Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 22. března 2023 13:56

Jak je to s životností jarních závitků? Uvažuju je udělat jako občerstvení na večírek, ale zatím jsem je dělala jen doma k rychlé spotřebě. nerozpadnou se mi po třeba po dvou-třech hodinách? Budou dobré? Nemám čas to vyzkoušet a otestovat.

Offline Magráta
Avatar
8116 příspěvků moje polička 22. března 2023 14:57

Lamickato vypadá krásně :-) (a milacka mám taky jako inspiraci)

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 22. března 2023 15:02

notna nerozpadnou, ja je skladam do krabicky, dam do lednice a pak je vyskladam na tac.

Edit. trochu se k sobe slepi, tak to chce opatrnejsi manipulaci, ale nic co by je poskodilo

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 22. března 2023 15:10

Lamicka Díky, potěšila jsi mě. A nijak je nepromastíš třeba olejem? Normálně udělané, jak je ten papír jen namočený?

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 22. března 2023 16:24

notna nic, normálně udělané

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 22. března 2023 16:24

Lamicka Dík.

Online Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 22. března 2023 19:12

Lamicka a jaký že je postup na tu tortillu? milacka 

Vypadá lákavě.

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 22. března 2023 19:41

Slibila jsem k narozeninam duhovy dort, ale porad nevin, jaky koprus budu pect. Vzdycky pecu cokoladovy nebo orechovy, coz se na barveni nehodi, a nebo piskot, coz mi ale prijde, ze by to byl jenom suchy dort. Hodil by se mi nejaky vlacny chutny korpus, ktery je dobry a zravy sam o sobe. Nemate nekdo nejaky tip?

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 22. března 2023 19:53

Asi 150 kusů - na smuteční hostinu. Dělala jsem poprvé, tak snad budou jedlé.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 22. března 2023 19:55

Zuzuli no a co upect piskot, ale potom "namocit" pokropenim citronovou/ponerancovou stavou nebo sirupem? 

Makara mnam! 

Ja se musim pochlubit dezertem na skolkovou jarni slavnost:-)

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 22. března 2023 19:58

711990 dobrý nápad! Mrkvičky jsou z čeho?

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 22. března 2023 20:05

Makara z marcipanu, nať je rozmaryn

jo a pardon, popisku jsem si vsimla az pozdeji, uprimnou soustrast, ale vypadaji moc pekne!

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 22. března 2023 21:51

Pinot Noir ja pridávam ešte vajcia, robím to na panvici s kvapkou oleja, najskôr pridám vajíčkovú zmes napr. baby špenát zalejem vajcami a keď trochu akože "omeleta" zhustne, zakryjem ju tortillou, za minútku otočím a pridám na vajíčkovú zmes všetko to, čo chcem na pizzu dať. Zakryjem a zapekám. Tortilla je pekne chrumkavá. Spôsobov je veľa. Lamicka má myslím tortillu bez vajíčok a možno zapekala v rúre.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 22. března 2023 21:52

Makara šikovná, narobila si sa teda, ale výsledok je krásny.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 22. března 2023 21:56

711990 veľmi pekné a verím, že aj chutilo. Mrkvičky neboli príliš sladké? Nemám skúsenosť s marcipánom, raz som mala tortu potiahnutú marcipánovou zmesou, ale už si nepamätám, ako marcipán chutil, ale torta bola nádherná a zožala úspech.

Offline Makara
Avatar
3614 příspěvků moje polička 22. března 2023 21:58

milacka děkuju. Jsem ze sebe překvapená. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 22. března 2023 21:59

milacka no byly sladky, proste jako marcipan, ale daly se normalne sundat a nejist:)

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 22. března 2023 22:03

milacka Pinot Noir delam ji uplne stejne, jen vajicka nejsou dnes moc videt :) 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 22. března 2023 22:03

711990 krasa!

Online Pinot Noir
Avatar
29774 příspěvků moje polička 22. března 2023 22:17

Lamicka milacka děkuju!