Tady jde spíš o to, že hledá fakt cokoli, tak napíše kamarádce, bývalé spolužačce, jestli neví o něčem u nich ve firmě, nedočká se odpovědi od někoho, s kým roky seděla ve škole v lavici. Jinak samozřejmě nečeká, že někoho kdekoli oslní životopisem, v němž je několikaletý výpadek z práce a ze života, to ji vždy bude znevýhodňovat. Spíš najde něco přes osobní kontakt, než někde přes personalistu.
Omfg
Kromě Prahy, kdy se situace vymyká téměř vždy celorepublikovému průměru, není situace momentálně příliš příznivá. Mluvím tedy o výrobním sektoru, tam se aktuálně buď vyčkává co bude a noví zaměstnanci vyjma specialistů se nepřijímají nebo se rovnou propouští. Ta situace je momentálně taková a je v ní víc lidí. Přeju vám, aby se časem něco vhodného objevilo. To že neodpovídají ani kamarádi nebo známí, nemůže to být tím co jsi psala, že někdy když lidi neví jak by pomohli tak raději "přejdou na druhou stranu ulice"?
euridike jeste me napadlo,ted jsem slysela podcast o tomto miste, spravuje to mesto, ma to byt bez barier vseho druhu, tak zkuste napsat taky sem
https://stanice6.cz/
jinak na hledani prace celkem dobre funguje nastavit si toho agenta na jobs.cz ni misto (mesto +20 km treba), chodi pak nabidky kazdy tyden
aktualne treba:
https://www.jobs.cz/rpd/2000649448/?searchId=4ad32964-2adf-4b03-9426-e707533b736e&rps=233
https://www.jobs.cz/rpd/2000671471/?searchId=4ad32964-2adf-4b03-9426-e707533b736e&rps=233
taky vyborne funguje Linkedin, jestli mas svuj, zkus tam napsat podobnou vyzvu jako tady
... myslím, že mnozí lidé jsou kamarádi a známí, když potřebují něco oni, ne když potřebuješ něco Ty.
Kamarádka mi popsala situaci, kdy se chtěla poradit se starostou jejich města /pár tisíc obyvatel, každý zná každého/, s kterým chodila na ZŠ, tykala si s ním, navíc to byl i bývalý policista, takže v tématu nějak edukovaný. Nejdřív ji s úsměvem přivítal, tykal jí, pak jí v průběhu hovoru začal vykat, nakonec jí popřál hodně sil a hotovo. Sousedi věděli o všem. Jenže si řekli, že si toho nebudou všímat, protože máma té kamarádky jim chodila zalévat zeleninu a kytky, když byli na dovolené apod., tak nechtěli přijít o tyto služby. Takoví lidé prostě jsou.
euridike tohle musi byt neskutecne tezke, jsi statecna. jak uz tu nekdo psal, nezapominej pro starost o ostatni taky na sebe![]()
kamaradky je mi moc lito, ale jeji moznosti pracovniho uplatneni ve svete, ve kterem se asi tezko orientuje a navic musi byt totalne psychicky znicena, nebudou valne. ono sice je velky medostatek kvalifikovanych pracovniku, ti se tezko shani, ale naopak tech nekvalifikovanych je pretlak. a pokud ma vs vzdelani, tak nekde ji nebudou chtit uz "z principu". ta lecba psychiky by mela byt primarni, aby se ji nestalo, ze skonci zas podobne s nejakym chlapkem nebo jinym zmetkem:-/
rada bych umela pomoci![]()
Ještě jednou moc děkuju, vážíme si Tvojí snahy pomoci...![]()
Díky, to je právě ten problém, paradoxně, že má vzdělání, ale momentálně jí vlastně moc k ničemu není, řekněme si to na rovinu, to, co prožila, ji prostě v očích lidí stigmatizuje, případný zaměstnavatel bude váhat, jestli ji zaměstnat, jestli to zvládne atd. No ale ještě to nevzdáváme...
Myslela jsem spíš tu situaci, kdy píše bývalým spolužákům do firem a oni ji neodpovídají. Některým je asi opravdu její situace šumák, ale někteří třeba jenom nevědí jak jí to napsat a nezranit ji, že u nich aktuálně nic nemají.
