Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:00

Karja co je to za system proboha

Online Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:00

Evaeva Naše nejí doma moc maso, ale ve školce říká, že ho jí, protože paní kuchařka ho umí uvařit.  (z té samé jídelny jí i synovec a nechutná mu to, a neřekla bych, že je vybíravý. Jednou jsem kuchařce říkala, že dcera to jídlo chválí a ona mi odvětila "no vidíte a přitom všichni říkaj, že nevaříme dobře"). No takže asi to tam fakt jí, taky si říkám, že kdyby nějakou podstatnou složku jídla striktně odmítala, tak mi to řeknou. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2023 21:01

Karja naší školku naopak všichni chválí, ale jako jak to vědí? Domů to ty děti nenosí

Online Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:02

711990 Jojo, pak to začnou jíst všichni a oni to zrušej. Ale já jím to nerozporuju, asi to mají ozkoušené. Prostě kdo to sní hned a bez keců něco dostane:-D. Myslím, že to aplikují i u špenátu, hrachové kaše a dalších oblíbených věcí:-D.

Online Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:03

Evaeva Nevím no, jako já kdybych měla sázet jen podle vyprávění dcery a skladby jídelníčku, tak taky chválím. Asi to nechutná těm starším a dospělým bych řekla. 

Online Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:03

Evaeva Nevím no, jako já kdybych měla sázet jen podle vyprávění dcery a skladby jídelníčku, tak taky chválím. Asi to nechutná těm starším a dospělým bych řekla. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:03

Karja ja bych byla teda dost nasrana kdyby tohle nekdo aplikoval na moje dite. 

Online Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:04

711990 No kdyby dvakrat tejdne, ale ted jsem koukala na jidelnicek skolky, kde dle myho vari fakt hezky, a z tech tri jidel denne, tj. patnacti tydne, sni tak dve az tri jidla max., nekterej tejden ani to ne. Ja se z nich fakt vobkreslim, nesnasim vareni a varim teply obedy a vecere, obvykla reakce je stejne Mne to nechutnaaaaa!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2023 21:04

Karja ty jo, kaše jdou v naší školce na dračku, dokonce je zmiňovali v takovém povídání z každého dne učitelky, že prý se děti přejedly. Syn říká, že holky nejedí ty pomazánky, ale on je má rád. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:05

Vari zas visco, tim se netrap, pujdou tam dvakrat, pak budou dva tejdny doma nemocny....

Online Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:08

711990 Nestras, chudak muj zamestnavatel! Ten podle me doufa, ze si to natahnu na ctyri roky, abych to ten prvni rok neotravovala ocr, ale to ma smulu, ja uz striham metr a po tretich narozenich me tam na jak na koni!

Online Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:09

711990 Tak mně to nevadí, sladkost dostane domů, rodič to vidí, co to je a není to nějak časté. Přijde mi to uplně jako nicotná věc, abych se nad tím nějak pozastavovala a nějak kazila ty vzájemné vztahy, když naopak v jiných věc je to nadstandard. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2023 21:10

Karja ona to vychvaluje třeba i ředitelka, ale ta ti asi taky neřekne, že u nich vaří hnusně

Online Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:13

Evaeva To asi neřekne:-D. Já jsem spíš tuhle přemýšlela nad tím, že ty učitelky asi musí dojídat aby šly příkladem:-D:-D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2023 21:16

Karja já myslím, že obědvají až při odpočinku 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:20

Karja ja to mozna spatne chapu, ale prijde mi to proste mimo, motivovat deti sladkostma za to, ze budou jist neco co nechtej. Jako ze to fakt pokrivuje ten vztah k jidlu. Mozna bych jeste chapala, ze to maj za to, ze to aspon ochutnaj? Ale jako za to, ze do sebe pod tlakem nalamou neco co jist nechtej...ale jako celkove si myslim ze skolka je misto, kam sladkosti nepatrej a ze by fakt nemeli odmenovat deti sladkostma za nic.

Vari :D jako to ti poreferuju v zari, jestli je to nejakej rozdil v ty nemocnosti, prvni rok versus druhej, ale mam takovy tuseni ze asi ne

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2023 21:23

711990 u nás teda rozdíl je velký, loni září až březen odchodili maximálně třetinu (fakt nekecám), letos nechodili celý listopad teda, ale jinak to bylo pár delších rým, takže ve školce byli určitě víc než půlku zimy. Takže se to fakt zlepšuje.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. března 2023 21:25

711990 no u nás se sladkostmi neodměňuje, ty dostávají "akorát" když děti nosí na narozeniny. Ale zase mají "kouzelný šuplík", kde jsou nějaké takové ty plastové šmuky a dostávají to třeba za ten toaleťák Za jídlo teda ne, naštěstí.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:28

Evaeva no tak budu doufat. Letos je to skore zatim fakt zoufaly. 

Online Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 19. března 2023 21:31

711990 Jo, pod tlakem jim nedávají nic, to skutečně ředitelka říkala, že nutit nebudou a i dcera to říká, že neco co nechce, tak třeba ani neochutná. Takže nevím, jak přesně tohle mají nastavené, asi to má sloužit jako odměna za tu dobrovolnost sníst i méně oblíbené jídlo. Jinak si to s těma sladkostma myslim taky, ale je nás ve společnosti uplně zanedbatelný množství lidí, takže to se v běžné státní školce zřejmě nechytne. Ani mi nevadí tolik ty odměny, ale když mají něco pevně napsáno v jídelníčku nějakou blbost po obědě.