Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Karja
Avatar
44460 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:08

Malenge Udělala bych to jako tortilu běžně doma, zapekla. Ale nedávala bych tam určitě majonézu, jogurt, zakysanku. Spíš sýr a dobře oracované maso. A možná pro tebe bych udělala tortillu s tou čočkovou náplní. To je červená čočka na zelenině s nějakou červenou omáčkou a na to sýr. výborný to je. 

Offline Mrs.Robinson
Avatar
591 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:11

Jos Jé, tak to jsem ráda, že chutnala. Taky ji mám v kolonce oblíbené. Ještě někdy přidávám trochu ume octa, když chci trochu zmírnit sladkost.

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:15

Karja nekdy to možná zkusim. Ať je změna

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. února 2023 14:17

Gatita u nás na dovolenou tradičně muž dělá sekanou (obvykle si vaříme), já jsem ráda, že zabalím, i když je pravda, že teď už je to víc na pohodu. 

Do auta beru krájenou zeleninu a ovoce, kapsičky, tyčky, gumové medvídky,... Na hlavní jídlo zastavíme, to bych jim v autě zatím asi nedovolila jíst a stejně se musí vyčůrat a protáhnout. U mekáče by ale pozřeli leda hranolky Ale na výlety se nám nejvíc osvědčilo do jedné krabičky dát pečivo, do druhé šunku a sýry,... Každý si vybere, co chce, malý třeba dlouho nejedl kůrky, tak je prostě nechal,...

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:21

Malenge do tortilly na cesty nic moc mokrého, my jsme masožrouti, takže si připravím takovou směs jako třeba na české rizoto, než se tam dá rýže. Nakonec by to šlo vlastně i s tou rýží. Nebo třeba trhané maso, nebo pečené kuře. A důležité je dát dost sýru, aby to pak po zapečení a vychladnutí zpevnil. Doma si do ní dáme majonézu, salsu, list salátu, nakrájíme třeba pórek... Ale to je všechno dost mokré a pečením to tu vodu pustí, takže na cesty bych to tam nedávala.

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:24

Pinot Noir no to mi jdeš přímo na ruku! zrovna tady přemýšlím o nějaké rýžové směsi, že by to mohlo být fajn, maso, zeleninu a ten sýr. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29770 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:27

Malenge i smažená rýže by šla, myslím. 

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:31

Pinot Noir nějak to zkusím, to bych totiž při větším než malém množství štěstí mohla nacpat i do většího dítěte, rýže a nasi goreng obzvlášť je jeho oblíbené jídlo (moje taky, zabere minumum času na rozdíl od řízků, které by taky mohl pořád).

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 24. února 2023 14:54

Malenge Já tu tortilu na cestu dělávám často, i dětem do školy na svačinu. :-) Ideálně jdyž je čas, dám do ní trhané hovězí + salát, někdy sýr, balím je do alobalu. Před tím je dám na chvíli do milrovlnky, potom plním, balím. Dětem do školy jsem dělávala rychloverzi, dala do mikrovlnky, potřela pomazánkovým máslem, dala sýr, ledový salát a zabalila....

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:04

Garfie takže jen zabalit, nezapekas je? Zkusim přemluvit syna, ze by měl nějakou změnu ve svacinove krabičce

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:23

Malenge Nezapékám, jen je před tím trochu ohřeju (před plněním). Ve škole vždycky slavily velký úspěch, děti se musely dělit! :-)

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:25

hrachová polífka... už po x-tý a dycky je taková nehladká, nikdy se mi to nepovede pořádně rozmixovat... záměr byl taková ta jako ze školní jídelny/kantýny... co dělám blbě?

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:42

RoSa pokud opravdu hladkou, tak je potřeba to propasirovat, jinak se mi to nikdy nepovedlo. Jediný mixer, který hladkou hrachovou zvladne, je takový ten retro socialistický, ten ma máma na půdě a používáme ho prave na vánoční hrachovku. Tento

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:43

Garfie Dekuji!

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:47

Malenge jé, tenhle oranžovej měla mamka, a vloni ho pod mým nátlakem vyměnila za Kenwood... dodnes toho teda lituje a se slzou v oku vzpomíná na ten starej... už chápu...

hmmm, takže propasírovat řikáš... zkusim to nejdřív nalejt do tohodle nástavce:

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:52

Malenge Ten máme na chalupě pořád, nikdo s ním už nic nedělá teda, páč ta guma je popraskaná a netěsní.  Máma k tomu měla všechny ty komponenty.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:56

Kan náhradní díly hír

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 24. února 2023 15:57

Kan tak kdybyste chtěli, náhradní díly se pořad daji sehnat, máma už taky nemá ten, se kterým pro nás vařila před víc jak 30 lety, ten už to měl za sebou. Tata tuším donesl nový někde ze sberneho dvora, ještě v krabici snad nevybaleny, asi z nějaké pozůstalosti.

RoSa chudák maminka  pak dej vedet, jak jsi s pokusem dopadla.

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 24. února 2023 17:07

Malenge tak ten horní Kenwood-mixer to zvládne taky!

Offline 999
Avatar
19705 příspěvků moje polička 24. února 2023 17:20

RoSa Doporučuju pasírku. A uděláš v ní i luxusní bramborovou kaši.