Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:52

Evaeva Ty jo, houbová omáčka by u nás absolutně neprošla. Přece, i když ty houby vytáhneš, tak v ní jdou cítit, ne?

Offline Aranel
Avatar
6550 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:54

brrr Znám několik lidí, kterým nevadí houbová chuť, ale ty "slizké kousky". Takže tímhle by se to řešilo.

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:55

Pinot Noir Ty jo, tak takhle jsem houbovou omáčku nikdy neviděla servírovat! My jsme houbovou měli vždy jen s masem a bez smetany. Jak říkám tady se člověk nejvíc dozví, kdo co jak ji;-). Takhle se smetanou to vždy bylo jako polévka jak píše continuity 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:56

Karja s masem bez smetany, tomu říkáme maso na houbách.

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:58

Aranel Aha, tak to nebude náš případ, u nás vadí i houbová vůně.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:58

Karja a ona to klidně polívka být může, u nás se tomu říkalo omáčka, ale jí se to zásadně jen lžící. A brambory musí být vařené ve slupce.

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 07. března 2023 20:58

Evaeva Karja docela jste mě nalomily.no ale necham to na příště, o víkendu udělám úplně nejvíc nejoblíbenější jidlo-tortily s kuřecím na medu. Za to mě pomalu uctívají, fakt. Recept od viktorka_od splavu tuším?

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 07. března 2023 21:00

Pinot Noir jj, tomu říkáme když to není zahuštěný, ale babička to tuším zahustovala moukou a bylo to víc jako omackovy, ale kdoví jak to dělala, know-how nepředala. 

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 07. března 2023 21:01

tvJako pro mě jsou snad horší halušky na uvaření než lasagne, ale pro continuity  je to zas minutové jídlo:-D. To je prostě asi o tom co tě baví a co se ti chce vařit;-)

Offline tv
Avatar
4193 příspěvků moje polička 07. března 2023 21:03

Karja na halušky chodím na kolibu na dolních pasekách. Ještě dělat halušky doma .

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 21:17

tv Lasagne z hovězího je pro mě vaření na celé dopoledne, ale kdyby nevadilo, tak mám ozkoušenou "boloňskou" z mletého krůtího a to celý proces významně urychlí 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 21:18

brrr po nějaké chuti moje děti nejdou, nevidím houby=nejsou tam muž houby taky moc nemusí, ale právě ty slizké kousky, chuť nevadí. A v bramboračce je teda zvládá.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 21:19

Mermaid já ho hovězí vařím tak hodinku, to není zase tak moc. Z krůty dělá mamka, ale to ušetříš tak půl hodiny, ne?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 21:20

@Karja tv my, co děláme halušky z pytlíku, to máme jako rychlovkuZ brambor jsem dělala jednou, ale doma to nikdo nejedl.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 21:28

Evaeva já právě to hovězí dusím třeba 70 minut od té doby, co ho hodím na základ, k tomu příprava bešamelu a tak...no a to krůtí dusím třeba 30 minut, včetně zeleniny, kterou dávám do základu, takže jiný druh masa mi čas významně ušetří. Ale my máme rádi veškeré maso extrémně měkké a propečené (a úplně se ježím z médium úpravy), tak proto tak

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. března 2023 21:31

Mermaid mně to mleté tvrdé nepřijde, ale asi chápu. Mně tohle nevadí, ono se to dusí samo jestli to dusím 60 nebo 80 minut úplně nevím. A ještě to právě dělám večer, takže ani čas mě moc netlačí (jako by to bylo ráno).

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 07. března 2023 21:43

Mermaid Tak to je zajímavý poznatek o tom krůtím. Já dělám bolonskou tak 90 minut, ale je fakt, že mi přijde taková "jiná", určitě je to tím kratším dušením. Já snad někdy ten dopolední recept zkusím a porovnám!

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. března 2023 09:12

Delala jsem ted vafle a schvalne jsem vsechno zmerila:D nahrivani trvalo 3 minuty, behem toho jsem udelala testo. Na uroven 3(z peti) se vafle dela 1,5 minuty, muj vaflovac zapipa kdyz je hotova, prizpusobuje cas sam. Barvu muzete posoudit na fotcez ty davky testa je 6 tehlech velkejch vafli.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 08. března 2023 10:29

Nechte toho s těma vaflema! Nepotřebuju další bazmek do kuchyně!
Mívala jsem sedvičovač 3v1, ten se moc neosvědčil.

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 08. března 2023 10:35

711990 ty bys mohla dělat v teleshopingu! Jsem nalomená!