Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Garfie
Avatar
28438 příspěvků moje polička 23. března 2023 03:38

Makara Smutná příležitost, ale jsou nádherné, hned bych si dala! 

711990 Ty jo, paráda!

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2023 07:48

711990 To je skvělý dort, ten rozmarýn na nať mě dostal.

Online Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 23. března 2023 07:55

711990 to je boží

Takovou mrkev by jedl i Ríša.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 23. března 2023 08:01

Pinot Noir :D to je totiz nejlepsi mrkev

Jimik ale bylo to uz hodne aromaticky, na muj vkus

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 23. března 2023 13:43

Zuzuli a co udělat korpus,na jaký jsi zvyklá a barvit pak už jen krém po vrstvách. Nebylo by to jednodušší?

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 23. března 2023 13:45

711990 radost se podívat. A věřím, že by to byl způsob, jak přesvědčit dítě, co odmítá mrkev jako takovou.

Offline baltik
Avatar
4964 příspěvků moje polička 23. března 2023 14:17
Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 16:12

baltik diky

rozarka to nechci, to nema ani zdaleka ten pozadovany efekt

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 23. března 2023 16:21

Zuzuli Jednou to měla jedna známá na facebooku a vyšlo jí to dost tmavé, nemělo to vůbec ten wau efekt ani to nevypadalo lákavě k jídlu, takže radu nemám, ale nepodcenila bych to nastudování předem, asi to nebude jen tak. Možná když se to těsto upeče, tak to ztmavne víc než je to zasyrova, prostě asi opatrně s tou barvou. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 23. března 2023 16:24

Zuzuli Mně se dlouhodobě nejvíc osvědčujou korpusy podle Milk Bar receptů, zatím mi vždycky chutnaly i samotný, a právě u nich zvyšuje žravost při sestavování to "zvlhčování", co už tady trochu naťukla 711990, každou vrstvu potřít něčím, co je blízký konceptu toho dortu, nejčastěji mlíko - buď samotný, nebo něčím ochucený (vanilkou, kakaem), alternativně u ovocnejch třeba ta citrusová šťáva. Je to fakt velkej rozdíl.  

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 16:28

Karoleena ja nakonec asi udelam Victoria sponge cake, potreny tenkou vrstvou marmelady a nejaky krem z mascarpone s citronem. A vyzkousim i to potreni sirupem. Mam nastesti do oslavy jeste mesic, tak chci zkusit neco nanecisto Karja 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 23. března 2023 16:56

Zuzuli ja jsem ted pokapavala citronovou stavou, potirala lemon curdem a na to davala mascarpone krem a bylo to skvely

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 23. března 2023 17:57

Karoleena Zuzuli Taky korpusy pokapávám. Rumem, černým čajem, kávou, šťávou z ovoce, amaretem, portským, co je zrovna po ruce. Když nic nemám, potírám marmeládou. moje domácí mám některé hodně řídké.

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 18:50

Jeste se zeptam, jestli ma nekdo tip na dobre potravinarske barvy. Prvni pokus s barvami z lidlu (na krabicce je namalovany ten duhovy dort ) dopadl dost hrozne. Do trouby jsem davala krasne pastelove barvy, zelenou, modrou, fialovou, ruzovou, oranzovou a zlutou a vytahla jsem hnusne zlutozeleny vysledek.

Je treba dr. Oetker lepsi? Nebo nejake v prasku? Z nejake specialky?

Online Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 23. března 2023 18:52

Mně ty obarvené dorty připadají hrozné. Pardon.

Offline JankaM
Avatar
3083 příspěvků moje polička 23. března 2023 18:56

Děkuji  711990 za recept, vafle byly snědeny a pochváleny, ale náš starý toustovač to nevydržel na poslední kus přestal péct

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 23. března 2023 18:59

Zuzuli zkus gelovy barvy, prodavaj to dortovy specialky, ale obecne to po upeceni nebude tak jasavy. A uvnitr po rozkrojeni to taky bylo blby? A bylo v teste neco kyselyho? To pomaha s udrzenim barvy.

Pinot Noir tak asi zadnejm dospelejm se nelibej, bych rekla:D 

Online Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 23. března 2023 19:03

711990 to by ses divila, moje teta pekla zelený a modrý bábovky, protože "je to hezké"

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 19:06

711990 i po rozkrojeni. Zelena, modra a zluta celkem dobry, ale cervena nejak sublimovala a zustala po ni jen nazloutla. Ty barvy z lidlu jsou gelove, ale ctyri barvy v balicku za sedesat, tak jsem moc necekala. A recept byl tenhle z apetitu.

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 19:07

Pinot Noir vsak zadavatelka, ktera si duhovy dort preje, bude mit teprve tri roky