Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline žluťásek
Avatar
8840 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 18:22

Tabea tyjo tak ten je úplně super profi, krásný to máš!!

Já jsem včera pekla šátečky se třemi různými naplněmi a jsou tak hnusný, že je asi vyhodim. Nechala jsem se tady strhnout na to listový těsto a v lidlu teda bleh. 

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 18:40

Karja nějak klame tělem. Po stranách není dost krému. A prořízlej je jen jednou, protože propadl uprostřed a vyřízla jsem díru. Měla jsem vzít tu menší formu. Krém uvnitř je růžovej.

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 18:42

Janulik03 někdy jsem koupila v Tchibu v akci tohle. Myslím, že je to zas v nabidce. 

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 18:48
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 18:48

Tabea to jako v tom zdobicim sacku mas 3 komory na ruzny barvy? Dort vypada uplne profi

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 18:54

moora jsou to tři sáčky namontovaný na jednu stříkačku. 

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 18:58

Tabea aha, to je fikany!

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 19:11

Tabea dakujeeeeem

Raz som to niekde videla stalo hrozné peniaze. Toto hned objednam. 

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 11:08

náhodný recept v rámci zpracování přebytků (měla jsem mrkev od souseda "farmáře", ještě na ní byl písek) - pomazánka:

dušenou mrkev nastrouhat na jemno, sůl, pepř, tavený sýr, medvědí česnek, hotovo! chce to teda výbornej chleba k tomu, třeba z včerejší Náplavky... nebo doma pečenej

Offline barbucha blogger
Avatar
35637 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 12:53

RoSa 

Ten chleba je fakt moc dobrej. 

Já dělám taky zeleninovou pomazánku - mrkev, celer a petržel nastrouhat na jemno, trochu majolky, pepře a zakápnout citrónem... taková jako falešná humrová skoro. Ale ze syrový zeleniny (takže velice zdravá ).

Včera jsem odeslala kotlety na zelenině mladejm a pak dostala chuť na tu sekanou se zelím (jo, to kysaný na víně, z Lidlu!), a hned jsem ji upekla. Milostpán mi pak výslovně zakázal volat Kubovi aby si taky pro kousek přijel - prej je moc dobrá a mladej by nám ji sežral

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 18:14

RoSa a který chleba z Náplavky bereš? Mám totální závislost na Opatovském od buřtařů, co nejvypečenější, s černou kůrkou .. 

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 18:24

andulka01 šmarjá, to já ti nevim, vracely jsme se s barbucha z toho jarního koštu vína vzadu, a oni zrovna sklízeli věci do auta a už neměli cedule... my se tam zastavily už předtim, ale nechtěly jsme to tahat, tak jsme měly štěstí...

černej určitě neni, to já nerada... pani tam měla ještě špaldovej, tohle byl pecen žitno-něco, ona nám to vykládala, ale já jsem moc neposlouchala

Offline GChK
Avatar
299 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 20:17
Reakce na Janulik03:

Tabea dakujeeeeem

Raz som to niekde videla stalo hrozné peniaze. Toto hned objednam. 

​a tady návod bez speciálního sáčku :)

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 20:28

RoSa rikas chleba a kost vina? Znamenam si!

Offline RoSa
Avatar
10098 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 21:11

moora ten košt tam neni každej tejden, ale zas bude - viz nadcházející akce... barb lákala ve Vinárně, jestli se někdo nechystá... nikoho známýho jsme tam nepotkaly...

Offline andulka01
Avatar
12786 příspěvků moje polička 23. dubna 2023 21:37

moora bude Růžový máj, teď teda nevím úplně přesně kdy

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 25. dubna 2023 14:48

Asi se potřebují odškodnit za těžký včerejšek a dnešek. Ale nevím kterou?

Btw: Potten a pannen má slevy.

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 25. dubna 2023 15:25

continuity obě

Online Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 25. dubna 2023 15:30

Poprvé jsem vyzkoušela ty minibábovky. Příště tam musím dát míň těsta. Ale jsou hezké. Následně jsem je teda musela znehodnotit polevou, já to nemusím, ale přehlasovali mě.

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 25. dubna 2023 15:43

RoSa A zaujalo vás tam něco? Já tam byla na podzim a nic moc mne neoslovilo, leda burčák. A ten byl tou dobou všude.