Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 20. března 2023 19:44

Karja jj, tak jsem to pochopila. Mam na to hroznou chut, musim spachat nekdy brzo. Mam rada cokoli v trojobalu

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 20. března 2023 20:26

moora zkus parmazanovy pejsky! ale teda se zvukem jen na vlastni nebezpeci

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 20. března 2023 20:56

711990 cesnek a parmezan, to nemuze nebejt jedly. Kopr vynecham. Dik :)

Offline Garfie
Avatar
28437 příspěvků moje polička 21. března 2023 00:28

Byla jsem na kurzu "miso". Ochutnávka + vaření s použitím misa a bylo to strašně dobrý a zajímavý! Ochutnávali jsme deset různých druhů misa (včetně vyrobeného z ječmene), od sladkého po extra slaný, od bílé barvy do černé, fakt super to bylo. A zapíjeli jsme to saké!  Vařili jsme polívku, rybu se zeleninou, salát, pečené tofu s miso a moučník. A nikdy bych nevěřila, jak dobré je miso smíchané s máslem! 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2023 01:48

Garfie a recepty by byly? Jaké miso je nejlepší? A jaké má nejuniverzálnější použití?

Offline Garfie
Avatar
28437 příspěvků moje polička 21. března 2023 06:29

bublifuk Tak klasika je polívka, že jo. :-) Ale v podstatě se dá použít kamkoli ke zvýraznění chuti. Moc dobrá byla ryba pečená s misen. Jídlo mi chutnalo všechno (jako to tofu bych si odpustila, ale miso v tom bylo nevinně). :-)

Jinak ona dost brojila proti misu ze supermarketu, ale to ti asi moc nepomůže (tady jsou speciální prodejny, kde si ho koupíš čerstvé). Dá se prý i snadno vyrobit, ale na to bych se mohla vykašlat, že jo. Mě víc chutnala ta méně slaná a sladší, třeba to nejladší bych normálně mohla pomalu jíst lžičkou místo jogurtu!  Měli jsme i téměř černé a to už teda bylo dost hardcore. Ale zase ho přidáš jen maličko. Chtěla jsem je všechna vyfotit u sebe, ale než jsem vytáhla foťák, byla rozebraná na stole, možná někdo časem nasdílí nějaké fotky, tak sem pak přidám. 

Jestli tě to zajímá, pošlu ti to do zprávy. 

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2023 07:58

Garfie počtu si, vyzkouším. To sladké zní zajímavě. Prodává se ti víc druhů, ale voděla jsem spíš tmavé verze.

Offline Garfie
Avatar
28437 příspěvků moje polička 21. března 2023 08:44

bublifuk Voila

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 21. března 2023 15:12

Oběd

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 21. března 2023 15:22

Tabea Mňam!

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 21. března 2023 15:26

bublifuk Velký výběr CZ misa mají tady https://eshop.kojibakers.cz/miso/
zatím používám jen jako základ polévky a do nudlí. Ale zajímal by mě ten Garfie salát i rybka výše, prosím, podělila by ses o recepty?

Offline JankaM
Avatar
3083 příspěvků moje polička 21. března 2023 17:22

Tak jsem koupila ty vafle a je to s marmeládou dobrý, s nutellou a šlehačkou by to bylo lepší, obojí ale mít doma nemůžu

Aspoň mám tip pro synka na svačiny a snídaně, je na sladké. 

Toustovač - vaflovač mám, tak až objevím recept se surovinama co mám běžně doma, ten od kitchnette to není, tak se snad odhodlám k pokusu

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 21. března 2023 18:38

JankaM i já se na waflovac nechala nalákat. Měli ho od pondělí v akci v aldi, v sobotu už byl k mání, tak jsem ho hned čapla. Až manžel za týden přijede, tak ho omejou.
Nasla jsem nějaký recept s jogurtem a upravila jsem si ho na mnohem víc jogurtu a místo oleje maslo. Děti je jedly dost lačně suchý.

Offline continuity
Avatar
42717 příspěvků moje polička 21. března 2023 20:54

Konečně došlo na vánoční dárek.

Offline Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 21. března 2023 21:40

continuity ale ty jsou ňuňuňu

Offline continuity
Avatar
42717 příspěvků moje polička 21. března 2023 21:55

Pinot Noir docela mě to mile překvapilo. Akorát by to chtělo ty formy tak tři. Zbytek těsta jsem vylila do babovkove formy, ale pokusit se to nějam vzit jako pohoštění je asi marná snaha. 

Online Kokoska
Avatar
34661 příspěvků moje polička 21. března 2023 22:05

continuity na tuhle formu na minibabovky jsem uz kolikrat koukala, ale odradila me cena. Zas tak casto  nepecu, byla by to cira rozmarilost.

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2023 23:02

continuity ty jsou nadherne, formu uz dlouho obhlizim!
Na kolik stupnu jsi pekla ?

Offline Garfie
Avatar
28437 příspěvků moje polička 21. března 2023 23:07

continuity  Jů! Jak dlouho se to peče? 

Offline Garfie
Avatar
28437 příspěvků moje polička 21. března 2023 23:18

andulka01 Jasně :-)

Ryba:

Pak to zabalíš do takového balíčku (omlouvám se, že jsem mému fešnému spolužákovi usekla hlavu ), v principu myslím jakákoli zelenina na tenké proužky dolů, na to rybu a zeleninu nahoru)

Na salát jsme dělali ten samý masový základ a použili ho na tofu i na ty salátové mističky.