design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Rhaenys
Avatar
350 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 12:46

Karja Asi jo, já si ho tam nechám, ono to stejně jinak nejde. Navíc jsem vždycky toužila po dřezu pod oknem a třetího baráku se nedočkám

Offline Karja
Avatar
44439 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 12:50

viktorka_od splavu Viď, druhejm poradit umím:-D:-D. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:01

viktorka_od splavu No že by ty cákance rajčatové omáčky zázračně zmizely, to bohužel ne... Spíš jen že mít vaření u zdi, asi bych právě radši šla do o něco míň hezkýho a naopak víc praktickýho obkladu, taky su docela čuně, navíc se zálibou v indické kuchyni. :)

Zelená je taková šedozelená, u Eggera říkají pistáciová, ale já teda moc nesouhlasím... 

Offline Karja
Avatar
44439 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:06

Karoleena Já to vidím bíle:-D:-DNo jo to je fajn v prostoru, ale hlavní výhoda je ta, že mas pracovní plochu u ostrůvku, nemáš to jen na tu desku.

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:19

Karoleena ta kuchyň vypadá moc dobře. co je tady v tom výklenku vepředu?

viktorka_od splavu já mám nějaké prskance tak 10, max 15cm za sporákem na té pracovní ploše. takže místo dlaždiček na zdi setřu pracovní desku.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:21

Karoleena kuchyn je bozi!

Offline MaeGandal
Avatar
1632 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:21

Karja ten ostrůvek je plánovaný 180cm? varnou desku plánuješ klasickou 60 nebo větší?

já jsem řekla, že ostrov musí být větší než 180, ale mám varnou desku se šesti plotýnkama. Ale 60 by na prkýnko na krájení vedle varné desky stačilo, ingredience jsou potom před prkýnkem. Na ostrově se přeci jen pracuje trochu jinak, není omezen 60 hloubkou jako klasická pracovní plocha

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:30

Karja ja bych jeste mimo kuchyn nezadane poradila - napr.myslet na nove dalsi technologie - zabudovat prazdne chranicky na dalsi kably do pokoju deti. Vyrostou, budou chtit PC, playstation, a tak

Predpripravu na neco, co ted neplanujes, ale casem mozna budes.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:45

MaeGandal Sezení, akorát stoličky jsem ještě nevybrala... Jo a taky se tam moc hezky vleze bečka, to už jsme zjistili. :D

711990

Offline Karja
Avatar
44439 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 13:48

Candance Obávám se, že to jsou technologie, kterejm nerozumí ani sambo:-D Co jsou ty chráničky?:-D

MaeGandal Myslim, že je 200, varná deska na ním má 90cm, petiplotynka. Ale jak říká, všechno je otevřené:-D

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:02

Karja To jo, velká plocha kolem je fajn, však ty to ale na těch vizoškách taky nemáš nějaký prťavý, že by ses kolem v běžným provozu nevytočila a hrnce by ti padaly přes okraj nebo tak něco :D, no jsem zvědavá, jak to nakonec rozsekneš!! Mě tohle plánování sice hodně baví, ale i tak jsem nakonec vždycky ráda, když už je konec a můžu s velkou slávou smazat z pc těch 937857 záložek s všelijakejma úchytkama a lištama a zásuvkama...

Offline Karja
Avatar
44439 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:25

Karoleena Mně to tolik nebaví, protože mi to nejde a výsledek je neuspokojivý. Ale ty na to máš i díky škole blízko;-). I když jedej můj znamej je tvůj spolužák a taky mi přijde, že to doma má, jak kdybych to vymejslela já:-D Takže to není asi pravidlem, že každej s tímhle vzděláním na to má vlohy;-)

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:38

Karja to jsou plastove trubky, zabudovame ve zdi, ktere vedou napr.k hlavnimu routeru na net, priprava pro kabelovku

 

Nekdo ti to vysvetli lip.

Kazdopadne jde o to, ze az si dcera vzpomene na TV, tak ve zdi bude pripravena trubka, kterou se privede kabel.

My to ted na posledni chvili chystali do zeme pod dlazbu, jako pripravu pro opticky kabel.

Ted dodelavame pripravu pro otevirani dveri - z kuchyne pres vratnika mame, ale deti se nonstop vymykaji, takze se tam.vede net a otevru jim pres apku. No kravina ale super vec

 Nemusite to udelat ted, mozna za par let to ocenite (az pujdou ze skoly samy)

Kamos udelal i pripravu na klimu a tu dodelal za deset let

Offline Myrtila
Avatar
5266 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:42

Karja Souhlasím s Candance, taky máme různě ve zdech husí krky pro případné budoucí datové kabely a tak. A udělali jsme si třeba i přípravu na tepelné čerpadlo a na možnost splachování dešťovkou z nádrže s tím, že někdy časem... no a to splachování jsme nakonec udělali hned a nějaké další kabely jsme už taky těmi husími krky protáhli

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49181 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:45

Candance tyo s tou klimou je to hodně dobrej poznatek, já měla před deseti lety stejnej názor jako Karjovi, že je naprd, no teď samozřejmě bychom už ji chtěli ale zas všecko rozbombardovat:-/

zas i iot věci už mají/budou mít brzo každá simku, tak tahat kabely nebude třeba

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:51

Myrtila Karja tak - husi krky - muz tomu rika chranicka, asi ze to ochranuje kably, pred provrtanim?

Kablu bude pribyvat. Stejne jako mysli na to, ze u psaciho stolu budou deti potrebovat XY zasuvek -lampa, 2x monitor, PC, mobily, tablety

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:53

viktorka_od splavu s tou simkou je to pravda, ale zase ne vsude je net vzduchem dostacujici a rychly

pri dome je treba uvazovat, ze se situace zmeni - deti vyrostou, my zestarneme a budeme chtit veci jinak, zmenime nazor a na to je treba byt pripraven

protoze, co ja nesnasim, jsou listy a podobne - kvuli dalsimu pristroji, zasuvce

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:55

Candance Chránička je oficiální název, mají i různá označení. Víc o tom nevím:)

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:57

viktorka_od splavu ja ji do domu nechtela, ale dali jsme ji a nepouzivam ji, muz ano.

Karja me zabije, ale uz jste uvazovali o zakopani nadrzi na sber destove vody? nechej si na terasu  (nekam ven) privest vodu vodovodni i tu destovou. Nebudes pak muset resit barely na zalevani. Nebo si na to udelat pripravu a nadrz zakopes potom az budes potrebovat prihodit do jamy i samba

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 12. srpna 2021 14:57

Candance tiež nemam rada listy, každú izbu to dá vizuálne o úroveň dole. Na klímu sme tiež nachystali káble ale spravili nám ich v blbej výške (pat a mat fakt). Zatiaľ dva roky čo tu bývame su celkom znesitelne leta, tak sme ju nedali, ale do budúcna sa to hodí.