Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
49189 příspěvků moje polička 08. března 2023 10:35

tv medovy twister? to asi jo:-)

lasagne jsem parkrat delala, me spis rozciluje to vrstveni, ja nemam rada tyhle veci co se musi dela peclive. neni teda potreba nic predvarovat continuity kdyz das dost tekutiny a suche testoviny, normalne se uvari. jenze to pak chce dost toho besamelu. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:40

711990 tam bude vážně rozdíl v tom množství těsta, jak psala continuity Ten kombinovaný stroj dělá dvě vafle, ale ta jedna bude velká jako těch tvých šest. A předpokládám, že i silnější. A máme rádi vypečenější, na tuhle barvu by muž řekl, že je nedopečené.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:41

Pinot Noir pockat, jedna tvoje je velka jako mejch 6 z 200g mouky, 2 vajec a ctvrt litru mlika? To na obrazku je 1 vafle, celkem jich z toho testa udelam takovejch 6. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:46

711990 no to kulatý, co je na obrázku, mi vzhledem k ruce a těm plotýnkám, připadá stejně velký, jako jeden můj čtverec. A ten stroj peče naráz dva čtverce.

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:47

711990 jsem to blbě spočítala, zdálo se mi, že je to šestilístek.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. března 2023 11:57

Pinot Noir jezis uz to chapu:D predstavila sem si, jak obri by musel bejt ten tvuj stroj:D ta jedna vafle je velka, jako dezertni talirek. Ale asi vliv na dylku peceni by to mit nemelo, kdyz se pecou dva vedle sebe, ne?

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:02

711990 tak když dáš do trouby dva plechy, taky se to peče o něco déle, než jeden. Aspoň v mojí troubě. Plus to víc chládne, než tam rozprostřu tolik těsta. Asi mají ty výměnné nižší výkon, ale divila jsem se těm hodně odlišným časům, a teď se mi trochu vysvětlilo, myslím. Z toho množství, co píšeš, udělám asi tak 6 vaflí, tj. 3 pečení. Takže delší pečení, ale víc spotřebovaného těsta. 

Ale je to šumák, mně to moc nejede nijak a nikdy, já radši ty plotny grilovací a tortilu plnou masa a majonézy.

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:11

Odpoledne sem hodim vysledky mereni ty Ety 6v1 s prikonem 900 :-D.

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:33

Začíná mi to tu připomínat když v jedný bydlenkovský skupině měřili čas varu jednoho litru vody na indukci. Postupem času se to vyšperkovalo tím, že byl uváděl i průměr hrnce a zda voda byla osolená. A bylo to i s fotkama stopek, takže pečlivě to dělejte

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:40

Vari A děláš kynutý nebo palačinkový? Máme stejnej stroj, tak ať to o víkendu ve svým pokusu akorát neduplikuju :D

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:44

Vari

Pinot Noir no ale trouba pece zeshora a zespoda a tim padem se dva plechy nad sebou nepecou rovnomerne, dve dortovy formy vedle sebe se mi pecou stejne dlouho jako jedna. Ale jak rikas, je to fakt fuk. Ja delam ty vafle Tondovi ke snidani, udelam polovicni davku, 3 vafle sou upeceny hnedka a aspon do nej neco rano dostanu, nez odejdem do skolky.

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:48

Karja Se smejes, ale uz mam nachystanou vahu a posuvny meritko :-D. Stopky mam v mobilu.

Karoleena Dneska budu delat ty jogurtovy od kitchenette.

Offline Karja
Avatar
44464 příspěvků moje polička 08. března 2023 12:51

Vari Jojo, nejlepší by bylo, kdybyste k tomu dávaly i ceny těch přístrojů! ty jo, škoda, že jsme to nerozjely dřív, s váma by se to zařizovala domácnost!

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 08. března 2023 14:45

Tak prosim pekne rozmery jedny vafle jsou cca 12x12x2 cm, vaha 70 g, delaji se vzdycky dve najednou, po trech minutach byly hotove, ale ja mam radsi propecenejsi, tak jsem je vyndavala po ctyrech minutach :-D.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. března 2023 14:52

Vari skvely informace! Musim zvazit tu moji:D

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 08. března 2023 14:57

Vari tak to je precizní práce! Já bych je musela zvážit všechny a zprůměrovat. Každou mám jinou, občas mi na některé chybí roh, sem tam díra, jsem flink!

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 08. března 2023 14:58

Pinot Noir No vsak to je prumer, nejmensi mela 66 g a nejvetsi 74 g :-D.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. března 2023 15:07

Děláte mi teda chutě s těmi vaflemi...no nic, jdu na štrůdl

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 08. března 2023 18:59

Dejte s těma waflema uz pokoj, nebo ten werk taky poridim, a k livancum a palačinkám budu muset dělat ještě wafle.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 08. března 2023 19:45

To byl zase nápad. Umělecká hodnota asi dobrá, ale rozmarýn mi leze do zubů!