Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 01. března 2023 14:01

Karja No, ta gramaz podle vlastni potreby je taky dobra, ted naposled jsem treba trochu pridala na jedno jidlo, dite se vic rozjedlo  A hlavne nemusim porad myslet na to, ze musim koupit maso nekde, kde ho maji dobre, jenom to taham z mrazaku. 

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 01. března 2023 17:41

Janulik03 U našeho řezníka po domletí část mlýnku odmontují a dají do ledničky. Předpokládám, že kvůli toho, že ho nemyjí pokaždém mletí.

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 01. března 2023 22:37

andulka01 ale vlastne som nikdy nemala mlete kuracie, ked sa tak zamýšľam. A teraz tu premyslam nad tvojimi guličkami v omacke. 

Offline Janulik03
Avatar
20155 příspěvků moje polička 01. března 2023 22:39

brrr nedavame do chladničky, ale umyvame podla potreby, onk to zalezi od frekvencie mletia. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 02. března 2023 05:37

To bych teda brala, kdyby mi řezník namlel škvarky, tady jen to maso, ale můžu si vybrat z čeho zase. Já se se škvarky morduju doma, ale mám nějakou blbou šajbu, tak to moc často nedělám.

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 02. března 2023 07:47

Kurz francouzské kuchyně. Bylo to výborné, ale jíst nebudu asi týden, tuny másla, litry smetany, Francouzsky, říkaly, že tak to prostě je. Pri společném obědě jsme spočetly, že padlo jedno máslo na osobu!

Salad Nicoise

Quiche Lorraine (mini, měly jsme i velký, ale ač velmi chutný, byl velmi nefotogenický) :-)

Quiche se špenátem a sýrem

Madeleines

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 02. března 2023 07:49

Garfie Nádherný všechno, dala bych si s chutí. Ty Madlenky mám taky v plánu.

Offline Ounz
Avatar
20478 příspěvků moje polička 02. března 2023 07:50

Garfie madlenky!

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 02. března 2023 08:14

Kan Byly výborný, ale trochu náročný na vyklopení. A sníst se prý musí ještě ten den (říkaly Francouzsky)!  (ne že by to byl problém)

Offline Zu
Avatar
2768 příspěvků moje polička 02. března 2023 10:31

Pro pobavení, moje nápůl bábovka a napůl kopačák.
Ještě, že nemám formu na beránka, je mi jasný, jak by dopadl

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 02. března 2023 10:37

Zu náhodou, to vypadá jako záměr!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. března 2023 10:39

Garfie mnam,dala bych si hned obvzlast to prvni.

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 02. března 2023 10:39

Garfie Ten salát Nicoise vypadá super, co do něj daly? Přijde mi, že je to jak s bramborovým salátem, každý ho dělá jinak :-).

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:03

Garfie Krása, všechno! Nicoise

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:12

Zarinya 999 andulka01 No vidíte a ten mě zrovna úplně 100% nenadchnul. Jako dobrej, jasně, ale doma ho dělat nebudu. 

999 Ony i samy říkaly, že to tak je, každý má vlastní recept. Ale základem jsou ančovičky (občas vyměněné za tuňáka) a brambory. Ony tam měly brambory, zelené fazolky, vejce, cibuli, salát, cherry rajčata, olivy (dávají černé, ale tady byly z nouze zelené), ančovičky + úplně nadrobno nasekaný rozmarýn, docela vydatné množství. Jako dressing jablečný ocet, hořčice, olivový olej, sůl, pepř. 

Zu To je náhodou super vtipný  Vypadá to jako megamuffin! 

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:17

Garfie Díky :-). Já si ho naopak brzy udělám :-).

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:19

999 Mně tam asi docela vadily ty ančovičky a taky toho rozmarýnu bylo moc, ale to je drobnost. 

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:23

Garfie Ty jsi jak můj manžel, chce do něj tuňáka místo ančoviček a bez rozmarýnu :-).

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 02. března 2023 11:51

999 Pozdravuj ho, celou dobu jsem si říkala, jak dobrý by byl s tuňákem!

Online Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 02. března 2023 12:21

Garfie Tak ten rozmarýn mi tam taky nesedí, já bych měla tendence tam hodit nějakou majonézu nebo tak:-D. Já to všechno ráda tučný, ale dala bych si to k obědu. 

Zu Já dneska uvařila nějaký mega tvrdy šišky s mákem:-D Jeste zbyly, jsem zvědavá co to udělá do večera nebo zítřka, to bude jak kámen:-D:-D. Moje dcera to jí bez cukru, tak to bych nedala, až s tím cukrem to bylo chutné.