Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. března 2023 13:00

Dnes sumček africký a karfiolovozemiakové pyré. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49189 příspěvků moje polička 11. března 2023 13:03

brrr Já bych udělala svíčkovou normální a manželovi knedlík s vajíčkem

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 11. března 2023 13:05

bublifuk Vegansky houskovy knedlik jde udelat, jedla jsem ho roky kvuli potravinovym intolerancim a vzdycky mi pripadal stejny jako jakykoli knedlik z jidelny. Pak jsem jednou vyzkousela knedlik v nasi jidelne v praci a nic mi z nej nebylo, takze ho asi taky delali bez vejce a bez mleka

Offline brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 11. března 2023 13:39

Hlásím všem, že svíčková chutnala jako svíčková (jen byla o fous víc mrkvová). Zůstaly vylízané talíře.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 11. března 2023 13:50

brrr šikula, keď boli vylízané taniere, tak si uvarila nebíčko v papuľke

Offline katrin
Avatar
138 příspěvků moje polička 11. března 2023 14:11

Myrtila moje tchyně dělala houskový knedlíky s vodou, a nebylo to kvuli potravinove intoleranci, spis mozna z uspornych důvodu, nevim. Přišlo mi to divný, ale nijak hrozně to nechutnalo.

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 11. března 2023 14:34

katrin No, on je trochu jiny, takovy jalovy a k tomu bledy. Ale jako priloha se da snist a konzistenci ma celkem normalni. 

Offline letfenixa
Avatar
10842 příspěvků moje polička 11. března 2023 16:15

Vari prosím ťa, to je eta sorento plus?

Offline katrin
Avatar
138 příspěvků moje polička 11. března 2023 17:25

Myrtila jo, jalový, to sedí, ale jak říkáš, jako příloha s nějakou omáčkou se to dalo.

Offline GChK
Avatar
299 příspěvků moje polička 11. března 2023 17:37

Dala bych si svíčkovou!! Z hovězího a se šlehačkou . Intolerance laktózy se dá řešit pilulkou, alergie na bílkovinu kravského mléka ale ne .  Na tom, že musím držet ABKM dietu mě nejvíc štve, jak extrémně masově se teď stravuju. Spolu s tím, že nemůžu ani sóju, to začíná být dost tristní. 

Nicméně, abych nebyla úplně OT. Dělala jsem veganské cupcaky s veganským "máslovým" krémem a bylo to extrémně dobrý. Dělala jsem to podle tohohle receptu: https://youtu.be/FuoV784mcMg s tím, že jsem použila plant-based Ramu a Heru. 

Offline Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 11. března 2023 18:37

GChK Pokud nevadi orechy, tak do svickove se da dat mandlova nebo kesu smetana a knedliky z rostlinneho mleka/vody a vejce se proste vynecha. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 11. března 2023 19:02

katrin pockat a z ceho se dela knedlik jinak? Myslim takovej ten nekynutej, z housek, hruby mouky, vajicka a prasku do peciva...

Offline katrin
Avatar
138 příspěvků moje polička 11. března 2023 19:53

711990 tohle byl kynutej, normálně se tam dává mlíko. Nekynutej neznám ale taky je potřeba trochu nějaké tekutiny, ne? Jen vajíčko by nestačilo přece.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 11. března 2023 21:10

katrin jasny, tak to chapu. No dava se tam voda.

Offline katrin
Avatar
138 příspěvků moje polička 11. března 2023 22:08

711990 tak já jsem z domova znala jen variantu s mlékem

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 12. března 2023 07:10

Ty jo, knedlík s práškem do pečiva? To vůbec neznám.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 12. března 2023 07:19

Pinot Noir treba tady. Dela se tak u nas doma, ja kynuty nerada, tenhle je tuzsi, neni tak nadychanej a omacka se s nim spis nabira, nez by ji nasakl:)

Offline Pinot Noir
Avatar
29772 příspěvků moje polička 12. března 2023 07:25

711990 díky, to jsem fakt neznala. Nechám si jako zálohu, kdyby zas došlo k nedostatku droždí jako za covidu.

Offline DruI
Avatar
5561 příspěvků moje polička 12. března 2023 08:22

Pinot Noir No hele, ale jestli na něj nejsi zvyklá, tak ti nemusí chutnat. Mně teda vždycky připadá jako sraženej. A tudíž máme doma rozkol, protože muž je na něj zvyklej z domova a moje nadýchané kynuté knedlíky mu nechutnají ;o)

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 12. března 2023 08:26

Pinot Noir jako je to fakt bleskovy, ale souhlasim s DruI , sambo miluje nadejchany a ja tyhle srazeny a je to boj.