Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:36

Lamicka tohodle jsem hned zkusila upect a zda se, ze dobry....na to, ze recept jsi sem dala ve 4 a z trouby jsem ho vytahla pred hodinou!

Online Kokoska
Avatar
34665 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:37

Nasi pekli vzdycky berana z piskotoveho testa a protoze nikdo nemel srdceho snist, cele svatky jen zdobil a pak lehce ztvrdnul. Takze jsme ho nakrajeli na kosticky, promichali s dusenyma jabkama a zalili pudinkem, navrch slehacka a tim skoncily Velikonoce.

Online Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:40

Už je správnej čas na zombie beránky? Toho (zatím) nemám, zato jsem barvila vejce. Stálo mě to hlávku červenýho zelí, pořezanej prst a pocit marnosti. Instagramy tvrdily, že se vajíčka skvěle barví červeným zelím. Po první lázni byly trochu army, tak jsem to zkusila ještě jednou. Tím jsem smyla khaki barvu, a chytly poněkud kafebronzozeleně. Příště zas koupím červenou barvu v drogerii a nebudu vymejšlet blbosti.

Online Kokoska
Avatar
34665 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:44

Len Vypadaji teda velice... ekologicky? A puvodne byly bily nebo hnedy? Vsadila bych spis na cervenou repu, ale nezkousela jsem to.

Edit - ta druha fotka je lepsi, ty se mi docela libi!

Online Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:54

Kokoska Byly hnědý. Ale je možný, že na bílých by to vypadalo líp. Ty fotky jsou k nim dost milosrdný.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:54

Len zrovna jsem se prisla zeptat, jak obarvit vejce na cerno, tak asi uz vim?

Online Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 18:56

711990 Ty první byly v reálu tak divně army hnědozelený, fakt divný. S černou neporadím, mně by vyšla fialová nebo tak něco.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2023 20:24

711990 hodláš je jíst? Jinak bych je vzala nějakou temperou nebo jinou barvou.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 20:32

Evaeva no Tonda vyjadril prani najit cerny vejce od Černožabáka, takze vymejslim nejdriv jedly varianty:D 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2023 20:40

711990 aha, chápu 

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 21:03

Len hele, to ale musí být tím, ze byly původně hnědý, jinak fakt nevím. Já uz roky nebarvim vejce jinak než ve slupkach od cibule a v červeným zelí. Ty ze zelí vyjdou krasne modré, naposledy dneska se zase povedly. Ale barvim teda vždy bílá vejce.

edit: tak jsem je rychle vyfotila... letos bez zdobení listecky apod., kluci jsou na prázdninách u babičky, tak jsem se s tím nemazala.

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 21:08

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 21:49

711990 Ten nas dopadl stejne! 

Pinot Noir ja prave nerada suche, myslim, ze tohle bude i nase oblibene testo na babovku

Offline Karja
Avatar
44466 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 22:33

Pinot Noir Uvidíš do roka a do dne, co mu řekneš, až ten recept splašim. Tenhle byl vláčnej tak jako jinak, asi jako perník možná? Jakože tak akorát, ne takové to mokré tvarohové. 

Online Len
Avatar
2673 příspěvků moje polička 08. dubna 2023 22:46

Malenge Máš je krásný! Příští rok zkusím bílý, jestli si vzpomenu. 

Offline Miru
Avatar
16645 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 03:58

Len 

...ty barvy jsou nádherný!, mně se to líbí moc

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 08:49

Malenge ty jo, z cervenyho zely vyjdou takhle modry? Znamenam si na pristi rok!

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 08:51

Jako vcera teply byly jedly, dneska jsou uz jen suchy a tvrdy. Takze priste zas jen mazanec

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 08:55

Len diky! Letos byl problém bílá vejce sehnat, ale nakonec jsem uspěla.

moora jojo, vycetla jsem to kdysi někde na blogu nějaké kuchařky a nevěřila tomu, ze určitě nemůžou být modrá  tak jsem to musela zkusit! A pak jsem koukala, ze je to moc pěkná barva.

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 09:28

Len mně se moc líbí i ty první. Jsou takový udržitelný a eko

Malenge modrá vyšla skvěle. Já jsem to dělala před pár roky a vůbec nebyly takhle pěkně sytý. Dáváš toho zelí hodně?