Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. března 2023 13:25

Karja máme stejnou terminologii, topinkovač dělá topinky, toustovač zapečené tousty.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 06. března 2023 13:25

Evaeva ale zapečený toust je sendvič

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 06. března 2023 13:32

Pinot Noir presne tak.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 06. března 2023 13:33

milacka bala bych se, ze to testo nekam zatece, kam nema nebo se prilepi a ze si ho znicim. 

Karja tak asi jo no, jinak jak pisu vejs, bala bych se, ze to znicim. Plus teda ze se to prilepi.

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 06. března 2023 13:38

711990 Tak to mě možná donutí koupit si ten verk s těma výměnnýma věcma do vnitr, jednou na tousty jednou na vafle. 

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 06. března 2023 13:38

Speciálně pro Garfie :-).

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 06. března 2023 13:52

Pinot Noir ne u nás, u nás je toust zapečený a sendvič syrový:) ale tomu zapékači říkám toustovač i sedvičovač

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 06. března 2023 13:55

711990 Karja  já mám hybridní přístroj, buď tam můžu dělat toasty nebo vafle, záleží od plotny a nikdy se nic nestalo, i když to vyteklo. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 06. března 2023 14:09

711990 toho bych se nebála, mám ten multifunkční přístroj, ty plotny jsou ze stejného materiálu a zasazené stejným způsobem u všech čtyř variant, ale podle mě to vůbec nebude ono. U vaflí podle mě hraje roli i ta struktura, kde se střídají ty tenké vypečené proužky a ty nadýchané kostky. Ze sendvičovače vyleze velká polštářovitá buchta.

Karja 

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 06. března 2023 14:13

Pinot Noir No to máš asi pravdu:-). Já domácí vafle v životě nejedla, jen ty z obchodu a to teda chutná tak nějak stejně, všude stejně (ne)vypečené. Možná proto mě to nikdy nelákalo si to doma dělat, že to neznám ani dobré. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 06. března 2023 14:16

Pinot Noir jo tak to taky mas pravdu, ze ta mrizka dava strukturu, jinak je to livanec

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 06. března 2023 14:54

Karja ty z obchodu se s domácími nedají srovnat. Navíc kdoví, co do toho dávají, když to vydrzi měkké měsíc. 

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:06

999 No to jo, ten vypadá líp než náš originál!  Dala bych si s velkou radostí! :-)

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:14

Karja Me vafle donutily koupit ten pristroj s vymenitelnejma plotynkama, takze smele do toho! :-)

Offline žluťásek
Avatar
8839 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:17

A když už jsme u toho, jak dlouho se tak vafle peče v tom přístroji? Moc se mi nechce pořizovat jen vaflovač, ale zvažuju ten sendvičovač s výměnnými plotnami. Jaké máte a jsou ok, doporučily byste je? 

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:23

continuity Vari No jasně, mě nikdy nenapadlo si to někde koupit jako dospělá, jak jsem to znala x let z domu jako nějaké sladké cosi a nic z toho, a řekla bych, že za mého dětství se třeba u nějakých stánku na koupalištích taky prodávaly nějaké polotovary, protože mi to taky nějak nechutnalo. Na škole byl můj dobrý kamarád dokonce Belgičan a dost o vaflích mluvil, ani to mi nedošlo, že ono to může být fakt dobrý:-D

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:26

žluťásek Mně subjektivně připadá, že se tam ty vafle dělají tak tři dny:)), ale už jsem to tu kdysi diskutovala a zdá se, že ty běžně dostupný multifunkční sendvičovače jsou si výkonem dost podobný a lepší už to nebude. Jinak máme zn. Eta a je ok, plotýnky k němu byly čtyři různý, ale reálně využívám v podstatě nonstop jen tu žebrovanou jakožegrilovací na zapíkání všeho... no a pak tu a tam vytáhnu ty vafle. 

Jinak já mám z doposud vyzkoušenejch receptů zdaleka nejraději kynutý vafle, ale je to docela proces, takže možná dám šanci ještě těm od Fourové z předchozí stránky.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:26

Karja no u nás bylo okynko prodávali to pod názvem Gofri a jako dítě jsem to milovala. Občas se to někde najde, kde to dělají z těsta, tak to snad nejdřív zkus. 

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 06. března 2023 15:30

žluťásek Do deseti minut to je, ja mam nejakou Etu 6v1 a jsem spokojena.