Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 06. března 2023 18:31

Karoleena kynuty budou na dyl, to jo. 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 06. března 2023 18:35

Vafle u nas okolo 3 az 4 minut, zalezi kolik tam dam testa a kolik ho vytece okolo. Mezitim si varim kavu, chystam detem svacinu do skoly a tak.

Karja kup si s vymenitelnymi plotnami, za chvili ti pujdou deti do skoly, jeden den jim s sebou das tousty a druhy panini. Treti vafle.

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 06. března 2023 19:03

Přístroj mám tuto Etu s vymenyma deskama. Čas stopnuty nemám, ale trvá to docela dlouho. Děláme dětem vafle na jedné hromadné akci a než já v tomhle udělám jednu várku, holky, které mají jen vaflovac, mají várky 3. Předtím jsem měla Tefal a trvalo to stejně dlouho. 

S palačinkami bych to vůbec nesrovnavala. To když dělám na dvou pánvích, stíhám to tak tak otáčet a lít nové. To je fofr. 

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 06. března 2023 19:04

Candance Já myslela, že napises  za chvíli ti půjdou děti do školy a budou si dělat samy co chtěj:-DCandance A co máš za stroj, že to děláš takovou chvíli? Já jsem přemýšlela spíš nad něčím obyc

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 06. března 2023 20:43

Karja Tefal. Vyssi stredni tridu.

Ale typ nevim, uz ho mame dlouho. Predtim jsme meli detske tvary z lidlu, ty byly tenke a slo to rychle. Ja ale kynute skoro nedelam. Vetsinou nejake z jogurtoveho testa, s rozmackanym bananem a podobne.

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 06. března 2023 20:44

Karjajeste me napadlo: prvni trva dyl i kdyz je rozehraty. A plus. Neco u toho delej a zapominej na ne. To se pak pecou hrozne rychle. 

Offline Zuzuli
Avatar
3737 příspěvků moje polička 06. března 2023 20:53

žluťásek ja mela multifunkcni pristroj a trvalo to strasne dlouho. Ale ted nedavno jsem koupila ciste jen vaflovac, v rosmannovi za asi 250, tvarove na ty srdickove vafle, a ten pece uplne perfektne. Tak max dve tri minuty na jednu. Vetsinou na svacinu delam vafle z polovicni davky a do 15 minut je mam zabalene v krabicce, stiham u toho jen nakrajet ovoce a udelat caj.

Je to ale trochu i tim, ze ty srdickovy jsou tenci, nez hranaty, proto se pecou vazne rychle. 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 06. března 2023 23:38

Zuzuli to mě už napadlo, jestli ten zázrak rychlých vafli nebude v tom, že je tam půlka těsta. 

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 07. března 2023 03:10

continuity Gofri!  To už jsem úplně zapomněla, bylo mi tak osm, největší zážitek prázdnin na Senci!  To jsou vafle v madarštině, ne? 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 07. března 2023 07:41

Garfie já vůbec nevím, ze žádného maďarského kraje nejsem, z maďarčiny umím akorát igen, kesenem sipem a několik nadávek.

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 07. března 2023 07:53

Garfie Gofri to byly i u nas na severni Morave :-). Ale jo, v Madarsku tak rikaji vaflim :-).

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 07:57

Garfie my je pod názvem gofri jedli v Polsku 

Offline Candance
Avatar
5633 příspěvků moje polička 07. března 2023 07:59

continuity mme to taky napadlo, ze mozna je pecu rychleji, bo davam min testa? Ale zase je mame krupave. 

Vaflovac z lidlu to pekl fakt rychle, ale byly oproti klasickemu tvaru lenke.

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 07. března 2023 07:59

Garfie Jé, Gofri mi kupovali rodiče na dovolené ve Velkém Medéru. Tam jsem nebyla asi sto let, ani bych to tam nepoznala, jezdili jsme tam do podnikové chaty.

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 07. března 2023 08:48

Kan No že jo, úplná asociace na dětsví a prázdniny!

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 07. března 2023 10:12

Garfie Gofry mají v Polsku.

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 07. března 2023 12:06

brrr Skoro jsi mi rozbila bábovičku, ale když jsem to hodila do googlu, vypadly mi jen recepty v maďarštině! :-)

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 07. března 2023 16:25

Delavate někdo lasagne? Je to moc velká drbacka? Díky.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 07. března 2023 16:31

tv jak bych to... Já je mám fakt ráda, udělat je umim a dávám si je výhradně v restauraci.

Když se to má udelat pořádně a mluvíme o bolonskych, tak jen ta boloňská omáčka zabere čas. 

Něco ušetříš, pokud máš těstoviny, které nepotřebují předvářet, to tomu obvykle nasazuje korunu. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. března 2023 16:41

tv hrozná drbačka. Jen omáčka je na půl dne. Dělám jen zcela výjimečně.