Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 13:44

Karja Škvarky nejsou, kmín taky ne. :-) Ale sádlo jsme sehnali, i když ne úplně stejné jako u nás, to bych využila i do těch zelných placek. Do salátu se asi pouštět nebudu, on to bude prodej, tak to je takové komplikované, není to, že každý přijde a nabere si. 

Tu rýži jsem myslela jako vtip, ale ještě se nad tím zamyslím!

Ještě si pohrávám třeba s gulášem, ale moc se mi s tím nechce dělat v tom množství, já nejsem bůhvíjaká kuchařka. Zase by to bylo pak pohodlný na prodej. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 15. března 2023 13:48

Garfie zelňačku, kdyby neteř propašovala brambory :)

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 13:53

bublifuk Brambory tu jsou, to by ani pašovat nemusela!

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 15. března 2023 13:55

Garfie Já bych ten nákyp delala, pokud jsi to nikdy v Japonsku neviděla, přijde mi to jako docela vtipnej nápad;-)

Online continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 15. března 2023 14:40

bublifuk my děláme zelnacku bez brambor a guláš s brambory, k tomu není potřeba chleba.

Garfie víš co,ty vajíčka. ja je dělám na Silvestra pro 40 lidí, všichni jsou tolerantní k nedokonalostem mi pomůžou a je to pěkný vopruz. Uz jenom oloupat to hezky je výzva. 

Nemůžeš upéct nějakou litou buchtu nebo víc druhů? To mi přijde takové nejjednodušší. Ty jednotlivé kousky lze dozdobit podle času. Nebo bych ugrilovala nějaké špízy, kuřecí v koreni s tím, co seženeš k tomu. 

Offline GChK
Avatar
299 příspěvků moje polička 15. března 2023 14:47

A přiblblý nápad, ale co ovocné knedlíky? Kynuté - buď do toho ovoce zabalit a prodávat po kusu nebo jako nočky s ovocným přelivem? 

Ještě mě napadá bábovka - ořechová, rumová, kokosová.. Vypadá to krásně, je s tím relativně málo práce a ingredience mezinárodní,

Offline GChK
Avatar
299 příspěvků moje polička 15. března 2023 14:48

Jo a když jsem měla kamarádku japonku doma na návštěvě, tak byla úplně hotová ze žemlovky!!!

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 15. března 2023 15:13

GChK nezapomen, ze ovoce je drahy:D 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. března 2023 21:12

Garfie Hele topinky! A s česnekem a pro ty otrlé i ďábelskou majdu. V zimě  byla na trzích fronta jak blázen.

Online brrr
Avatar
12302 příspěvků moje polička 15. března 2023 21:46

Garfie Krupicové flameri? Ale vůbec netuším, proč mě to napadlo. Doma to normálně nedělám. 

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 23:22

brrr To jsem si musela vygooglit! :-) Vypadá to skvěle, ale zdá se mi to na tu příležitost dost složité, když pominu problém se sháněním krupice, nebo vhodné náhrady. 

Kan Z tousťáku? :-(

Mě ty podmínky dost štvou, kdybych to mohla nachystan/předchystat doma, pustila bych se do lecčeho, včetně pečení chleba, ale všechno dělat ve škole, to je pro mě stres. 

GChK Jo, ovoce je drahý.  Ale možná by to šlo, přechystat ve škole, zmrazit a pak na místě vařit...bábovka jedna stačit nebude, ona je to dost velká akce, je to povinné pro školu, chodí tam absolventni, přísup má i veřejnost. 

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 23:45

711990 A když teď mluvíme o tom jídle, vzpomněla jsem si, že jsem ti kdysi na podzim vyfotila, jak dělají okonomiyaki na stánku, hodím to do jap. vlákna. :-)

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 16. března 2023 05:23

Garfie jdu se podivat! my jsme dneska pokrocili dal a zaradili jsme do jidelnicku onigiri! Na tvaru jeste zapracuju, ale chutove super:) spravnej druh ryze (dokonce presne stejnej podle Just one cookbook) meli na Rohliku, tak nam nic nebranilo:) 

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 16. března 2023 07:29

711990 Ty jo, vypadá lákavě!  Já je dělám jen na cesty, nebo dětem na svačinu, tak normálně doma by mě to nenapadlo. :-) 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 16. března 2023 07:46

Garfie ja jsem je chtela vyzkouset, protoze presne, chtela jsem je udelat jako svacinu, ale bala jsem se, jaky to bude:D 

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 16. března 2023 11:21

711990 rýži připravuješ v rýžovaru, předpokládám?
Neměla bys nějaký tip pro domácnost bez rýžovaru? Mám všechny ingredience, kromě odvahy na zkažení rýže.

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 16. března 2023 12:03

andulka01 Rýžovar není nutnost, potřebuješ jen lepivou rýži. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 16. března 2023 12:28

andulka01 V tom receptu co 711990 linkovala je postup na vaření rýže v hrnci a můžu potvrdit, že je funkční, vařím tak doma veškerou rýži a nemám pocit, že bych ji nějak kazila, jen jsou tam rozdílný poměry rýže:voda podle toho, co za druh rýže to je

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 16. března 2023 12:56

Karoleena děkuji, našla, tak teď už nemám žádnou výmluvu 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 16. března 2023 13:03

andulka01 mam ryzovar. V tom receptu sice postup je, ale tyjo desi me straslive. Ja jsem rejzi nikdy varit neumela, ryzovar me zachranuje uz pres 10 let a nemuzu si ho vynachvalit:) mam uplne nejobycejnejsi model ze Sapy, kdyz se ani neprodaval bezne v elektru:D stal snad petistovku, nebyl k nemu navod a nema zadny ovladani:D takze podle me je nejlepsi si nejakej koupit a at koupis jakejkoliv, nemuzes slapnout vedle. Jen bych si pohlidala, aby v nem slo varit i maly mnozstvi, my mame dost velikej.