Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 07. března 2023 16:43

brrr Gauffre je vafle i francouzsky, těžko říct, odkud je původ.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 07. března 2023 16:46

continuity Pinot Noirdíky, kašlu na to, vymyslím něco jednoduššího.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 07. března 2023 16:53

Nejlepší,co jsem našla: Vafle vs. Gofry

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 07. března 2023 17:13

tv a jeste je z toho strasne nadobi

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. března 2023 17:36

tv jestli v cesku prodavaji tohle tak jsou raz dva a samozrejme nepredvarujici Lasagne.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 07. března 2023 17:40
Reakce na Zarinya:

tv jestli v cesku prodavaji tohle tak jsou raz dva a samozrejme nepredvarujici Lasagne.

​Popravdě jsem to nikdy nehledala, tak nevím. Ale díky za tip.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 07. března 2023 17:41
Reakce na baltik:

tv a jeste je z toho strasne nadobi

​Půjdeme raději k babičce na oběd.

Offline marieu
Avatar
5154 příspěvků moje polička 07. března 2023 17:44

Garfie gofre na koupališti v Nitře a trhu v Žilině. Prokládali jsme to s bráchou langošema a zmrzlinou. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 18:22

tv já dělám lasagne z koupené passatty, takže to taková drbačka není. Osmahnu cibuli, přidám maso, nakonec víno a potom tu passatu, když se mi chce, přihodím mrkev. Potřebuješ teda ještě udělat bešamel, ale celkově to za extra drbačku nepovažuju. Taky proto, že to dělám večer a ráno akorát zapeču a část dávám do mrazáku.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. března 2023 18:45

Včera jsme měli smetanovou omáčku z hřibů, od dětství ji miluju.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 07. března 2023 18:48

Pinot Noir to je u nás vánoční jídlo, bez toho všeho kolem teda. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. března 2023 18:56

continuity tak bez brambor a vajíček by se mi ta intenzivní chuť po pár lžičkách asi přejedla

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 07. března 2023 19:00

Pinot Noir s bramborama, mnami. S knedlikem ji nemám ráda.

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 07. března 2023 19:16

Pinot Noir na to vůbec netrpim. My do toho nedáváme téměř žádné koření, jen sůl, pepř a ocet. A hodně hub. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. března 2023 19:17

continuity my ocet ne. Jíška z másla, vývar, hodně hub, smetana, sůl, pepř. 

Offline continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 07. března 2023 19:20

Pinot Noir no presne tak + ještě trochu octa. 

Ale zásadne to nedělám jindy než na ten štedrý večer. 

Edit: vlastně bez vývaru. Jen z těch hub. Ale mám jich tam hrozně moc, i modráků, takže ta omáčka je tmavší. 

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:35

Pinot Noir continuity Vaše děti jí houby? I když malí Pinoti asi ne, co? V sobotu jsem do, ve finále rozmixované, bramboračky zkusila propašovat pár kousků sušených hub. Už to vypadalo nadějně, staršímu na talíři zbývala jedna, dvě poslední lžíčky, akorát pak zavětřil a přišel na to.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:41

brrr ani ve snu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 20:46

brrr já dělám bramboračku tak, že houby vařím zvlášť a vlívám až po odebrání dětem. Mladší to teda nejí vůbec, ale starší zvládne i pár hub, když vaří třeba babička Ale z bramboračky nebo houbové omáčky se dají celkem snadno vybrat, horší je, když si třeba jeden vzpomene, že nejí petrželku poté, co jí nasypeš do polívky.

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:52

tv Ja je dělavam, přijde mi to v pohodě, ani mi z toho nepřijde moc nádobí. Ale já asi šidim tu boloňskou omacku, o tom receptu na půl dne co píše Pinot Noir jsem už taky slyšela, ale nedělám to. Normálně na cibuli,česnek,mrkev, celer dám mleté maso, a zaliju rajčaty, protlakem nebo co je, pak to varim. Vlastně ala kuchařka pro dceru. Bešamel mi přijde docela na chvilku. Jako já je mám strašně ráda, takže mi to jako drbacka nepřijde, navíc je to vhodné jídlo do mrazáku.