Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2023 13:41

Garfie já bych to teda taky zmrazila a v pátek bych ho nechala na uhledné kostičky krájet to uzené nebo tak něco:) Prostě ten finiš, na kterém to všechno stojí;)

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 14:15

Evaeva Měla jsem to tady probrat předem!  Teď už je to stejně passé, musela bych to celé udělat sama, nakrájet, nachystat, uvařit 200 porcí, to není sranda, vezme to i nějaký čas a kuchyň je vybookovaná, víš co, to se na to raději vyprdnu, ať si to vaří naživo on. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 20. dubna 2023 14:43

Garfie to je taky fakt:)

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 21:50
Reakce na Garfie:

víš co, to se na to raději vyprdnu, ať si to vaří naživo on. 

​To je úplně to nejlepší řešení

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 22:21

Garfie Doufám, že budeme tenhle příběh znát! ty jo 200 porcí to je masakr, masakr. 

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 23:24

Garfie jestli manzel bude pritomen, nechala bych pripravu na nem, presne tak, jak si pral! A ty muzes osmahnout tu slaninu navrch.

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 20. dubna 2023 23:26

Neumím si vůbec představit kolik litrů zelnacky je potřeba na 200 porcí. 

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 00:39

Karja No jasně! Přijdu se sem vybrečet!

Kokoska Však to i nechám! :-) Ono tam bude dost práce i tak, s prodejem, objednávkami...budeme mít teda k dispozici nějaké studenty, ale to vidím tak na umývání hrnce, dostali jsme šesťáky. :-)

Tak Betty Já jsem z toho dost vyděšená, ale uvařili jsme zkušební verzi a spočetli přesně náklady na porci. Chystám se rozdělit si ingredience na jednotlivé porce, třeba po dvaceti, aby se to dalo rovnou takhle použít. Plán je mít dva hrnce, v jednom hotovou, ve druhém v procesu přípravy. No uvidíme, je to poprvé, příští rok budeme zkušenější. 

Tento víkend ji vaříme znovu, jako poslední trénink před popravou!

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 03:47

Garfie Tipuji, že po slavnosti si zelnacku pár let nedáte

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 04:35

notna Jestli bude mít úspěch, děláme ji na Vánoční bazar znovu!

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 07:13

Garfie tak to je hustý! To budou ale spíš degustační porce, než plné talíře, že jo? Že jo!

Přeju úspěšnou misi! 

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 07:49

Pinot Noir Ta rozpočet mám na plný talíř!  Ale uvidíme, ono tam toho jídla bude celkově strašně moc, určitě se nikdo nebude chtít přecpat na jednom stánku! 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 21. dubna 2023 08:55

Garfie 200 porci si taky neumim predstavit. Nam na akce spolku varil vzdycky clen, profesionalni kuchar, a i tak to byla vzdycky sazka do loterie. Jestli toho bude moc/malo. Hrnec jako krava...Jako vzdycky je lepsi na takovych akcich, kdyz dojde jidlo driv . Lidi se preliji jinam a nemusis resit prebytky. 

Offline Tak Betty
Avatar
6090 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 09:05

Garfie mám takový dojem,  že tvůj muž ví co dělá. Přeji úspěch. 

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 09:12

Jos Málo vlastně zas tak moc nevadí, přebytky by asi byly horší....je to charitativní akce, takže musíme vydělat! Mám strach nadsadit cenu, takže chci prodat všechno! My máme závazek cca 350 porcí na stánek, ale kromě nás budou Rumuni grilovat a Poláci míchat drinky, takže si to množství musíme tak nějak rozdělit....

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 10:01

Garfie to date, delavam na silvestra tak 45-50 porci jako laskavost pro kamarády. zrovna zelňačka je vcelku jednoduchá a ani ne drahá na suroviny. 

Akorát se snažím vzpomenout si na množství zelí a klobásy a prostě nevím. primerene. 

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 10:14

continuity Ani ne drahá u nás, myslíš?  Ale my to dost zlevnili a naložili vlastní zelí. Stejně teda budeme muset dokoupit, ale to je ta nejdražší položka asi. Já si ty poměry docela rozepsala, protože v tom velkém bych to neodhadla, navíc netuším, jak velký hrnec vyfasujeme. :-) 

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 10:24

Garfie

Jj, u nás, oproti tomu guláši, co jste plánovali původně, určitě. 

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 10:40

continuity Myslím, že tady by možná ten guláš zase vyšel levněji. Možná ho zkusím na Vánoce, uvidíme....:-)

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 11:03

Garfie zas si to nemaluj  já dávám do guláše i brambory a lečo.

Dajte do ty zelnice dost hub a masa.