá být bytovka, nebo jo? 

Offline Friga
Avatar
2078 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 15:37

Nalepila jsem nam na schody koberecky, aby to neklouzalo. Vicekrat to nekomu podjelo a od padu ho zachranilo chyceni se zabradli. Ted uz neklouzou

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 16:00

Friga nádherné schodisko

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 16:08

Friga máme přesně tenhle typ schodiště (i s oknem přesně ve stejném místě, k tomu u nás ovšem došlo chybou architekta, nikoli záměrně ) a taky už tam bylo pár nehezkých pádů. Jeden takový let s těhotenským pupkem mě naučil nechávat papuče dole a po schodech chodit bez nich. 

Offline Friga
Avatar
2078 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 17:25

Janulik03 dik! 
Pinot Noir ty schody byly desne klouzavy, my jsme nastesti nikdy nespadli, ale parkrat to bylo hodne blizko. I Friga uz zacina byt stara a nedavno taky malem spadla, tak jsme usoudili, ze bude lepsi tam nalepit ty koberecky. Okno je takhle naschval, v koupelne a saune vedle jsou ty samy ve stejny vysce. 
Jeste chci povesit jeden obraz na stenu napravo, pak bude schodiste hotovy. 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 18:22

Friga my máme na poschodie pôvodné schody a miesto okná sklobeton, lebo smeruje k susedom 

az sa niekomu bude chcieť, môže si prerobiť

Offline Friga
Avatar
2078 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 18:24

Tak jsem obraz povesila. Jsou na nem tetrivci, koupila jsem ho v bazaru, dle desticky na ramu ho puvodne nekdo dostal k osmdesatinam v roce 1954.

Offline Friga
Avatar
2078 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 18:26

Janulik03 taky mate pekny schodiste! U okna mate podestu? Mate dobry, ze se tam dari i kytkam, nase je bohuzel moc tmavy. 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 18:28

Friga ten obraz je

Offline Pinot Noir
Avatar
29746 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 18:36

Friga Janulik03 my právě chtěli rovnou podestu, ale to okno bylo naprojektováno ve špatné výšce, takže když jsme po nějakém čase bydlení pouze v přízemí odstranili dočasný strop a rozhodli se postavit schody a dokončit patro, které bylo zatím jen ve stavu hrubé stavby, zjistilo se, že by podesta procházela prostředkem okna.

Tak se muselo udělat točité schodiště, které jsem právě z důvodu bezpečnosti původně v žádném případě nechtěla. 

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 19:03

Pinot Noir uff teda, človek si zvykne, ale aj tak. A spomínaný pád, to až zimomriavky mi prešli po tele.

Offline Myrtila
Avatar
5262 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 20:05

Pinot Noir Taky jsme chtěli rozhodně podestu a máme točité, u nás pro změnu proto, že máme vyšší stropy a ani architekta nenapadlo, že tím pádem bude potřeba trochu víc prostoru na schodiště druhá možnost byla mít ty schody příkřejší, to jsme taky nechtěli. 

A jediný, kdo na schodech spadl, jsem byla já, zrovna když dole pod zábranou klečel tehdy roční starší syn. A abych ho tou zábranou nezabila, nějak se mi povedlo se zkroutit tak, že se na něj jenom položila, zatímco já jsem si tak namlátila, že jsem se sama ani nemohla zvednout. Ještěže byl zrovna doma muž a pomohl nám se posbírat. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 20:19

Janulik03 Máš to pěkné, ale vrtá mi hlavou, jak nahoru stěhujete větší nábytek? Jak se třeba vytočíte s almárkou?

Offline Karja
Avatar
44427 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 20:29

Kan My jsme do patra třeba stěhovali přes balkon a to jsme neměli ani tak ostrý roh jako má Janulik. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49177 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 21:07

Kan tam kde neprojde proste vetsi nabytek ktery nejde rozlozit nedavas:-)

Offline Janulik03
Avatar
20126 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 21:26

Kanťažko, ale ide to, naposledy muž sám vyniesol biliardovy stôl, síce rozložený, ale aj tak. Ono je tam slušne vysoký strop 

Karja ešte sme balkónom nič nemuseli sťahovať, ale pri prerabke sme z neho vyhadzovali nábytok, ktorý už sme nechceli.

Offline rasaNori
Avatar
8823 příspěvků moje polička 14. zaří 2025 23:24

Pinot Noir tu podestu v půli okna mají kamarádi v roubence, taky se architekt upsal.  No ale jim na ni v noci lehava pes, takze kdyz prichazis k domu za tmy, tak uprostred okna sviti dve velky oci, jak v hororu:D