Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 11:52

Zuzuli Krásný dort!

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 13:11

Co s hovezim krkem "z mladeho byka"? Nesmi to byt na vine, takze zadny bourguignon.

Offline brrr
Avatar
12303 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 13:27

Kokoska Guláš

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 15:13

Kokoska Já ted dělám hovězí na zelenině. Osmahnu cibuli, na kostky pokrájenou kořenovou zeleninu, maso nakrájené na kostky osmahnu, zaliju vývarem a rajčatovým pyré a dávám to péct do trouby na nízkou teplotu. V podstatě je to asi ten recept na víně, ale bez vína. Je to moc dobré.

Offline notna
Avatar
9384 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 16:47
Reakce na Karja:

Kokoska Já ted dělám hovězí na zelenině. Osmahnu cibuli, na kostky pokrájenou kořenovou zeleninu, maso nakrájené na kostky osmahnu, zaliju vývarem a rajčatovým pyré a dávám to péct do trouby na nízkou teplotu. V podstatě je to asi ten recept na víně, ale bez vína. Je to moc dobré.

​Tohle taky dělám, ještě přidávám tymián, rozmarýn, bobkový list.

Kokoska Nebo stroganov nebo podusit na houbách.

Offline Zuzuli
Avatar
3739 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 17:22

žluťásek ono to vubec nebylo tezky udelat, naopak to byla celkem rychlovka, jak se ty tenke korpusy pekly rychle

Diky vsem, radost byla velika. Mala ho chodila cely den okukovat do lednice, vzdycky mu zamavala a "ahoj, dorte, vonis" A nasi si dort jeste pridali, coz povauju za nejvetsi lichotku

Pinot Noir se svickou nemam lepsi fotku

Offline Kokoska
Avatar
34669 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 17:37

Karja takovou nejakou predstavu jsem mela, jen me nenapadly rajcata a asi bych to spis dusila. Zkusim to podle tebe!

notna houby ne, to je u nas dalsi omezeni :(

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 17:39

Zuzuli krasny dort, jsi sikovna! Gratuluji oslavenkyni

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 18:01
Reakce na rozarka:

continuity ta tvá tvarohová vypadá krásně, jaký má obsah? 

​1,4 litru?

Nejsem teď doma, ale akorát se tam vejde recept z jednoho tvarohu a 180g másla. Řekla bych taková běžná velikost bábovky. 

Offline Karja
Avatar
44471 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 18:25

Kokoska Ano, ale peču to normálně s pokličkou.Zuzuli Krásný!

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 19:18

Karja Kokoska Ja delam neco podobnyho, v pomalym hrnci teda, a potvrzuju, je to moc dobry a v podstate bez prace.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 19:57

Polievka, pór, špargľa, mrkva, petržlen, posmažené, povarené, rozmixované, prepasírované, trochu sójovej smotany. A aby nebola nudná, posypaná krutónmi, hlavičkami špargle a najemno nakrájaným pórom a pažitkou. Tajná prísada:  trošku medu. 

Offline continuity
Avatar
42727 příspěvků moje polička 29. dubna 2023 20:09

Já dnes dělala strapačky pro deset lidí. Fotku nemám, nezbyl ani drobeček.

Offline Miru
Avatar
16645 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 06:23

Prosím o radu zkušené -

koupila jsem si poprvé v životě kimči(Billa).

Po otevření to na mě vylezlo ze sklenice, skoro jsem se leklaale moc mi to chutnalo, chutná(připadalo mi to něco na způsob studeného leča bez vajec).

Ale druhý den, mám pocit, že je to "štiplavější", jako když se vám začne něco kazit..?.(třeba zrovna právě ono lečo, když ho necháte pár dní, je už pak "chycené"...)

Je to normální nebo ne.?

(četla jsem etiketu, prý to pořád "pracuje", ale po otevření to má vydržet až 30dní...)

Děkuju...

Offline Ounz
Avatar
20485 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 07:01

Miru jestli ti jakoby 'perlí' v puse, tak to ještě může kvasit, mělas to určitě v lednici, vid, vydrží tam dýl. Pokud chutná víc kysele, už je 'starší' dýl prokvašený, ale nic mu není, korejci tohle rádi používaj na vaření. Nejdůležitější je, aby nezplesnivělo, jinak je to opravdu takový 'živý' 

Offline Miru
Avatar
16645 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 07:05

Ounz 

...děkuju moc!

(jo, máš pravdu, jakoby to "perlí", víc prokvašený... Ano, v lednici jsem to měla hned od začátku. Tak jsem ráda, že to můžu dojíst...)

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 10:07

Zuzuli paráda! 

Offline Pinot Noir
Avatar
29781 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 10:11

Přijela ségra (slet čarodějnic, že jo), tak jíme! Trhané vepřové, pečená zelenina s čočkou, meruňková buchta, netopýři a tak.

Offline Miru
Avatar
16645 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 10:13

Pinot Noir 

...PŘEKRÁSNÉ!!

Offline Miru
Avatar
16645 příspěvků moje polička 30. dubna 2023 10:13

Pinot Noir 

...jo a co k tomu máte za víno.?