Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Pinot Noir
Avatar
29773 příspěvků moje polička 12. března 2023 08:27

DruI však jo, nám chutnají kynuté, ale jsem ráda, že vím, že v případě nutnosti jsou i jiné možnosti. 

Online Ounz
Avatar
20483 příspěvků moje polička 12. března 2023 09:21

Pinot Noir knedlík s prdp dělala dycky moje babička, mně chutnal víc než kynutej..bohuźel její recpt se mi nedochoval, achjo..mamka dělá taky, ale trochu jiný.

U nás v rodině jsou knedlíky rozdělený na houskový (s práškem) - k zelí, kynutý - koule bez housky, co se po uvaření rozpůlí a servirujou se se smetanovejma omáčkama a bramborový - ke špenátu. Já do tohohle repertoáru zařadila ještě ten karlovarskej - hodně rohlíkovej ke kachně.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 12. března 2023 19:48

711990 Hlásím se to týmu "sražené" knedlíky. Kynuté se u nás doma nedělaly a moc mne neberou. Už v mém dětství si máma zjednodušla život těmi z Vitany a já jsem jim věrná.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 12. března 2023 19:53

Možná jsem dělala knedlík a vyšel mi nok. Totiž housku a vyšla mi placka.

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 12. března 2023 22:31
Reakce na letfenixa:

Vari prosím ťa, to je eta sorento plus?

​Jj, to je on.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 13. března 2023 06:27

Sweet Potato presne! Ja jsem se teda pokusila vyhnout tomu zlutymu balicku, tak jsem si nasla recept, do mrazaku sbiram kosticky housek a delam je "domaci", ale chutnaj stejne

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 13. března 2023 08:56

U nás se dělá obyčejný kynutý knedlík jen z mouky, bez rohlíků, ty se většinou u nás nevyskytují, musela bych je kupovat a na to si nevzpomenu. 

Jak jsem tu psala, že ten knedlík a kuře na paprice vnutím těm našim holkám na návštěvě, tak se mi to podařilo víc než jsem doufala. Kuře s knedlíkem snědly, chutnalo jim, ale knedlíky ještě víc. Dcera jim řekla, že je občas ještě před jídlem "krade" a ji jen tak samotné. Padly zábrany a holky po večeři snědly skoro všechny knedlíky z půl kila mouky

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 13. března 2023 09:02

notna To je super!!! Gratuluju k úspěchu! :-) Dcera je ujetá na knedlíky, já je přitom prakticky nedělám! Ale už jsem se tady vybičovala a jednou udělala rajskou s knedlíkem, myslím, že šťastnější děti jsem v tomhle domě ještě neviděla.  

Japonci je mimochodem jedí jako chleba, klidně si je vezmou do ruky. 

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 13. března 2023 09:26

Garfie Tak ony vypadaji jako bledý krajíc chleba A děti chápu, jednou za čas to taky miluju.

Offline Sweet Potato
Avatar
40135 příspěvků moje polička 13. března 2023 11:39

notna Kradené knedlíky jsou nej!

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 02:46

Tak je to tady, přislíbila jsem pomoc při organizaci Východoevropského stánku na Food festivalu. Přijímám návrhy. Potřebujeme něco jednoduchého s dostupnými ingrediencemi, nemusí to asi být vysloveně české. Slaadké, slané, to je fuk. Problém je, že kvůli hygieně se musí všechno dělat buď na místě, nebo předem ve školní kuchyni. 

Není asi problém mít na místě gril nebo plotnu. My jsme zatím nakloněni zelným plackám (máme naložené vlastní zelí, ještě nevíme, jak chutná, ale v nejhorším se tady dá koupit německé). 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:15

Garfie Tak to je výzva. Co palačinky?

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:19

Kan Máme tady francouzskou sekci, tomu asi nebudu konkurovat. :-) 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:22

GarfieNo to né, no. Ale chci se zeptat už dlouho, mají, nebo znají pop-corn? 

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:34

Kan Jasně, popkorn je americká záležitost, znají. :-) Ale zase nějak extra tu populární není a určitě ho nedělají doma, kupuješ ho hotový. 

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:42

Garfie Vím, že tady to téma už jednou jelo a nepamatuju si, na čem to troskotalo, ale proč neudělat chlebíčky? 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. března 2023 09:45

999 na vece?

Offline 999
Avatar
19706 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:46

Evaeva Dala bych to na přepůlený tousťák :-).

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:52

999 No přiznám se, že je mám trochu v hledáčku. Ale zbytek Evropy se na to tváří trochu rozpačitě, navíc problém bude s vekou. Tady je pečivo strašně mizerný a v takovém množství ji zase neupeču. Prostě dost váhám. Chtěla jsem je zkusit teď na setkání rodičů, o občerstvení se stará Evropa, jenomže to tady zrovna bude ta neteř a já tam asi vůbec nepůjdu. 

Musím se k tomu vrátit, nic mi neutkvělo!  Ovšem Polka se nabídla, že bude dělat "vodka+apple juice coctail", takže jestli jí to škola povolí, možná to nemusím hrotit, protože bude za hvězdu!

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 15. března 2023 09:57

999 To nepůjde, když pominu, že i tousťák je tu nedobrý, takový nasládlý, tak je hrozně velký a neudrží to, už jsem to zkoušela. To by musel být celý a to je prostě jen open sendwich, tím asi úplně neoslním.