design a architektura

09. října 2016 22:17
Online Tabea
Avatar
8014 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 08:14

continuity jak často to tak šmirgluješ a jakým papírem? A stůl máte napuštěný voskem, ne olejem?

Online Janulik03
Avatar
20124 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 08:42

Garfie

A priznávam, že som ešte nesmirglovala zatiaľ, to keď mi prestanú chodiť stravnici, čo je po tejto nedeli možné, tak budem mať na nich aspoň pamiatku

Online continuity
Avatar
42641 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 08:57

Tabea

když se mi tam něco nelíbí,vezmu na to lokálně papírový pilnik. Tuším vosk, musela bych se podívat, mám ty věci od osmo na něj, co tu radila tuším viktorka_od splavu. Je fakt že značná část fleku, třeba mastné od polévky, zmizí časem sama. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 09:24

Karja teda dyha nebo masiv, vzdyt je to totez, ne? Oboji drevo. Akorat, ze ty dyhy je tenka slupka, takze ji neprebrousis, alespon ne mockrat.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 09:30

A teda vmezerim se tez s dotazem: potrebuju trochu zrenovovat dvirka kuchynsky linky, drevo, odstin stredne hneda. Na tech exponovanej mistech, kde to clovek casto smudla, je ta barva uz trochu vydrena do svetla, hledam neco, cim to barevne sjednotim a trochu zamaskuju skrabance, nejakej barevnej vosk nebo tak neco? Nemate nekdo tip?

Offline DruI
Avatar
5550 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 09:32

Janulik03 Tos napsala moc hezky s tím stolem Začínáme šetřit na nový stůl z masivu

Offline Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 10:02

moora Ono jde asi o to, že ty dýhy se většinou dělají v laku, takže by to mělo být takové více flekuvzdorné, nebo se to tak aspon prezentuje, ono ale asi bude záležet na tom jakém konkrétním modelu a výrobci.

Janulik03 Je to hezky napsané, ale jelikož mám takhle zapisovatelnou podlahu, neříkám si to teda rozhodně s takovýmto sentimentem. - Tady jsem dala na dva dny sušák na prádlo, aaa tady sambo dovolil dětem malovat na zemi a pak to setřel hrubou stranou houbičky, tady nechal vodováhu ležet tři měsíce:D:D:D....Ted o víkendu mi třeba velkámalá rozlila olej ve špajzu a rozšlapali jsme to všude po kuchyni, než jsme si toho všimli....prasečina hadr:D:D Tak spíš nějak takhle bude vypadat případně můj slovník:D

Offline Malenge
Avatar
4833 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 10:09

Karja fakt ber ten masiv, máme taky a nejlepší investice. Já ho teda neopečovávám, max. na něj (a jiné dřevěné kusy, co máme od truhláře) jednou za rok kápnu trochu oleje a vyleštím. Používám nějaký bio směs z bůhvíčeho, co jsem dostala na vlasy a nevyužiju. Po 8 letech už byl jako zaprasený dost (zářezy, barevné čáranice a spol. ve mě při vší úctě zrovna sentiment nevyvolávají), takže si ho truhlář půjčil, přebrousil, znovu nalakoval a jako nový. Hodlám takto postupovat i nadále. 

Offline Karja
Avatar
44423 příspěvků moje polička 11. listopadu 2025 10:16

Malenge jojo, mně už znejistli dost ten kamarád, ten mi teda navrhnul desku co mám na lince:D:D:D I to cenově ty mnou vybrané modely nejsou tak velkým rozdílem;)

Online continuity
Avatar
42641 příspěvků moje polička 13. listopadu 2025 10:56

Šemík happy end

Online Tak Betty
Avatar
6079 příspěvků moje polička 13. listopadu 2025 11:13

continuity a kde to je instalováno? Jo už to čtu. Za mě dobrý.

Online continuity
Avatar
42641 příspěvků moje polička 13. listopadu 2025 11:24

Tak Bettymě to taky baví. 

Offline brrr
Avatar
12298 příspěvků moje polička 13. listopadu 2025 13:47

continuityUž jsem to tu dávala. Líbí se mi název, myšlenka, že Šemíkův příběh dopadl jinak, ale takhle je to takové prvoplanové. Myslím, že socha dvou souložících koní šla udělat víc sofistikovaněji. I když Šemíkův skok tady získává další rozměr.

Offline barbucha blogger
Avatar
35597 příspěvků moje polička 13. listopadu 2025 19:45

Karja 

Ber masiv.

Mně se strašně líběj takový ty (většinou skandinávský) kuchyně, kde je supermoderní linka, světla i přístroje... a velkej prastarej jídelní stůl s mnoha stopami používání. 

Kdybych takovej měla kam dát, mažu pro něj rovnou do bazaru nebo starožitností

Offline barbucha blogger
Avatar
35597 příspěvků moje polička 13. listopadu 2025 19:48

continuity 

Nic proti happy endům  nikterak mě to nepohoršuje, ale viděla jsem pár fotek a nějak se mi to do toho okolí (ani k tomu domu) nehodí. Jde asi taky o zvyk, ale osobně bych to radši šoupla třeba u nás na panelák!

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 13. listopadu 2025 19:52

barbucha ale ono to tam nezůstane! píšou, že jde do charitativní aukce

Offline barbucha blogger
Avatar
35597 příspěvků moje polička 14. listopadu 2025 11:52

RoSa 

No proč ne. Ale mohli to i tak dát jinam

Offline RoSa
Avatar
10088 příspěvků moje polička 14. listopadu 2025 12:13

barbucha dali to na svuj barák

Offline barbucha blogger
Avatar
35597 příspěvků moje polička 14. listopadu 2025 18:40

RoSa 

To asi nikdo jinej nechtěl

Offline andulka01
Avatar
12780 příspěvků moje polička 20. listopadu 2025 07:07

barbucha ta aukce teprve bude