Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 23. března 2023 19:07

Pinot Noir autak to bych mela problem pozrit, i ten mechovej dort byl maximum. Ale kdyz si to preje mala holcicka, tak bych vyrabela bez mrknuti oka duhovy baletky a jednorozce:)

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 23. března 2023 19:10

Zuzuli tak priste dej do testa trosku citronovy stavy, jen malinko, pul lzice, mohlo by to tu barvu trochu zastabilizovat. 

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 19:45

Pinot Noir tak ta zelena a modra vypadaj dost nejedle. Kdyz to mam ted doma v realu, takovou babovku bych nejedla. Ale jako ta duhova patra ve vice barvach s bilym kremem se mi to celkem libi

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:08

Pinot Noir No , taky jsem neměla v úmyslu ty barevné příšernosti péct a myslela si, že moje dítě přece bude mít vkus. Nemělo Ale co by pro ně člověk neudělal . Moje máma se dokonce naučila dělat ty modelované ozdoby z hmoty a tvořila na přání mašinku Tomáš a podobně hrůzy

Ale přešlo to, tak cca od 8-10 let se u nás už zase pečou hezké dorty.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2023 21:26

notna moje děti ještě nepochopily, že můžou mít takové dorty...to bude, až to zjistí Ale musím říct, že ten duhový se mi taky celkem líbí. Dospělému bych to teda nepředložila, ale pro děti je to celkem vkusný.

Offline continuity
Avatar
42717 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:34

Evaeva neboj se niceho. moje děti to nepochopily nikdy. 

Jako vůbec nikdy jsme barvený dost neměli a teď už s tím opravdu začínat nebudeme. 

Já jsem jim vysvětlila i to, že ty barevné zmrzliny a různé ledové tříště prostě nejsou k jidlu. Dnes si občas šmolkovou dají, a já už to tak nehrotim, ale není to pravidlo. 

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:37

Evaeva U nás ten vkus negativně ovlivnila školka. Teda ne ta instituce, ale ty děti . Předtím se dcera v naší bublině se setkávala s lidma našeho ražení. A ve školce jsou ty deti pestrý. 

Offline notna
Avatar
9383 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:41

continuity smoulovou zmrzlinu, barevné tříště apod jsem taky nikdy nekoupila. Ale zklamání z natozinoveho dortu jsem připravit nechtěla. Tak měla různý hrůzy. Ale třeba duhový jsem dělala z lentilek a ten vypadal podle mě dobře.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2023 21:46

continuity notna já si taky myslím, že nás to nečeká. Ale šmoulí zmrzlinu klidně koupím, buď kupuju zmrzliny tam, kde používají normální suroviny (to nejradši) a nebo jinde a pak si nemyslím, že bude rozdíl mezi modrou šmoulí nebo zelenou pistáciovouI ten dort bych teda udělala, ale preferuju dort, co vypadá jako dort.

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:46

continuity tak ja to beru tak, ze trocha barviva jednou za rok k narozeninam diteti neublizi. Lentilky, barevne bonbony, tribarevne zmrzliny a barevne limonady a podobne nevedeme, takze duhovy dort k narozeninam me nechava zcela klidnou a rada male udelam radost. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2023 21:47

Zuzuli lentilky už nejsou co bývaly, barví je teď přírodně, jsou takové do šeda

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:49

Zuzuli Ještě kdysi andulka01 doporučovala nějaké barvy, nějaké přírodnější z nějaké pražské speciálky. 

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:52

notna Takto je super, že je to přešlo. Nás čeká velký oříšek, protože jedna nevěsta chce do svojí svatební kytice zakomponovat svého životního miláčka a tím není nikdo jiný než Hello Kitti. Věk tak 28+ a VŠ titul, žádná Máňa, sůl země.

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:53

Zuzuli Přesně, já bych tady už škemrala o výsledek tvé zdáse několikatýdenní práce a různých řešerší, protože to by byl hit. Ale děti asi takovýto dort snad nikdy neviděly, tak jim to sama prozrazovat nebudu:-D

711990 To je dobrej tip s tím citronem! Jako ty fakt umíš!

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:54

Kan :-D Nějaké nápady už jsou?

Offline Kan
Avatar
9637 příspěvků moje polička 23. března 2023 21:55

Karja Jo já. Vymluvit jí to!

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 23. března 2023 22:04

Kan Tak možná něco aby to bylo vidět jen v detailu:-D A ten komponent té postavičky budete shánět vy nebo ona? 

Offline Zuzuli
Avatar
3738 příspěvků moje polička 23. března 2023 22:22

Karja ja proste otevrela pinterest a nechala ji vybrat, co se ji bude libit

Kamaradka duhovy dort pekla nedavno a doporucuje tenhle recept na white velvet

Offline DruI
Avatar
5562 příspěvků moje polička 23. března 2023 22:27

Kan Hele a proč je to problém? To přece nemůže být složité vložit do kompozice postavičku kočičky.

Offline Karja
Avatar
44465 příspěvků moje polička 23. března 2023 22:44

Zuzuli Tak to je ještě vlastně dobrý ten duhovej dort, věřim, že pinterest je plný mnohem větších nástrah!