Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2023 09:50

žluťásek na ig srdce z jeřabin byl podrobný návod, barvila mimo jiné i tím zelím, měla je úplně tmavě modré.

Offline Karja
Avatar
44469 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 10:36

711990 Nebo doporučuju dát do žlutý a pak do fialový, vyjde taková hodně odpudivá barva podobná černé:-D

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 10:53

Tady se dá najít všechno, návod na pěkný vejce i na odpudivý, podle vkusu všech . No není to úžasný?

Offline Karja
Avatar
44469 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 11:05

rozarka A docela pěkný vajíčko podle vkusu dětí, nám vysoký že pocmaras bílý vajíčko voskovkama, různýma barvama, ornamenty do toho něco, to bych nechala dětem a dáš do fialový barvy. Ono pak vyjde takový duhový s hodně barvama, přesně co mají moje děti rády. Je to nejpěknější motiv co máme vznikl tak, když jsem jim do toho konečně přestala kecat jak to mají dělat;-)

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 11:19

žluťásek to je zajímavý, mne vyšla ta vejce vždycky hezká, dávám lžičku octa, letos mi bylo líto zelí, tak jsem dala jen trochu, měla jsem maličkou hlavku, tak jsem nakrájela tenké proužky na dno hrnce, vejce do nich posadila, vařila 4 minuty a pak tam nechala asi 4 hodiny, pak už se mi zdála barva dost, loni jsem je ale nechala v chladu přes noc.

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 11:20

Karja no jasně, taky ty děti z toho mají nejvíc! My hledáme recepty a návody a jim stačí ponechat volnou ruku a je to k nezaplacení 

Offline Karja
Avatar
44469 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 11:28

rozarka Jj, já to tady pořád koučovala, oranžovej vosk a žlutý vajíčko a tohle do tehle barvy....blbost. Až ty poslední dvě, kdy jsem rezignovala se vyvedly.

Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 12:08

Malenge ahaaa, tady bude zakopanej pes, nechat to v tom mnoho hodin. Dík

Karja dík za připomenutí voskovky, uděláme taky. Zatím máme jen kraslice, vařený budeme barvit až dneska. 

Online Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 12:10

Rikal tu nekdo cerna vejce?  Ja jsem teda doufala ve fialova. 
Barvu jsem rozpustila podle navodu ve 1/4 l vody, jenom byla uplne horka, 2 lzice octa, davala jsem do ni horka vajicka primo z hrnce, kde se zrovna dovarila. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 12:14

Karja dik! Jeste zkusime cerny uhli!

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 12:14

Myrtilato vypada skvele!!!

Online Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 12:19

711990 Vypada, akorat nejsou fialova, no  kupovala jsem to specialne kvuli diteti, vsechno chce ted fialovy. Nastesti nevi, jak to melo vypadat

Online Myrtila
Avatar
5273 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 12:20

Jenom se ted trochu bojim ty barvy vylit do odpadu, barvi to fakt jak cert. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 12:56

Myrtila ups

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 21:56

Musim se pochlubit cizim perim, kraslice vyrobene moji segrou a beran od jejiho kamarada.

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 21:56

Offline Malenge
Avatar
4835 příspěvků moje polička 09. dubna 2023 22:35

Kokoska krásné oboje!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. dubna 2023 19:31

Dva začátečnické dotazy:

1. Jak dlouho vydrží v lednici bílky?

2. Když se mi rozvařily bramborové knedlíky bylo tam moc/málo mouky nebo se vařily dlouho? S těstem se pracovalo výborně.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 10. dubna 2023 20:20

Evaeva málo mouky a/anebo dlouho. 

Offline RoSa
Avatar
10097 příspěvků moje polička 10. dubna 2023 20:53

Evaeva zkus příště ty knedlíky obalit ve škrobu, než je hodíš do vody; jinak bílky bych dala do mrazáku radši