Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 14:01

Pinot Noir no ty jsou! Budes matka roku

Offline Garfie
Avatar
28441 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 15:04
Reakce na Sweet Potato:

Garfie Copak je to za recept? 

banjan bourani

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 15:09

moora no, poprvé. Zatím jsem si před každou podobnou akcí vzpomněla ráno při odchodu a řešila to pytlem Biosaurů, které doma naštěstí pořád máme. 

Teď mu musím ještě přišít na triko pavouky, hady a krysu.

Offline moora
Avatar
8667 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 17:00

Pinot Noir na halloween jako kdyz najdes

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 18:34

Pinot Noir Ještě jednou dík za inspiraci.

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 18:39

Sweet Potato já po těch formách už dlouho pokukuju, ale vzhledem k tomu, že moje maximum je poslední dobou štrůdl z koupenýho listovýho těsta nebo taštičky s marmeládou z toustovače ze stejné suroviny, asi by to byl zbytečný luxus.

Ale máš to krásný! Musí se ty formy vymazávat a vysypávat moukou?

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 18:43

Kokoska Musí. Ty malé jsem nevysypávala, jen mázla.

A teď jsem na webu objevila plato ještě menších malých. A každá je jiná! Fňuk, to v obchodě neměli.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 19:22

Sweet Potato já ty malé nám. Zkoušela jsem do toho nějaký recept se zakysem a jak to bylo nadýchané nešlo to ven ani s vymazáním.

Tvarohová bábovka super.

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 19:23

Bude se do toho muset dávat méně nadýchané těsto, ty diry ani nevypadají hezky. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 19:27

continuity

To vychytáš. Já udělala úplně klasické bábovkové, část kakao, část mák. První várka vypadla úplně sama. Druhou jsem tam nalila, jak to bylo, tou už jsem musela trochu lomcovat.

A tu bábovku máš výstavní!

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 19:31

Sweet Potato no právě, naposled vyskalaly same, tak jsem jednu formu nechala nevymazanou (mám ještě 12 o kousek větších) a nějaký zásadní rozdíl to teda nebyl, některé vylezly a některé ne. Oni se ani neprilepily, spíš potrhaly. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:14

Bábovky máte krásné, malé i velké. 

continuity Sweet Potato 

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:18

Sweet Potato taky je máš hezké.

Když si to tam lila podruhé, čekala si až forma vystydne nebo si to dávala rovnou do horký?

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:21

continuity Byla ještě hodně teplá. Nejsem zrovna trpělivá...

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:46

Sweet Potato a nevadilo to ničemu?

Už jsem o tom přemýšlela, nakonec jsem koupila další formu, ale stejně jsem dělala poloviční dávku. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 27. dubna 2023 20:51

continuity Nezdálo se. Obě rundy vypadají stejně.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 07:41

continuity Sweet Potato máte tie bábovky krásne. Mne zo začiatku vypadla bábovka sama, teraz nejde celá von ani s pomocou, tak pečiem zas v starej forme, tá je bezproblémová. Asi skúsim kúpiť ten spec spray olej a dam ešte jednu šancu. Inak ju povesim na stenu ako dekoráciu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
40146 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 07:49

Janulik03 A to tu píšeš, až když jsem je nakoupila?!

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 07:53

Janulik03 a to nechce vypadnout, ani když je vymazaná a vysypaná? To se mi nikdy nestalo.

Offline Janulik03
Avatar
20160 příspěvků moje polička 28. dubna 2023 08:39

Sweet Potato no. Sorry

Pinot Noir ano vymazana, vysypana. Ale dala som ju raz do umývačky, tak neviem či to nie je tým.