Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:34

Karoleena žluťásek mne prave prijde, ze ve vaflovaci je to rychlejsi nez palacinka na panvi, muj navic pipa kdyz je hotova, takze rano jen umicham testo a mezitim stiham oblikat dite a pripravovat se na odchod:) ale mam drahej a chytrej vaflovac

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:36

continuity To si to uvařím dřív doma;-)

Offline žluťásek
Avatar
8839 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:37

Tyjo, deset minut, to jsem se bála přesně

Si představuju, jak dělám vafle k snídani, už šilhám hlady a pořád na mě nezbejvá, protože to mizí rychleji než se peče

Asi ten nápad zas uložím k ledu a budu dělat dál lívance na pánvi. 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:38

711990 když jsem si je kupovala, měli tam profesionální prístroj a stejně to hodnou chvíli trvalo. 

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:41

Vari No deset minut je dost, mně právě nalákalo dělat to jako ven na svačinu, jak psala Zuzuli! 

žluťásek No seš dobra, já v životě pro rodinu neudělala ráno nic jineho, než že jsem jim namazala pečivo:-D. Max volské oko, jednou za čtvrt roku:-D. 

Offline žluťásek
Avatar
8839 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:45

Karja jen o víkendu a ne moc často, nemysli si ty lívance dělám spíš k večeři nebo s sebou na svačinu ven, to naopak velice často. Palačinky mě moc nebaví, ale lívance dělám jogurtové a ty jsou rychlé a jsou dobré i suché. 

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:46

Karja Stat u toho nemusis, ja tam vzdycky naleju testo a pak si delam svoje, ono je to hned.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:49

žluťásek asi 2 minuty (testo jako na palacinky, jen vic vajec)

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:56

continuity no ja se priklanim k tem 2 minutam max, 10 minut se vafle urcite v tom mym nedela....

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 06. března 2023 16:22

žluťásek Taky máš doma dva ♂ kousky. Já když ty lívance a palačinky chci jíst teplé, tak jím jako poslední (nevadí mi), jako chtěla jsem v troubě to ohřevné šufle alá Režon, ale sešlo z toho, tam bych ty placatý věci udržela teplý na teplým talíři. 

Offline žluťásek
Avatar
8839 příspěvků moje polička 06. března 2023 16:28

moora a jakej máš stroj? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. března 2023 16:28

Karja belgické vafle jsou jiné, spíš jako oplatky. Tyhle z vaflovače jsou stejné jako ty gofri, ty mívali v Polsku už před dvaceti lety ve stánku s pravou šlehačkou, mňam. continuity  Mívají je občas i v kavárně, někdy si je dej, mně to chutná moc.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. března 2023 16:32

Obdivuju každého, kdo dělá vafle, lívance nebo cokoliv takového k snídani. Toho já po ránu vůbec nejsem schopná, jednak napůl spím, jednak mám hrozný hlad

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 06. března 2023 16:33

žluťásek ten samej, co continuity viz odkaz na predchozi strance

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 06. března 2023 17:13

Evaeva já to klidně udělám, ale sama sním krajíc chleba s pořádnou vrstvou žervé, několika plátky šunky a na to ještě plátky sýra. Ani kdybych vaflí nebo palačinek snědla deset, tak si nepřipadám najedená. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. března 2023 17:16

Pinot Noir tak to já jopalačinky dělám k večeři, dám si 4 a ideálně trochu polívky. Jako umím si představit pěkně vafli s ovocem a šlehačkou je snídani, jedna by stačila. Ale nejsou lidi

Offline Mohučanka
Avatar
7353 příspěvků moje polička 06. března 2023 17:20

Tak my máme nějaký ten přístroj panini/toasty/vafle, nejvíc zapejkám chleba jako panini, ale i vafle už jsem několikrát zvládla (vždycky odpoledne, Evaeva ). Jsou z toho vynikající, a příprava bych řekla 10 minut včetně těsta a výroby 4 vaflí.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 06. března 2023 17:21

711990 v tom mým taky ne. Nevím kde se vzalo 10 minut. Za půl hodiny mám upečenou celou várku, dělám jich třeba 12. Jedna vafle by tady nikomu nestačila.

Palačinka mi trvá max minutu, spíš míň - dělám je dost tenké.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 06. března 2023 17:26

moora žluťásek hm, tak zjevně i ten recept hraje nikoli nevýznamnou roli, můj sendvičovač je s tím Tefalem co do parametrů naprosto srovnatelnej (papírově i o něco výkonnější) a ta jedna vafle, ale podotýkám kynutá, trvá dost dlouho, dvě minuty to nejsou určitě... no nic no, asi se budu muset o víkendu obětovat, udělat vafle a stopnout si to 

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 06. března 2023 17:33

Karoleena Ja je budu delat ve stredu a schvalne to stopnu, ten muj pristroj je papirove taky vykonnejsi, ale dve minuty na vafli to nebudou ani omylem.