Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 11:06

Mám uplně easy dotaz:-D. Jde mrazit čočkový dhal? nějak jsem neodhadla množství, přístě bych ho třeba použila jako nějaký mezi produkt do nějaké omáčky se zeleninou nebo do tortil, takže by to teoreticky nemuselo být tak super:-D

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 21. dubna 2023 20:10

Dostala jsem smrže. Nikdy jsem je nejedla ani nevařila. Co s nimi? Google říká udělat je na másle nebo ve smetanové omáčce. Nebo je mám raději usušit a pak až z nich vařit?

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 09:49

Jaký byl prosím ten recept na světlý dortový korpus? 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 10:40

Dadoo jednou jsi sem davala recept na jidlo z lilku a rajcat, peklo se to v troube, asi tam byl i safran, pak k tomu bylo neco s jogurtem. Ztratila jsem recept a zapomnela nazev. Prosim, nepamatujes si to?

Offline mitford sister
Avatar
1701 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 11:27

Lamicka 

Borani banjan, receptů na netu mnoho, který konkrétní to byl už nevím 

Offline Dadoo
Avatar
11628 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 11:33

Lamicka ale jistě, řeklo sluchátko..

Je to Banjan bourani

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2023 11:34

Tabea myslíš piškot? Z webu kousek dortu 

Offline Gatita
Avatar
8593 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 12:15

Tabea ja delam tady podle toho receptu na piskot. 

Offline Lamicka
Avatar
14161 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 13:43
Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 13:57

Tabea Ale jestli chceš dělat tmavej, tak udělej ten kakaový žlutaskův, je s tím mnohem méně práce a možnosti jak se to pokazit. Ale je fakt, že já mám jen ruční šlehač, ne robot, takže mě ty dvacetiminutový šlehání dost štvou. Já teď budu dělat ten zlutaska dva velký korpusy na sebe, minule to zmizelo jako nic! 

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 14:04

Karja hele, já jsem v krizi, musí být světlý. Dcera ráno vystrelila, že chce delfínový dort. Jedna kamarádka se má varovat laktozy. Zjistila jsem dnes ráno. Dětská oslava zítra. Tyhle oslavy na 4x už mi začínají pít krev.
Evaeva Gatita  díky, díky!

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 14:09

Tabea ououou. Já jednou bezlaktozovy dělala, tam je potíž ten krém, ale v DE určitě máte na výběr víc věcí. Možná bych zkusila pudinkový krém z bezlaktozoveho mléka, ten piškot a pudinkový krém jsem dělala do dortu sambovi a bylo to dobré, překvapilo mě to, vůči oudinkovym krémům jsem měla vždy výhrady ....neprodává se modrý pudink ať máš delfína?:-D? :-D.

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 14:52

Karja vlítla jsem do obchodu a našla bezlaktozový žervé, smetanu a tvaroh. Tak jsem to čapla a uvidíme. Doufala jsem, že na delfíny zapomněla, že to bylo jen v nějakým razši, ale teď, když jsem Michala těsto, ptala se, kde mám modrou barvu. Myslela jsem, že bych obarvila ten krém na různý barvy. Myslíš, že lepší pudinkovej, než šlehačku se žervé? Oni ti Němci snad nejradši jedí marmorkuchen, co jsem tak vysledovala. Jednou jsem do školky dělala malinký plněný koláčky s tvarohem, navrh meruňku a drobenku a vůbec nešly na odbyt. Všechno suchý bylo pryč rychle. Ojeoje...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2023 15:02

Tabea tvarohový krém se šlehačkou bude dobrý 

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 15:05

Moje nervy! Bylo nutný ochutnat potravinářskou barvu. Tak jsem dala kapku na lžičku, ať to slízne. Jenže ona si pak ještě jazykem olizla pusu. Samozřejmě to nejde dolu.... 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2023 15:17

Tabea no tak je za delfína onaTo do zítra zmizí.

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 17:35

Evaeva delfína už máme, takže dort je free style. Až oči přechází.  Syn ho teda hned musel omatlat zprava. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2023 17:42

Tabea pěkný holčičí dort 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 17:42

Tabea Ten dort vypadá velice, velice profesionálně! Jasně, pokud jsi měla všechny ty bezlaktozový ingredience tak je tato varianta se šlehačkovým kréměm mnohem lepší.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 22. dubna 2023 17:51

Tabea wow krásna tortička. Ako si robila tie farebne obruby?