design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline barbucha blogger
Avatar
35597 příspěvků moje polička 10. ledna 2026 14:09

Mně by tedy mnohem víc vadila ta prosklená ložnice než prosklená koupelna. Jestlli mě chce někdo šmírovat jak lezu z vany, dobře mu tak ale ve vitríně bych se nevyspala. Imrvére zatažený závěsy by mě dusily...

Nedávno jsem v tv (jak jsou ty pořady "byt pro milionáře" nebo tak něco) zahlídla myslím kvartýr v NY, obrovskej a celej prosklenej (byť někde ve stodvacátým patře, v dohledu ovšem další věžáky) - ale tam byl prosklenej i celej záchod! Já bych tam nebyla schopná ničeho

Online RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 10. ledna 2026 14:46

barbucha ten novej barák vedle nás má takhle udělaný to poslední patro - vidim tam přímo z koupelny, z očí do očí, pozoruju je jak rybičky v akvárku!

ad tenhle dům: je to dobrý asi tak do časopisů, v běžnym životě si to nedovedu představit, necítila bych se dobře - tam vypadá nepatřičně i odložená kabelka, špinavej hrnek nebo taška s nákupem...

Offline barbucha blogger
Avatar
35597 příspěvků moje polička 10. ledna 2026 15:18

RoSa 

Ale ne, aspoň by to vypadalo trochu zabydleně! Mě moc nebere ani ten obývák otevřenej celej ven - si představ kolik breberek ti tam naleze! O nalítaným smetí ani neuvažuju, to asi uklidí uklízečka...

No jo no, klasika je klasika, říkám jako stará struktůra

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 10. ledna 2026 20:49

Prosim, nevite nekdo kolik ty proskleny steny zabijou rocne ptaku? Vim, ze uklizecka to sebere, ale spocitat by to v clanku mohli, ne? Nebo jsem ten udaj prehledla? 

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 10. ledna 2026 23:14

Samara dnes už jde na to sklo nalepit něco, co člověk nevidí, ale ptáky to odradí. 

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 15. ledna 2026 22:31

continuity dost pochybuju, ze to tam je nalepene ale dekuji za informaci. Vubec, prosklenych obrovskych sten se naduziva, rekla bych. Videla jsem takhle i nekolik kidi si rozbit nos pri vychodu z budov.

Offline Samantha
Avatar
3293 příspěvků moje polička 16. ledna 2026 08:00

Samara Je, to bych chtěla vidět

( a můžu to klidně napsat , protože já bych byla určitě jedním z těch, co naběhnou přímo do skla) 

Online DruI
Avatar
5550 příspěvků moje polička 16. ledna 2026 09:37

Samantha Pfff, sklo je pro lamy, já jsem teď nedávna narazila čelně do pouliční lampy. Ono se mi to už stalo několikrát v mládí, ale tenkrát jsem se alespoň mohla omlouvat, že jsem lampu přehlédla, protože jsem si četla knížku. Tentokrát jsem ani do telefonu nekoukala a ta lampa se přede mnou zjevila prostě zčista jasna

Offline Torrah
Avatar
3281 příspěvků moje polička 18. ledna 2026 20:18

DruI já kdysi do jedné lampy takhle narazila ve fakt hlubokém zamyšlení a než jsem stihla zjistit, co se děje, jsem se jí ještě omluvila :D

Online DruI
Avatar
5550 příspěvků moje polička 18. ledna 2026 20:38

Torrah No, pokud lampa neodpověděla, tak ještě dobrý ;)

Offline Malenge
Avatar
4833 příspěvků moje polička 19. ledna 2026 19:53
Reakce na Torrah:

DruI já kdysi do jedné lampy takhle narazila ve fakt hlubokém zamyšlení a než jsem stihla zjistit, co se děje, jsem se jí ještě omluvila :D

​jezis, promiň, ale

Offline Malenge
Avatar
4833 příspěvků moje polička 19. ledna 2026 22:03
Reakce na Torrah:

DruI já kdysi do jedné lampy takhle narazila ve fakt hlubokém zamyšlení a než jsem stihla zjistit, co se děje, jsem se jí ještě omluvila :D

​jezis, promiň, ale

Online Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 08. února 2026 05:24

Chtěla bych se zeptat, máte někdo postel z IKEA? Má cenu ji kupovat? Nebo radší jinde?
Přemýšlíme, že bychom zařídili staršímu synovi (5 let) pokojíček - skříň, komody a knihovnu asi pořídíme v Ikee, psací stůl uvidíme (koukáme i po nějakém výškově nastavitelném) a postel nevíme. Zvažujeme i nechat ji udělat od truhláře, klidně z masivu, taky by se tam vzhledově hodila. Teď tam postel máme, ale už je starší a úplně nevyhovuje, takže na novou sice nechvátáme, ale určitě ji budeme měnit. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. února 2026 09:42

Myrtila my máme. Syn na ní spal asi tři roky, teď mají palandy, ale postel čeká na svojí příležitost ve sklepě. Byla v pohodě.

Online Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 08. února 2026 16:08

Evaeva Díky, my bychom to asi měli jako takovou třetí možnost v pořadí, ale je dobrý vědět, že by kdyžtak taky šla. Asi nejspíš necháme nějakou udělat. S těmi postelemi tu tak zápasíme, na jednu stranu je parádní, že tu ten interiér tak jako postupně přebudováváme, jak se nám mění rodinná a pracovní situace, ale důsledkem je i to, že až skončíme, pravděpodobně nám z toho procesu zbudou nějaké postele, a co pak s nima. Už teď tu máme dvě, kterých se pak budem zbavovat, tak ty další se už snažíme trefit napoprvé

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. února 2026 16:55

Myrtila tohle asi není postel, co vydrží celý život (na mojí posteli pořád spí ségra), ale do dospělosti asi jo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
38663 příspěvků moje polička 13. února 2026 12:17

Myrtila my postel z ikey mame, dvakrát hemnes, zatim spíme na jedny roztažený. Matrace z ikey mi prijdou fakt dobry, takový ty vysoký, mame nejaky tvrdší, nemam jedinou stížnost 

ten hemnes jsme chtěli kvuli možnosti rozložení a ted za ni prodavaj i uloznej prostor na náhradní matraci.

Online Myrtila
Avatar
5255 příspěvků moje polička 13. února 2026 13:59

Potrefenáhusa Díky taky máme nějaké matrace z Ikey a dobrý, kupovali jsme je k našim na občasné spaní (spím na ní já) a jednu máme doma jako erár pro návštěvy. 

Tu postel zvažujeme 140 cm širokou, teď syn spí taky na takové a prostor na ni máme, tak mu asi dopřejeme rozvalování mladšímu pak asi taky, až přijde čas i na jeho pokojíček. 

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 13. února 2026 14:06

DruI Lampy to dělaj schválně!

Offline Samantha
Avatar
3293 příspěvků moje polička 14. února 2026 12:28

Sweet Potato tak nějak se mi začaly zase překládat všechny texty v aplikacích - a na vlákně, které se jmenovalo Design a architektura (pro mě nyní "navrhnout architekturu") se objevil poslední přispívající "sladká brambora"