Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. dubna 2023 11:57

Pinot Noir ty brumíky máme, ale potřebuju ještě aspoň jednu, tohle je na hrozně malou dávku.

Beránka chtěl upéct syn, ale jednak nemám formu a druhak mi nijak zvlášť nechutná. A určitě by se mi nevyklopil

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 11:59

Evaeva právě jsem koupila ještě ty bábovky, že to budu péct s brumíky zároveň.

Ale stejně to sníme my s mužem, obávám se, že kluky nenalákám ani na medvědy.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 07. dubna 2023 12:06

Pinot Noir já právě mladšího naučila na brumíka do školky, to máš třikrát týdně. Tohle mu stačí, udělám trochu zdravější těsto. 

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 12:08

Díky všem, já to samozřejmě zkoušela mockrat, ale prostě mi to v ruce moc nejde, těsto je vždycky takový tuhý. Buchty jako od babičky prostě neumím :(

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 12:10

Evaeva brumiky jsem koupila taky 2x a peču je docela často. Je to vděčný jako svačina ven, akorát vždycky musím vzít všech 12 a zmizej v kamarádech

Online continuity
Avatar
42724 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 13:15

Pinot Noir kde to mají?

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 13:30

continuity v Orionu.

Online Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 16:14

žluťásek tuhý? A co použiješ za mouku? A jestli dost tekutiny? A když to jde, tak je lepší tuk přidat až později..

Offline marieu
Avatar
5154 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 18:11

Udělala jsem si naprosto nevelikonoční smaženou rýži co dům dal (včerejší rýže, zbytky mrkve, pak choi), poněvadž mě přepadla chuť.

Online Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 07. dubna 2023 20:48

marieu Mňam, hned bych si dala! Asi udělám zítra k večeři.

Offline GChK
Avatar
299 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 08:35

Velikonoční nádivka podle Kuchařky pro dceru, hot cross buns podle Maškrtnice a kafe od The Barn . Zaháním žal pečením (a taky dítě včera spalo výjimečně přes den a muž byl doma). Jinak do statistiky HCB nejsou špatný, ale ' mazanec vede. 

Online 999
Avatar
19715 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 08:42

Pinot Noir Máš to míč hezký :-). Já měla salát s avokádem a koriandrem.

Online 999
Avatar
19715 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 08:43

marieu Nevelikonoční jídlo vypadal velmi jedle :-).

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 09:10

Mazanec podle Sandtnerové

Offline Jitka77
Avatar
1914 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 10:46

GChK Za mě jedině hot cross buns, vyhovuje mi v nich to koření. Dělám podle receptu Dagmar Heřtové, který jsem našla v Lidovkách. Možná mandle mi tam chybí, ale ty si zobnu k vínu navečer.

Offline Karja
Avatar
44466 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 14:05

Ja jsem měla včera hrozně dobrého beránka. Dávala mi kamarádka, co ho měla od tchýně. Takze do příštího roku budu mít recept tady pro všechny, konec suchejm berankum! Byl fakt výbornej, vlacnej, hrozně chutnej, takovej dortovej. Odhalily jsme v něm ořechy a snad rozmichovany kandovany pomeranc nebo sušenou meruňku 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 15:51

Dneska jsem mela skveleho beranka u tchyne, vlacneho, akorat sladkeho, voniciho lehce po citronu. Ja delam podobnou babovku, ale tohle testo mi chutna vic.

Offline Pinot Noir
Avatar
29779 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 17:17

Karja Lamicka nám ty vláčné právě vůbec nechutnají. Jednoho zrovna mám, a pro nás to fakt není. Muž nejdřív, že jo, ale vlastně snědl jen tu vypečenou hlavu a to "vláčné" uvnitř nikdo nechce. Ale už jsem si to vyřešila, příště tam prostě naliju těsto na bábovku, kterou máme nejradši, a budou to aspoň tři ze čtyř členů rodiny jíst. Kašlu už na experimenty. 

Online Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:05

Pinot Noir já mám ráda toho třenýho a pak je u nás oblíbenej biskupskej beran, ale né každej má biskupskej chlebíček rád..

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:32

Ounz ten biskupský je podle mě jediný, který stojí za to. Jinak je to taková nezajímavá bábovka, mi přijde.