Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Karja
Avatar
44463 příspěvků moje polička 28. února 2023 21:29

continuity Já taky dělávám bud z hovězího a nebo z mixu, který mám ozkoušený....no tohle byla chyba, chyba! Zkusim to nacpat s fazolkami a zeleninou do tortil, zas jako vyhodit, když to špatný není, práci to dalo, je mi takový proti srsti...

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 01. března 2023 06:51

Karja to je jako mleté z obchodu? K tomu mám nějaký odpor, nikdy bych to nekoupila. Ani u řezníka. Kup si pořádnej mlýnek.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 01. března 2023 07:12

Pinot Noir my maso meliene na poziadanie a priamo z toho ck si zákazník vyberie. Doma uz maso nemeliem, ale to balené som kupila raz, presne takú zmes vo vanicke a teda stacilo raz. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 01. března 2023 07:27

Janulik03 tak na přání jasně, ale náš řezník má už mleté připravené předem, a přestože tam nakupuju ráda a jejich výrobky mi připadají dobré, tak to mleté mi nějak vadí.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 01. března 2023 07:48

Pinot Noir to by vadilo aj mne. To mlete je dosť citlive. Niekedy to mozno zdrzuje tych čo čakajú na iné, ale zas to netrvá tak dlho, len niekedy poziadavka na 15 deko mleteho je skor na pobavenie. Vlastne je to prave z dovodu toho ze melieme cerstvo dost nemozne pre nas, z hladiska toho ze zakaznik plati to co dostane by to pre nas bolo stratove. Ale to byva skutocne skor kuriozita

Online Karja
Avatar
44463 příspěvků moje polička 01. března 2023 08:21

Pinot Noir To mi přijde práce navíc, mytí navíc..... Ale já mám fakt jedno ozkoušené a je dobré, jedna konkrétní značka. Ale znáš to....pak jseš v obchodě jiném, to maso tam mají, tak ho vezmeš, že se ti nechce do toho druhého a pak se doma proklínáš!

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 01. března 2023 09:48

Karja Nebo muzes namlit naraz vetsi kus masa a po mensich castech si ho zamrazit. Takto to delam uz dlouho, vzdycky zpracuju treba 3-4 kg masa a mam to pripravene na nekolik jidel predem. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 01. března 2023 10:28

Myrtila taky to tak delam. Mam mlynek na kuchynskym robotu a je to otazka chvilky, vcetne rozlozeni a umyti.

Online Karja
Avatar
44463 příspěvků moje polička 01. března 2023 10:37

Myrtila Jo, tak to mě nenapadlo:-D I si můžu ty porce nagramážovat jak chci:-D. Ale ono bude stačit kupovat pořád to dobré maso a neexperimentovat.

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 01. března 2023 10:52

Janulik03 Takhle to dělám já, vyberu si u řezníka maso a to si u něj nechám semlít. On dokonce tu první část, co vytlačí, dává stranou, aby mi dal jen to moje maso. Myslím, že z toho pak dělá sekanou. Tuhle mi říkal, že přede mnou mlel škvarky, ať se nebojím, že to půjde pryč, tak jsem mu řekla, že ty mi tam rozhodně nechat může :-). To čevabčiči se škvarkovou vůní bylo super :-).

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:16

999 my teda mame mlynky dva a oskvarky melieme zvlast. A nemelieme kuracie maso.

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:23

Janulik03 Ty jo, teď když jsi to napsala, tak mi docvaklo, že to vlastně není v pořádku, když tam melou maso i škvarky... stalo se mi to jen jednou, mohli mít jeden mlýnek rozbitej, tak si řekli, ráno nameleme škvarky, pak už jen maso, ale stejně. Nasadila jsi mi brouka do hlavy :-).

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:27

999 no my teda melieme maso podla vyberu, vlastne tak casto ze nemusime zakazdym mlynek rozobrať, ale akonahle chce niekto čisté hovädzie, tak sa predtým musi umyť. Ale my ani syr nekrajame tam kde salamy a šunky na inom ako aromatické.  

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:33

711990 Myrtila já mám mlýnek jako samostatný přístroj, to rozložení a umytí je otázka chviličky, klidně melu i malá množství. Akorát je to další velkej kus v baráku, no. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:33

999 A co je na tom špatně, pokud teda byly první škvarky a pak maso? Počítám, že u nich každý den projde mlýnek myčkou a nemelou škvarky po mase.
V domácím použití samozřejmě počítám, že mlýnek použiju a umeju hned. 
Janulik03 Proč zrovna na škvarky speciální mlýnek? Když to ústrojí vždycky dobře umeju, tak snad není problém? Na kuřecí mleté se právě těším, miluju kuřecí kuličky v rajčatové omáčce.  

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:38

andulka01 No takhle jsem si to zdůvodnila :-). Ráno namelou škvarky, pak jedou maso. A nebo ho myjí opakovaně v průběhu dne. Jen jsem se pozastavila nad tím, že jsem to nikdy neřešila :-).

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 01. března 2023 11:38

andulka01 pretoze to tak mame rozdelene. Mame dva a tym to delíme. Oskvarky melieme také väčšie množstvo, ktore potom podla poziadaviek davkujeme zakaznikom. Po kazdom mleti mlynek neumyvame iba kebu dlhsie stal, nie pol hodiny. U nas je velka frekvencia mletia a mycku nemame v oraci. Vsetko pekne rucne musíme umyť. Sme mala predajna o asi 400 zakaznikov denne. A ze teda jectu frmol vacsinou dosť. 

Kuracie nemelieme vobec. 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 01. března 2023 13:11

Janulik03 Ajo, já úplně zapomněla, že vlastně píšeš o práci! Já měla za to, že doma tak se omlouvám za úplně blbé dotazy.

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 01. března 2023 13:17

andulka01 hihi, já se musela dvakrát kouknout, jestli se to fakt ptáš ty, bylo mi to nějaký divný ty dotazy

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 01. března 2023 13:23

Pinot Noir jj, blbý dotazy, ty já ale umim! Jak jsem byla zahleděná do domácího vaření (právě zprovozňuji robota s mlýnkem doma), tak mi dva mlýnky úplně nedávaly smysl. No nic, příště se budu víc soustředit.