Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 04. března 2023 22:20

Mrakoplas dobře sis poradila.
Urcite bude chutnat super a nikdo z toho jeho pohnutou historii nepozná. 

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 04. března 2023 22:20

Evaeva . Ja som tak vdacna, ze je teraz v mode zdobenie ovocim, ja mam obe ruky lave! Dnes mi mama v casopise ukazovala nejake torty a nechapala, ze by som nedokazala vyrobit marcipanoveho slimaka. No jako, nieco by som vyrobila ale slimaka by v tom nikto nepoznal .

A tak hlavne nech bude chutit ked uz vyzor pokulhava :)

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 04. března 2023 22:22

Tabea vdaka, esteze som bola vecer na joge, tam ma pri relaxacii osvietilo ako ho zachranit 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2023 22:23

Mrakoplas marcipán stejně není dobrý Já klidně i klukům dám zbytek krému do cukrářského sáčku, oni to pokydají a ještě jsou všichni nadšení, jak to krásně ozdobili 

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 04. března 2023 22:25

Evaevato je najlepsie ked to clovek moze zviest na deti!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. března 2023 22:26
Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 05. března 2023 08:31

Mrakoplas dort je nadhernej!!! 

Evaeva ono se to taky sklada po patrech a chladi mezitim. Kdyz se to nakyda vsecko najednou, je vetsi sance ze se to rozjede:D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 05. března 2023 08:37

711990 jojo, vím, ale s rozjížděním problém nemívám. Spíš to nikdy není úplně rovný válec, ale ani hned po seskládání.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 05. března 2023 10:09

Asi to všichni znají, ale kdyby náhodou ne, dám to sem. Šátečky z listového těsta pečené v sendvičovači. U nás konkrétně s vlastní meruňkovou marmeládou.

Od sáhnutí pro přístroj do skříňky po hotový produkt je to deset minut (teda první 4 kusy) a pro mě s významným bonusem, že marmeláda opravdu zůstane uvnitř, což se mi s listovým těstem v troubě povede málokdy. 

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 05. března 2023 10:50

Pinot Noir tak to som nepoznala, to je dobry figel! Skoda, ze nemam sendvicovac :)

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 05. března 2023 10:58

Mrakoplas no, to je trochu překážka, no.

Offline letfenixa
Avatar
10842 příspěvků moje polička 05. března 2023 11:29

Pinot Noir sendvicovac mám, aj listkove cesto, môžeš mi, prosím,  napísať postup pre blbeho? Ďakujem 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 05. března 2023 11:36

letfenixa rozehřeješ ho, pak položíš obdélník těsta odpovídající velikosti sendvičovače (nemusíš nijak dělit, prostě jeden obdélník přes obě poloviny, on to překrojí sám, když to zavřeš), na každý dílek lžičku marmelády, na to druhý stejný plát těsta, zavřít, cca 7 minut péct. 

Offline Kokoska
Avatar
34652 příspěvků moje polička 05. března 2023 11:50

Pinot Noir wow, jdu to zkusit! 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 05. března 2023 11:57

Uklízela jsem mrazák a vyšla z toho.... Paella.

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 05. března 2023 12:11

continuity krásná a velmi lákavá

U nás se taky likviduje mrazák, polévka z uzených žeber a jehněčí kolínko na víně. Obojí bohužel nefotogenické.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 05. března 2023 12:17

continuity mňam, vypadá chutně!

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 05. března 2023 12:21

continuity Mňam! Já mám po likvidaci mrazáku asi stoletý krevety, dám je kočce spíš;-)

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 05. března 2023 12:24

andulka01 na jehněčí kolínka dojde taky, ale ty jsou vakuovaná, chvilku ještě vydrží. 

Do vývaru jsem hodila kromě jiného jakousi hroudu, z které se vyloupl králičí trup i s hlavou. Ale dobré to bylo. 

Offline Kokoska
Avatar
34652 příspěvků moje polička 05. března 2023 12:33

Pinot Noir funguje to :)  Mozna by to slo i s jabkama, bud na tenoucke platky nebo dusenyma. Mozna i nejaka masova smes, zelenina... Diky!