Napadá mě zkusit zkontrolovat stránky nemocnice jestli někoho nehledají, u nás takto občas hledá nemocnice třeba zástup za mateřskou na recepci nebo do pokladny, že to ani nedávají na personální weby, ale jenom někde na vývěsku.
euridike nemáš někoho "známýho" (tj. s větším počtem sledujících) na twitteru? že by rozhodil sítě? kdzž občas narazím na nějaký dotaz / prosbu ohledně práce či jiného problému, většinou se ozve s nabídkou dost lidí (jako z toho nemusí nic bejt, ale nešla by na případný pohovor jako úplně noname)
ještě zkuste kouknout na nabídku práce ve špitálech třeba jako sanitářka, často i ty špitály nabízí kurzy, kde si tu kvalifikaci doplníš (a tudíž pak dostaneš o něco lepší peníz), je to práce mezi lidma, možná lepší jak v Kauflandu za kasou
![]()
Díky za tipy, nejen Tobě, ale všem tady... ![]()
Teď jsem koukala, že poradenství má právě i místní diakonie, tak se poradíme ještě tam.
Díky za oba nápady
, myslím, že zkusit můžeme obě varianty...
euridike moc mě mrzí situace kamarádky ![]()
Bíly kruh bezpečí (mají i krizovou linku) sem někdo dával? Případně bych zavolala na Linku první psychické pomoci, pokud nemá finance na terapeuta. Moje kamarádka s tím má moc dobrou zkušenost, když vážně onemocněla a potřebovala si hned s někým popovídat.
Kulturní sféra je po pracovní stránce dost specifická. Mnoho lidí, především ti z kanceláří, mají dost ostré lokty, setkala jsem se s obrovskou přetvářkou, často ti nenabídnou smlouvu, vetší peníze si musíš těžce vydupat, přece kultura... nevím, zda je to ideální pro člověka v takové životní situaci.
Zkuste ještě různé fb skupiny s nabídkami a poptávkami práce. Za sebe bych jí poradila při hledání práce neříkat nic navíc - pečovala jsem ty roky o stárnoucího/nemohoucího rodiče - hotovo tečka.
euridike a do školství by nechtěla - asistentka/vychovatelka? Není to pro každého, ale když dá někdo poptávku na práci, tak můžou školy ruce utrhat. Na prvním stupni chybí lidi všude.
euridike jeste trochu zkusenosti z pracovniho trhu - ty administrativni pozice bez zkusenosti v kancelarich uz prakticky neexistuji
Pokud chce rychle zacit obratila bych se do mist, kde lidi chybi
Manualni prace ve vyrobe - velmi rychle se tam ukaze, ze je samostatna a premyslejici, takze muze postoupit na vedouci smeny atd.
Prace na prodejnach - totez, muze se stat manazerkou prodejny
Prace v charitach, socialnich sluzbach
Prace ve skolstvi
Na ops Bona jsem zatím nenarazila, teď jsem na to koukala, každopádně je zkusíme kontaktovat, děkuju...
Díky za vše, co jsi napsala... Kamarádka do Bílého kruhu bezpečí kdysi psala maily /asi si v té době nemohla dovolit prostě zavolat/, ale nikdo se jí tehdy neozval, neodpověděl, tak si to nese jako takovou negativní zkušenost, ale dnes jsou tam určitě jiní lidé, tak to můžeme zkusit ještě i tam.
euridike To já to neměla za kritiku, spíše na mě padlo takové smutno, že má někdo špatnou zkušenost a nechtěla jsem, aby to nějak vyznělo že jsme všechny "socky" stejné. Bohužel, je pravda, že když už slyším nějaké stížnosti nebo obecně špatnou vazbu je to na sociální pracovnice z úřadů. Řekla bych, že je to tím, že za nimi chodí lidé se vším možným (jsou prostě první na ráně, když někdo něco potřebuje řešit) a tak nemají kapacitu obsáhnout všechno. Já sama jsem se dlouho pohybovala v oblasti pobytových služeb pro osoby se zdravotním postižením a pak změnila typ služy i cílovku a musela jsem se učit vše od znova a rozhodně bych se teď třeba necítila jistá v kramflecích, kdybych měla někomu radit třeba ohledně služeb pro uživatele návykových látek.
Myslím, že pro ni by byla ideální ta charitativní práce, domovy pro seniory, neziskovky, diakonie, něco podobného, prodej v menší prodejně, no uvidíme...
Já mám pocit, že u téhle soc. pracovnice to bylo spíš tak, že na tom místě byla dlouho jako asistentka původní soc. pracovnice, ta odešla do penze, tahle chtěla zastávat její pozici, takže si kvůli tomu dodělávala VŠ vzdělání, ale vlastně si v rámci té práce nechce úplně tu práci přidělávat, nechce řešit nic mimo standardní agendu, kterou dělá rutinně...
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Ataratma – vůně pocitů
Nasaj (vůně) v KORY
Esxence 2026: Zavíračkou to nekončí

