Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Miru
Avatar
16624 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:32

milacka 

LUXUSNÍ

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:33

Biely kvet Ďakujem, ale kdeže, v starej, bez ošatky. Včera som bola v Trnave, vraj naskladnili ošatky. Keď som prišla, už boli vypredané. Pozerám na IG veľa videí, učím sa, obdivujem ľudí, aké chleby dokážu upiecť, inšpirujem sa. Dnes som pridala celozrnnú ražnú múku, pšeničnú chlebovú a trochu špaldovej. Ešte som neprekrojila. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:33

Miru ♥️

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:37

milacka IG máš úžasný.

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:43

milacka Krásný chléb.

Já do tajů nařezávání ještě nepronikla. A včera jsem zapomněla sůl. Dosolovala jsem až při překládání.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:44

Biely kvet Ďakujem, to ma teší

Offline continuity
Avatar
42640 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:45

milacka krásny

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:47

Sweet Potato Toto je prvý, čo sa mi zárezy podarili, potrebujem žiletku, používam nožík. A cesto som mala dnes najlepšie, myslím konzistenčne, keď som ho vyklopila z cedníka, ani sa nepohol. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:48
Offline Magráta
Avatar
8111 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:50

milacka ten je nádherný (úplně cítím tu vůni a slyším, jak se zakrojí

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 03. června 2020 14:50

milacka Já mám co kus, to originál, i když peču pořád podle stejného receptu a ze stejné mouky. Je to dobrodružné.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 03. června 2020 15:24

Magráta Práve som prekrojila, aj ja mám rada ten zvuk, chrch, chrchSweet Potato aj ja, pri prvých štyroch som da držala receptu, už som málinko skúsenejšia, tak dnešný je z troch múk. Zabudla som dať vlašské orechy, nabudúce.

Skúsiť chcem aj s olivami, brusnicami.

Online Potrefenáhusa
Avatar
38663 příspěvků moje polička 03. června 2020 15:32
Reakce na Sweet Potato:

Garfie Bezovou limonádu jsme dělali, cukr se dával (droždí by jinak nemělo co žrát:-)), byla dost sladká, zalkoholovatět nestihla.

​jestli byla sladká, tak byla asi málo vykvasena, měla by bejt fakt dost výrazně hořká. 
jaji nechala na lince 24 hodin a při pití už jsem mirnej burčákovitej dojem měla 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 03. června 2020 16:20
Reakce na Potrefenáhusa:

 už jsem mirnej burčákovitej dojem měla 

​U nás v rodině se traduje případ, jak se jeden rok mírně ovínila celá dětská oslava narozenin mé sestry, byly to asi páté narozeniny. Takže od té doby se přistupuje k bezinkové limonádě nanejvýš opatrně :-D

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 03. června 2020 16:23

Mrs.Robinson Já teda třeba celou dobu žiju v domění, že to MÁ být alkoholické 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 03. června 2020 16:31

Garfie No u nás se to vždycky pilo ještě ve fázi, kdy to bylo výrazně sladké, takže asi to alkoholické normálně nebývalo, ale ten rok se to nechalo asi nějak dýl... :-) Každopádně si na tento nápoj pamatuju jako na vzácnou lahůdku, ani to myslím maminka nedělala každý rok. A říkalo se tomu krachrle.

Offline notna
Avatar
9359 příspěvků moje polička 03. června 2020 16:46

Garfie Zájímá mě meduňkový sirup. Mohla bys dát recept prosím?

Offline Garfie
Avatar
28417 příspěvků moje polička 03. června 2020 17:08

notna Je to recept, který ještě původně na MP sdílela Lola, tak předávám :-) Nikdy jsem ho nezavařovala, dělám ho do ledničky na rychlou spotřebu. 

Recept na sirup z meduňky:

2 velké hrsti meduňky (ve skutečnosti dávám mnohem víc, prostě co se vejde)

1 l převařené vody (studené)

10 g kyseliny citrónové šťáva z 2 velkých citrónů

Poměr kyseliny citrónové a citrónů se dá měnit podle chuti. Čím míň kyseliny a víc citrónů, tím kratší trvanlivost.

Nechá se 24-48 h ustát, poté se zcedí přes husté síto. Pokud listy meduňky drtím vařečkou, aby se pořádně vyluhovala, cedím pak přes plátno.

Na 1 l výsledné šťávy se přidá 1 kg cukru a míchá se do rozpuštění cukru. (Někdy se doporučuje zahřát kvůli lepšímu rozpuštění, nebo dokonce převařit, což nedělám kvůli vitamínům).

Nejlepší je podávat s ledem.

Trvanlivost se dá prodloužit půlkou balíčku konzervačního prášku Dr. Oetker nebo převařením. Já to nedělám: uskladním v lednici a rychle to spotřebujeme, proto dělám menší množství častěji

Online Sweet Potato
Avatar
40101 příspěvků moje polička 03. června 2020 17:27
Reakce na Potrefenáhusa:

​jestli byla sladká, tak byla asi málo vykvasena, měla by bejt fakt dost výrazně hořká. 
jaji nechala na lince 24 hodin a při pití už jsem mirnej burčákovitej dojem měla 

​Asi nějaká technologická chyba. Bylo to po 48 hodinách a cukr dost seděl na dně.

Offline Makara
Avatar
3606 příspěvků moje polička 03. června 2020 19:07

milacka teda! Jak od profika.